Globalizace. Důsledky pro člověka.

Kniha je příspěvkem k rozvinuté debatě o globalizaci a pokouší se ukázat, že globalizace se týká mnohem hlubších souvislostí než těch, které se jeví na povrchu. Odhalením sociálních kořenů se autor snaží rozptýlit mlhu zahalující tento termín.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31369/globalizace-dusledky-pro-cloveka-31369.jpg 427

Globalization. The Human Consequences. (1998)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod, Sociologie
Vydáno:, Mladá fronta

mutace
06.10.2015

Myšlenky formulované v této knize, dnes po 17ti letech od vydání, považuji za prokázané.
Tenkrát nebezpečná hrozba, dnes smutný fakt :(.

kejty91
14.04.2015

Měla jsem možnost si knihu přečíst - ačkoli byla útlá nešlo to tak rychle, jak jsem očekávala. Autor sice píše, že kniha se zaměřuje jen na některé otázky globalizace a že ani on neříká, že to o čem píše je to nejdůležitější. Knihu jsem dala přečíst i dalšímu člověku a ten mi ji vrátil s komentářem, že pro něho je to kniha na "bolení hlavy" a že tolik nesmyslů ještě nečetl. Kniha je zastaralá a v mnohém již tedy neautentická. Mnohdy se taktéž autor zabývá jen zeměmi jako amerika či anglie, které zná ale co by řekl o zemích jiných - stejně globalizovaných?

Kniha má samozřejmě své myšlenky, ale taktéž na druhé straně není moc plnohodnotná, neobohatí.
Autor, jak je vidno ale napsal spoustu dalších knih, které stojí za přečtení.

globalizace

Zygmunt Bauman