Gorily v mlze

Gorily v mlze https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29415/bmid_gorily-v-mlze-QIO-29415.jpg 4 95 24

Americká badatelka (1932-1985) díky svému patnactiletému výzkumu v podmínkách vysokohorské oblasti afrického deštného lesa shrnuje výsledky svého studia ohroženého druhu goril horských.

Literatura světová Literatura faktu Příroda, zvířata
Vydáno: , Mladá fronta

Gorillas in the Mist , 1984

Ikkju
12.02.2016

Na Gorily v mlze jsme si se ženou udělali tématický večer, pustili si film se Sigourney Weaver a prokládali ho zajímavostmi a informacemi z knihy.

Tahle kniha ve mě též spustila zájem o populační dynamiku, téměř nekonečnou meditaci na krásu číselných řad, kterou u mě přeruší snad až moje vlastní číselná posloupnost :o

Pavlusa007
19.07.2013 4 z 5

Ona byla Foosseyová asi dost nesnesitelná ženská, ale pro přírodu a hlavně horské gorily toho udělala i díky této knize spoustu.

ElenaM
07.03.2013 4 z 5

Tento příběh se stal legendou a každý, kdo má rád zvířata a přírodu by ho měl znát... Mám ráda i film.

Loswen
30.11.-0001 4 z 5

Netuším, nakolik zajímavé se toto dílo bude zdát lidem, kteří nemají příliš v lásce přírodu (ale takoví lidé by tuto knihu nejspíše ani nezačali číst), ovšem mě vcelku bavila. Občas však autorka příliš zdlouhavě popisovala věci, které zde nebyly důležité (např. druhové zastoupení rostlin jednotlivých oblastí), i když jistě byly velmi důležité pro její samotný výzkum (jehož výstupem bylo asi mnohem více, než tato popularizovaná kniha). Jinak povídání o gorilách bylo velmi zajímavé, člověk zjistí, že o nich vlastně neví ze školy zhola nic (a to studuji právě biologii). Autorka působila jako velmi neústupný člověk, který si slepě stojí za svým (toto se jí asi stalo osudným, nadělala si spoustu nepřátel a nejspíše ti ji krátce po dopsání knihy zavraždili), ale na druhou stranu díky této vlastnosti vydržela dlouhodobý výzkum v nehostinném prostředí a ještě ji bavil a viděla v něm smysl svého života.