Gamalielova posedlost a jiné povídky

Gamalielova posedlost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277157/mid_gamalielova-posedlost-a-jine-povidk-NOC-277157.png 5 5 3

Kniha povídek (Atalanta, Gamalielova posedlost, Mokrá otčina, Tindholm, Bláznova zahrada, Cesta na nebesa) soudobého faerského spisovatele (nar. 1900), jenž je i výborným hudebníkem, malířem a grafikem. Jsou vybrány z větší sbírky povídek, vynikají jemnou kresbou přírody rodné země, básnivou silou a hlubokým porozuměním pro zmatky a jistoty lidských duší.... celý text

smazenaryba
26.04.2018 5 z 5

Ja viem že beletria sa všeobecne nazýva "krásna literatúra", ale Heinesenova tvorba je krásna doslovne. Krásne napísaná, krásna literatúra rozprávajúca o krásach Faerských ostrovov. Vyrastať na mieste, kde 300 dní v roku prší a priemerná teplota v lete je 10°C asi nie je žiadna sranda, no napriek tomu, po prečítaní pár Heinesenových kníh, je to miesto, kde by som chcel žiť. Môcť sa na život a túto krajinu pozerať autorovými milujúcimi očami beriem ako požehnanie.

Ak rozmýšľate, že si od Heinesena niečo prečítate a neviete, s ktorou knihou začať, odporúčam niektorý z románov a po poviedkach siahnuť až potom. Román ponúkne možnosť lepšie sa vžiť do Heinesenovej ódy na život na Faerských ostrovoch a tieto špecifické poviedky si potom užijete o to viac.

MOu598
29.08.2017 5 z 5

Četla jsem v říjnu 2010 a květnu 2016. Podle mých poznámek:
Šest útlých povídek z prostředí severských ostrovů, ostrovů rybářů.
Opěvování ostrovů, domova, života.
Hezké, romantické, spíš lyrické (jen dvě povídky mají výraznější děj).
Milé. Můj šálek čaje.

Koka
22.03.2017 5 z 5

Krása. Ryzí krása. Jen pro fajnšmekry. Někdy si myslíme, že ostrovní izolace značí omezenost, ale tato knížečka dokazuje opak - ostrovní izolace zobrazená perem skutečného mistra může ukázat mnohem vyšší koncentrát bohatosti životů, vjemů, příběhů. Místy nečekaně vtipné.

povídky Faerské ostrovy

Část díla