Generální úklid

Generální úklid https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125989/bmid_generalni-uklid-EKP-125989.jpg 5 12 6

kuruteku
19.04.2023 5 z 5

"Šel za námi mameluk, ptal se - zda-li máme luk. A my ten luk neměli, jen dva šípy... v prdeli"
Jo, Vodňanského slovní ekvilibristika, to je moje. Co na tom, že se v mnoha detailech opakuje, aspoň se potkáváme se známými. A s mnoha novými motivy. Takže buď nechápat, cítit se pohoršen nebo jásat. A já jásám.
---
JO a pro RyonMathrina ještě třetí sloka:
"šel poručík chodbou,
na konci se odbouch."

Corso
01.08.2021 4 z 5

Kniha tak nadupana vtipnymi basnickami, bonmotmi, textami piesni, kratuckymi prozami. Pri opatovnom citani som si uvedomil, ze kolko blbiniek z nej som prijal aj ja do svojho repertoaru poznamok, vtipkov, v mojej beznej reci. Po jej prvom precitani a vydrzali mi niektore v pamati az dodnes... tj takych 30 rokov. Zacinam hladat dalsie Vodnanskeho knihy.

Lac
20.05.2021 5 z 5

Chytrá sranda

RyonMathrin
04.06.2018 5 z 5

"Dřív než tvoje oči usnou
pohladím tě rašplí drsnou."

"Jde poručík z kasáren,
hlavu plnou prasáren."
(báseň má ještě druhou sloku)
"Jde poručík z prasáren,
hlavu plnou kasáren."

Texty pana Vodňanského, mezi kterými najdete i jeho známější písně, ale hlavně méně známé básničky ve stylu, v kterém jsem citoval na začátku.
Naprosto báječná záležitost.

DennisMoore
11.09.2015 5 z 5

To nejlepší.

vitek.sk
09.09.2014 5 z 5

Na této knížce se mi líbí především množství pro mne předtím neznámých textů mistra Vodňanského. Ani jeden mne nezklamal, jsou stejně geniální jako všechny předchozí a k této knize se tak obracím vždy když mám špatnou náladu.