Globalizace. Důsledky pro člověka.

Kniha je příspěvkem k rozvinuté debatě o globalizaci a pokouší se ukázat, že globalizace se týká mnohem hlubších souvislostí než těch, které se jeví na povrchu. Odhalením sociálních kořenů se autor snaží rozptýlit mlhu zahalující tento termín.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31369/globalizace-dusledky-pro-cloveka-31369.jpg 428

Globalization. The Human Consequences. (1998)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Sociologie
Vydáno:, Mladá fronta

mutace
06.10.2015

Myšlenky formulované v této knize, dnes po 17ti letech od vydání, považuji za prokázané.
Tenkrát nebezpečná hrozba, dnes smutný fakt :(.

kejty91
14.04.2015

Měla jsem možnost si knihu přečíst - ačkoli byla útlá nešlo to tak rychle, jak jsem očekávala. Autor sice píše, že kniha se zaměřuje jen na některé otázky globalizace a že ani on neříká, že to o čem píše je to nejdůležitější. Knihu jsem dala přečíst i dalšímu člověku a ten mi ji vrátil s komentářem, že pro něho je to kniha na "bolení hlavy" a že tolik nesmyslů ještě nečetl. Kniha je zastaralá a v mnohém již tedy neautentická. Mnohdy se taktéž autor zabývá jen zeměmi jako amerika či anglie, které zná ale co by řekl o zemích jiných - stejně globalizovaných?

Kniha má samozřejmě své myšlenky, ale taktéž na druhé straně není moc plnohodnotná, neobohatí.
Autor, jak je vidno ale napsal spoustu dalších knih, které stojí za přečtení.