Glador

Tato kniha je filozoficky laděnou fantasy akcentující kromě obvyklé akce psychologii postav. Je určena pro milovníky napětí, mystična, temné atmosféry a lehkého filozofování formou hloubání o příčinách a následcích. Je zamyšlením nad tím, jak křehká může být hranice mezi něčím, co nazýváme dobro a zlo, a netradičním způsobem nahlíží na úlohu lidí v boji mezi mocnostmi Světla a Temnoty. Příběh, který vypráví, se odehrává ve smyšleném světě s vlastní historií, v prastarém království zvaném Saragon. Naleznete v ní pohnuté osudy smrtelníků zkoušených bytostmi Světla a Temnoty a balancujících na hraně mezi dobrem a zlem, především však mocný magický meč, který je klíčem k moci nad nebem i peklem. Kniha mimo jiné obsahuje mapu království, kde se příběh odehrává, a seznam vystupujících postav....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/103054/glador.jpg 4.85
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno · vlastním nákladem

Kniha Glador

VeruN123
02.08.2017

Dosud jsem si myslela, že tento žánr je mimo můj zájem. Ale kniha Glador mě přesvědčila o naprostém opaku. SUPER! Autor mě velice rychle zlákal a podnítil moji zvědavost, knížka je napínavá, humorná i laskavá zároveň. Těším se na další počin autora a všem doporučuji :-)

kenedz17
08.07.2016

Kniha Glador mě naprosto nadchla a není divu, že jsem ji přečetl jedním dechem. Děj má od začátku rychlý spád a vše graduje až do závěrečného finále. Autor si skvěle hraje s textem a přes podrobný popis množství postav a více dějových linek je vše jasně přehledné.
Oceňuji autorův smysl pro humor a také filozofickou myšlenku dobra a zla, která čtenáře provází po celý příběh. Velmi praktická je pak mapa království, kde se příběh odehrává, včetně seznamu vystupujících postav - pomůže k dokreslení děje.

Dávám 100% a knihu Glador mohu jen doporučit!

jtomecek
18.09.2015

Souhlasím, že ačkoliv je to mimo moje oblíbené žánry, je to vynikající záležitost. Knížka mě maximálně vtáhla. Už se těším na slíbené pokračování.

PMR
15.03.2015

100% ze sympatie k začínajícímu autorovi.
Kniha mi trochu připomněla některé pasáže Odyssey - včetně závěrečného masakru :-)
Chtělo by to víc psát a získat lehčí ruku a cit pro "protohomérský" styl.

herbacek
03.01.2012

Je to z trochu jiného soudku, než jsem zvyklá číst, ale o to víc mě mile překvapilo, že jsem tuto knihu nadšeně přečetla až do konce...

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autor knihy

Josef Tuháček