Goon #8 - Dost prokletí pro všecky

Tentokrát čeká Goona obtížné rozhodnutí. Konečně se dozvídá pravdu o městě na okraji Koňožroutského lesa a zjišťuje, že ho musí buď navždy opustit, anebo začít válku. Jeho nepřátelé skrytí za temnou postavou, o které se Goon domníval, že se jí už kdysi dávno zbavil, se zatím šikují...

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376420/goon-8-dost-prokleti-pro-vsecky-eCY-376420.jpg 4.124

Goon 8.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Comics Centrum

The Goon, Volume 8: Those That Is Damned, 2005

Kniha Goon #8 - Dost prokletí pro všecky

TomketTom
27.10.2018

Hodnocení první půlky je určitě vyšší, ale naroubování povídek v druhé části knihy je dost nešťastné řešení. Eric Powell totiž s Goonem roste a už to není jen o kresbě a kvavém fekálním humoru. Zde máme i ochutnávku hororové atmosféry a nebylo to vůbec špatné. Nicméně ta sbírka od jiných autorů je na úrovni humoru začátků Powella s Goonem a já podlehl Goonovi až kolem 4 knihy, takže tohle nebyl můj šálek čaje. Neuráží mě to, ale dokázal bych bez přečtení druhé půlky knihy žít.

3DD!3
31.05.2018

Ta první příběhová půlka je super, atmosférické intro a první střet s Labraciem. Jenže... Povídky, strašně narušují tu temnou auru, kterou se daří budovat od Čínské čtvrti. Jsou fajn, vtipné, plné nápaditých smrtí a useknutých (a znovupřirostených) končetin. Navíc je kresba dost nevyvážená a Goon někdy vypadá... hodně děsivě.

Kapis
23.05.2018

Je to pořád čistokrevná zábava s parádními, až úchylnými postavami s neskutečnými deformacemi, v úžasně bizarním psychoprostředí. Povídky fajn, ale radši bych byl za pokračování hlavního příběhu - obálky předchozích dílů na konci mi nedávají smysl už vůbec. Radši bych více obsahu za ty prachy!! Tuhle sérii ale už neopustím a jsem nucen si ji dokoupit až do konce.

FireOfFilth
29.04.2018

Hlavní příběh neskutečná pecka, temná drsná a přitom i s nějakým tím vtipem. Bohužel skončí po 4 kapitolách. Další část jsou povídky, které nejsou plně špatné, ale totálně naruší běh ono příběhu a tím celkový dojem z této knihy.
Proto hodnotím bohužel 3+

DennisMoore
11.04.2018

Překvapilo mě, že příběh končí tak relativně brzy a po něm následují povídky, nicméně příběh je prostě a jednoduše super (obzvlášť prolog) a povídky, ačkoliv nejsou od Erica Powella, jsou stoprocentně goonovské a proklatě zábavné. Už dávno je mi jasné, že Goon mě nezklame.