Pššt

Pššt https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426934/mid_psst-cIk-426934.jpg 4 134 46

Grace Allendale série

1. díl

Když byl George Steele zavražděn, naskytla se Grace Allendalové příležitost vrátit se do rodného města, odkud s matkou před více než 20 lety za dramatických okolností utekly. Grace ví, že její návrat není vítaný, a tím méně, když je členkou policejního sboru. Rodina Steelova je ve Stoke známá svými nekalými praktikami a násilím, standardními prostředky k dosažení cíle. Dojde k první vraždě a Grace je povolána k vyšetřování případu, který ji zavede nebezpečně blízko vlivu rodiny Steelovy. Když Grace najde první anonymní balíček, je jí jasné, že hra začala a že stojí tváří v tvář nejen důmyslnému vrahovi, ale také své minulosti. S počtem přibývajících vražd Grace pochopí, že pokud chce případ Wedgwood vyřešit, je načase odkrýt všechny karty, ať to stojí cokoliv.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Katto

Hush Hush , 2018

kalinkacz
26.12.2022 3 z 5

Po delší době jsem přečetla krimi. Obecně tento žánr tolik nevyhledávám, v krimi je na mě hodně vyšetřování a já jsem spíš na ty zvraty, co jsou v psychothrillerech. Nicméně Pššt bylo opravdu hodně čtivé, takže pro mě ve výsledku vlastně dobrá oddechovka.
Pokud rádi čtete Roberta Bryndzu, tak si myslím, že vám tahle kniha sedne.

moudivlacek
07.04.2022 4 z 5

Tomu říkám trefa do černého! Na knihu jsem narazila zde a jsem moc ráda, že se mi dostala do rukou. Vyšetřování mezi členy nevlastní rodiny je pro detektiva Grace velmi těžké. Nejenže se jí začnou vracet vzpomínky na velmi drsné dětství s otcem, ale záhy se nejedná jen o 1 vraždu. Čím více obětí přibývá, tím větší hnusota se dere na povrch. A pravda je opravdu nelítostná. A Grace nyní bojuje nejen s vrahem, nevlastní rodinou, ale i o svůj nový post šéfky týmu. A ne každý je s jejím místem smířený, ne každý ho přijímá. Grace přes to vše ale sebere sílu a pouští se do boje.
Kniha je velmi čtivá, pro mne bez "hluchých" míst a opět mi jde na přednes otázka: kdo je vrah a kdo skutečná oběť. Na konci knihy si na to odpovězte sami, tak jako já.

SilvieSisinka
04.03.2022 4 z 5

Velmi napínavá dobře napsaná detektivka.Urcite si přečtu další knihy od spisovatelky.

Kizuizi
27.02.2022 4 z 5

Láska, nenávist, rodinná soudržnost, i domácí násilí. To vše Vás čeká při čtení tohoto skvělého krimi příběhu. A samozřejmě nechybí ani hon na tajemného vraha.

Mihal27
02.02.2022 5 z 5

Neskutočná kniha veľmi som ju užil. Skvelý príbeh a Grace bola skvelá a dúfam že sa dočkáme aj pokračovanie. Vrelo odporúčam.

Majuš333
28.01.2022 5 z 5

Kniha 'PŠŠT' bola ako balíček chipsov, doslova som ju zožrala na posedenie :)
Grace bola sympaťáčka, krátke kapitoly boli veľkým plusom a napätie by sa dalo krájať...

"Na hrnku máte sice napsáno zázračná ženská, ale zázraky dělat neumíte. Jak byste mohla?"

'Někdy věci nejsou takové, jak na první pohled vypadají. Nikdy nemůžete vědět, co se děje za zavřenými dveřmi. Každý má svá tajemství.'

klarence
30.10.2021 3 z 5

Na prvotinu docela dost dobré, ale na začátku mi přišlo moc postav . Kniha ale jinak nabírá docela na rychlosti. Celkově se mi kniha líbila i hlavní představitelka a určitě si ráda přečtu další díl.

ivoiro
08.09.2021 4 z 5

Myslim si, že kniha byla taková trošku neučesaná. Nicméně, věřím, že se autorka bude lepšit. Proto si případný další díl rád přečtu.

