Goblinova válka

Goblinova válka
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19848/bmid_goblinova-valka-65451941d7908.jpg 4 52 52

Goblin série

< 3. díl

3. kniha série Goblin. Pokud si myslíte, že je těží být hobgoblinem než člověkem, zkuste žít chvíli jako goblin. Vlastně si představte, že jste ten nejmenší skrček mezi gobliny, jediný uctívač boha, který byl z dobrého důvodu zapomenut, a tím, na koho všichni ukáží prstem při první známce potíží. Zkuste si představit, že jste Jig Drakobijce, a uvidíme, jak se vám to bude líbit. Navzdory všem předpokladům je Jig stále naživu. Přežil tažení proti drakovi a Nekromantovi, invazi skřítků, během níž zlobři a trolové padali jako mouchy, a také tu nejstrašlivější možnou katastrofu: zvolení goblinským náčelníkem. Není si však jist, kolik toho ještě zvládne. A tak ho přirozeně brzy potká další zkouška. Na povrchu zuří válka, a když do goblinského pelechu vtrhnou lidští válečníci pátrající po Holi stvoření, Jig pochopí, že ho čeká další velmi smolný den... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print
Originální název:

Goblin War , 2008


více info...

Přidat komentář

ludek.n
29.04.2024 3 z 5

Už celá staletí je lidé hubili jako škodnou, teď se musejí bránit jejich spojené armádě. Svět se zmítá ve válečné vřavě, a ani Jig Drakobijec jí není ušetřen. Naopak je zatažen přímo do jejího středu. Jim C. Hines tentokrát vyhnal svého gobliního hrdinu z temného podzemního labyrintu a zapletl ho do střetnutí, v němž jde o víc, než se na začátku zdálo. Podle všeho mělo jít o grandiózní vyvrcholení celé trilogie, o velkolepou přehlídku, do níž se zapojí nepřehledné masy tvorů, armády lidí a dokonce i samotní bohové. Bohužel se tak nestalo, nebo lépe řečeno - snaha byla, ale tak nějak uvízla na půl cestě. Hines měl přitom v ruce všechny trumfy, ale nedokázal je v pravou chvíli vložit do hry a když s nimi konečně vyrukoval, bylo už pozdě. Snažil se blufovat, odvádět pozornost, hrát si na chytrého, ale marná pomoc, uhodit hřebík na hlavičku se mu nepodařilo. Což o to, čte se to dobře a na pohodu, jenže je to jako úkol chytit pinzetou mouchu v letu - spousta úsilí a výsledek nic moc. Namísto ohnivé vody, jen jakýsi neškodný odvar z bylinek, a to včetně finále, kterému se o nějaké gradaci mohlo jenom zdát. Po slibné dvojce rozhodně zklamání.

Zelený_Drak
04.10.2020 3 z 5

Kruh se zavírá. Po pauze v podobě invaze z jiného světa se Jig vrací k řešení problémů ze svého světa. Nová dvojice královských sourozenců se chystá postavit armádě orky Billy Krvavé. Proti magickému meči Billy by ale rádi postavili Hůl stvoření. A tak Jigovi už zase komplikují život lidé.

Dobré zakončení příběhu. Popravdě řečeno doufám, že po více než deseti letech už nehrozí, že by se k němu autor vrátil. Takhle to bylo tak akorát. Doporučuji sérii pro začínající čtenáře fantasy ve věku 9 až 15 let (podle toho, jak moc ten čtenář čte), starší nebo sečtělejší čtenáři už v tom spíš uvidí ty nedostatky, které Hinesova tvorba má. A pro hráče klasického dračího doupěte, kteří ocení příjemnou parodii.


Hellrampage
17.01.2017 5 z 5

Jig Drakobijce opäť nesklamal. Tretí diel prekonáva predchádzajúce diely o značnú mieru. Keďže sa celá kniha odohrávala vonku, takže autor mal aj oveľa viac priestoru, ktorý využil na výbornú. Koniec je podarený a u knihy sa veľakrát zasmejete. Posledné stránky budete čítať so smútkom, či Jim Hines ešte napíše pokračovanie. Držím palce aby mu to vyšlo!

monduha
08.02.2015 5 z 5

Skvělý závěr celé trilogie. Těším se na autorovy další knihy.

lanusinka
17.08.2013 5 z 5

Hezké zakončení trilogie, hodně mě v celé knize bavil vztah Jig x Relka...

Valerian
10.08.2012 4 z 5

Pro mě asi nejlepší díl. Vynikající zakončení skvělé série. Obzvlášť se mi líbily pasáže o Tylamousovi Podzimní hvězdě.

Konai
30.11.-0001 4 z 5

Říká se, že poslední díly trilogie se vždy vracejí k prvnímu dílu. Goblinova válka tomu svědčí, a dokonce i pozitivně. Objevuje se zpět trpaslík Darnak, goblin Jig (ten byl ale i ve dvojce (když je to hlavní hrdina)) a celý dojem prvního dílu. Nemůžu říci, že se třetí díl jen trochu rovná jedničce, to zas ne, ale je rozhodně lepší, než druhý díl.

Autorovy další knížky

Jim Hines
americká, 1974
2007  84%Goblin
2008  82%Goblin hrdina
2009  86%Goblinova válka
2010  67%(Ne)Šťastné konce