Goblin

1. kniha série Goblin. Goblin Jig touží jen po klidu. Už pochopil, že jedinou šancí, jak se dožít vysokého věku, je neplést se silnějším členům tlupy pod nohy. Když Jigovu hlídku přepadne skupina dobrodruhů, udělá tedy to, v čem jsou goblini nejlepší: odhodí zbraň a vzdá se. A tak začíná Jigovo dobrodružství. Dobrodruzi ho při... celý text

1. kniha série Goblin.
A tak začíná Jigovo dobrodružství. Dobrodruzi ho přinutí, aby je provedl labyrintem tunelů pod horou. Touží totiž po magickém artefaktu, který byl kdysi dávno ukryt právě v těchto tunelech. Jak postupují hlouběji do podzemí, musí Jig čelit tvorům z gobliních legend: ogrům, trolům, dávno mrtvým sluhům hrozivého Nekromancera a nakonec i drakovi Straumovi. Jig si brzy uvědomí, že bude žít, jen dokud bude dobrodruhům užitečný, a až je vyvede ven z tunelů, jsou jeho dny sečteny. Pokud chce přežít, musí být rychlejší než oni. Stačí pouze najít způsob, jak je porazit. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/507/goblin.jpg 4.369

Goblin (1.)

Goblin Quest (2005)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

vampiru

Již dlouho je mou oblíbenou knihou. Hlavní postava příběhu je goblin, taková ta malá zelená potvora, kterou zabíjíte v každé hře a dáváte je na ránu... ano přesně ti, nebo taky jedna z ras ze série World of Warcraft. Ale kniha mě zaujmula úplně něčím jiným... Hlavním hrdinou je vyvrhel... malý chudý goblin, který neumí bojovat ani nic jiného a stejně jde na dobrodružství za nebezpečím a všeho se bojí, ale co? Stejně je to hrdina! Každý svalnatá, silný, chytrý, šikovný tvor může být hrdina, ale co když před vás postaví někoho, kdo nemá nic a nic neumí? Dokáže více než někteří hrdinové co zabíjí armády, protože tahle postava je nikdo a nic neumí a vše dokáže... Je to nejdelší kniha jakou jsem kdy přečetl a Jiggse jako postavu neskutečně miluju. Zábavná kniha, která se stalo mou největší a nejlepší odměnou.

M.Hadrbolec
07.04.2016

Správná fantasy, co má smysl pro humor! :)

Magická hora, kouzelné artefakty, draci a dobrodruzi, a jeden ustrašený, krátkozraký goblin, který má více štěstí než rozumu ( Což zřejmě u goblinů není těžké). Originální námět o (ne)hrdinovi, jenž se ve snaze zachránit si život připlete do hrdinské výpravy. A aby toho nebylo málo, svou snahou o to, aby zůstal naživu, se mu tak nějak podaří vyřešit téměř každý problém, před který se tato výprava postaví. A aby toho stále nebylo málo, celé je to opravdu zábavné a sympatické!

Děj je možná trochu zbytečně natahovaný, ale to skvěle vynahrazují výborně propracované postavy, v čele s revolučně uvažujícím goblinem, který se mezi svým zeleným nemytým národem nikdy vlastně necítil úplně nejlépe.
Paráda, moc jsem se bavil. :)
Paradoxně nejvíce vždy, když hlavního hrdinu někdo uhodil, což bylo celkem často.

monduha
08.02.2015

Zajímavá a vtipná fantasy, kde hlavní postavou není žádný úchvatný hrdina, ale mrňavý, zbabělý, krátkozraký goblin, který má ovšem za ušima :-).

lanusinka
07.05.2013

Jako dost dobrý, i když asi jenom pro tu sortu lidí, co někdy hráli klasické DnD

nicandra
01.03.2012

Zajímavý pohled z jiné strany, ne ze strany hrdiny nebo dokonce Hrdiny, ale ze strany toho, kdo je (nedobrovolným) pomocníkem hrdiny. Líbilo se mi, jak v něm postupně narůstá množství těch rozumných myšlenek a goblin si uvědomuje své limity, nevýhody goblinství a uvažuje, co za metody by mohl odkoukat od svých souputníků, aby mohl přežít on a goblini jako takoví.

Okřídlená li
01.01.2012

Goblin je zajímavá fantasy kniha, která se na první pohled neliší od těžkých nadupaných příběhů plných hustých magičů a egoistických princů. V prvních chvílích jsem se nemohla rozhodnout, jestli to autor myslí vážně nebo je to jen parodie. Druhá možnost u mě rozhodně zvítězila. A i když to dějově není nic moc, musím vám garantovat, že tohle vás určitě bavit bude. Kupodivu rozumné poznámky a připomínky zbabělého goblina Jiga vám vykouzlí nejeden úsměv na tváři a vy budete mít pocit, že se vám po tvářích prochází Jigův ohňový pavouček Ohýnek.

Konai

Jo, tak když jsem si Goblina kupoval, myslel jsem, že to nebude nic moc a měl jsem k tomu neznámý důvod si jí koupit. Stalo se a v jistém smyslu mě zklamala, protože se stala jednou z nejoblíbenějších knih, které jsem kdy četl! Je v ní vše, napětí, jistým způsobem vtip, zábava, akce, dobrodruzi, přerostlý červy a krátkozrací goblini! Co jiného si od knihy přát?