Jenny46
11.06.2021 4 z 5

Já byla spokojená, detektivka dobře napsaná. Grace sympatická ...
Určitě se budu těšit na další díl.

ivzu77
12.04.2021 4 z 5

Za mne by se u nás mohla objevit nová zajímavá detektivní série. Doufám, že vydavatelství přeloží a vydá další díly vyšetřování detektiv seržantky Grace Allendalové. Napínavé, čtivé rychlé.

Prateri
28.01.2021 4 z 5

Když tu koukám na ta hodnocení, jsou dost rozdílná. Mně se detektivka se seržantkou Grace líbila a také se mi i hezky četla. Žádný velký trhák to není, plynulé vyšetřování, motivy vražd sahající do neradostné minulosti, a když člověk dospěje, tak třeba dojde i na pomstu.
Ke knize mě přilákal nezvyklý název a hodnocení známých spisovatelů kriminálních žánrů.
Hlavně ti za to mohou, že jsem si PŠŠT koupila.

alnahu
11.12.2020 4 z 5

První díl série s vyšetřovatelkou Grace Allendale se mi četl dobře .Příběh Grace ,která byla v dětství surově týrána otcem,spolu s matkou se jim podaří předním utéct .Po několika letech se vrací Grace do rodného města ,jako seržantka k policejnímu sboru ,ale vzpomínky a minulost se nedá vymazat.Budu se těšit na další díl.

zdendula31
26.11.2020 4 z 5

Stylem mi hodně připomíná Martinu Cole..

MishkaPlacha
19.08.2020 4 z 5

"Lehčí" krimi se zajímavou zápletkou a sympatickou vyšetřovatelkou. Ocenila jsem, že nemá potřebu užívat léky, pít alkohol a nebo není vyléčená alkoholička, která se dívá na čaj jako na whisky a nezahlcuje mě informacemi, že nesmí, že musí být silná atd... Grace je taková správňačka a ačkoliv taky má své chmury, tak nějak jsem jí to prostě věřila a byla mi díky tomu sympatická.

astra3
08.08.2020 5 z 5

Mně se to líbilo. Mělo to spád. Přečteno za jeden den. Jsem zvědavá na další díl.

Radim027
06.08.2020 4 z 5

Sympatická vyšetřovatelka, která má svá tajemství a chmury, případ zajímavý. Celá kniha se četla lehce a rychle, ale jakoby mi tam něco chybělo. Uvidíme s dalším dílem.

alexis818
25.07.2020 4 z 5

Mně se tenhle příběh dost líbil,bylo to velmi čtivé ne moc náročné.Krátké kapitoly a žádné zbytečné blafy okolo.Jo,fakt dobré a ráda si přečtu pokračování se sympoškou Grace.

jasmína
05.07.2020 3 z 5

Souhlasím s komentářem těch, kterým se kniha nelíbila, a to jsem se na ni tak těšila.

Naštěstí je jen půjčená.

petula22
02.07.2020 2 z 5

Na této knize bylo výborně připravené a použité leda tak PROMO :)
Průměr, bez šťávy a napětí, s rozuzlením tak jasným...
Plně souhlasím s komentářem ArwenAragorn (Angela a Robert asi nebyli úplně při smyslech :)

MirKop
23.06.2020 odpad!

Kdybych si býval přečetl hodnocení ArwenAragorn a katky9574, tak bych po té knize nesáhl, protože jejich komentář přesně vystihuje to, o čem ta kniha je, úplně o ničem...

Tak nezáživnou detektivku, s tak jednoduchým rozuzlením, nudnými pasážemi a špatným konceptem od začátku do konce jsem JEŠTĚ NEČETL.

Taktéž se přidám ke kritikům tak vysokého hodnocení ( kór od mistrů spisovatelů jako Bryndza nebo Marsons - i na základě jejich hodnocení jsem po knize sáhl, ačkoliv mě úvodník moc nepřesvědčil )

Četl jsem to snad 8 let, a skoro přestal chuť po další detektivce sáhnout, jaká to byla slátanina :-(

A to se většinou snažím upnout alespoň na něco, abych snahu spisovatele úplně nepodkopnul, ale tady není na co.

Autorovy knížky

2019  81%Pššt