Gestapo

Gestapo https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325967/bmid_gestapo-Aqo-325967.jpg 4 37 9

Kniha seznamuje s podrobnostmi dějin nacistické státní policie, její organizační strukturou, jejími vedoucími představiteli, krutými metodami a zánikem v troskách poražené třetí říše. Svědectví očitých svědků přibližují postupy a prostředky používané gestapem, udavačství, mučení a deportace do koncentračních táborů. 120 fotografií dokumentuje význačné osobnosti, události a oběti dvanáctileté hrůzovlády gestapa.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Historie
Vydáno: , Svojtka & Co

The Gestapo

Skodinka89
12.05.2022 5 z 5

Dobře napsaná literatura faktu.

MilanCFC
21.09.2020 5 z 5

Tomu říkám opravdová literatura faktu! O tématu druhé světové války na evropském území už mám něco načteno a tato kniha to výborně doplňuje a jde ještě mnohem dál. Určitě to ale nejde číst najednou. Ani ne tak kvůli zvěrstvům, kterých se dotyční dopouštěli, ale kvůli tomu obrovskému množství informací, struktuře organizace, počtu jmen a dat atd atd. A ačkoliv jde o velké množství informací, ty jsou zpracovány nesmírně dobře a logicky a čtenář v tom nemá žádný zmatek. Přidané fotografie jsou někdy notoricky známé, někdy ale také pro kdekoho zcela nové. Výborná práce autora.

Baja333
12.09.2020 4 z 5

Pěkně napsaná kniha...

n.ezn.amy
10.05.2020 5 z 5

Butler se hodně specializuje na organizace a jednotky Třetí říše. Kniha mapuje vznik a činnost tajné státní policie a její představitele. Líbí se mi, že autor podává základní fakta bez nějaké extra výrazné zaujatosti a odsuzování

Miro.slav
13.03.2019 5 z 5

Autor mapuje ďalšiu časť skladačky Tretej ríše. Teraz sme svedkami toho, ako sa pred nami vynárajú počiatky, vrchol a koniec Geheime Staatspolizei, skrátka Gestapa. Okrem predstaviteľov, členov a histórie je čitateľ svedkom aj praktík a výsluchov tejto polície. Odporúčam.

Marian2020
07.10.2018

Dlouho jsem nečetl něco tak záživného a zároveň mrazivého. Moc se mi knížka líbila.

Patrikčtenář
11.03.2018

Je nejlepši o tomto tematu

martunka
06.10.2017 5 z 5

Po dlouhé době můžu říct, že je to opravdu kvalitní kniha o tomto tématu. Kniha je napsána pečlivě a čtivě. Autor si s ní dal opravdu práci. Doporučuji

Centurion
10.04.2013 5 z 5

Můj poklad! Kniha vám poví vše o činnosti gestapa, zaujme. Velmi dobře napsaná