Spasitel padlých bohů

Spasitel padlých bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485681/bmid_spasitel-padlych-bohu-1kR-485681.jpg 4 4 4

Gabriel Knox Gamebook série

< 6. díl >

Jsi Gabriel Knox a právě jsi přežil útok Padlého anděla. V této knize ti nezbyde nic jiného, než přijmout smrtelně nebezpečný úkol a získat ultimátní zbraň proti Prvorozeným. Čarodějové a celý severský národ do tebe vkládají veškerou naději. I když o hrdinství pranic nestojíš, teď právě není nikdo jiný, kdo by to mohl udělat. Spasitel padlých bohů se nachází na nepřístupném místě hluboko pod zemí, kde magie a chaos soupeří se zlovůlí Ruumise, Pána nemrtvých. Přežiješ nástrahy dávnověkých merelských hrobek? Odvážíš se čelit dalšímu Prvorozenému? Otevři šestou knihu a započni svou výpravu. Budeš potřebovat svůj důvtip, odhodlání a houževnatost, abys ji dokončil. Vše je ve tvých rukou.... celý text

Přidat komentář

cziss
15.09.2022 4 z 5

Uvažoval jsem hodnocení mezi 3 - 4 hvězdami, ale nechci kazit hodnocení série, tak jsem dal 4. S tímto dílem se pomalu (ale jistě) blížíme k finále. Hodně přibývá na epičnosti, ale na druhou stranu se ze hry vytratil onen původní nádech a to je možná škoda.

V tomto díle se téměř nikam neputuje. Jde o to se pouze rychle dostat k hrobce a většina hry se odehrává v něčem podobném labyrintu. To mě moc nebavilo.

Hlavním výtku mám ke smutné skutečnosti, že v zakoupených ebook GB chybí ilustrace (tuším počínaje 2. dílem). Moc dobře nechápu důvod, ale doteď mi to ani tak nevadilo. V tomto díle to ale vypadá, že v papírové knížce byla i ilustrace/mapa podzemí (labyrintu). Takže sem tam nějaké vodítko, které dostanete je potom k ničemu a celý labyrint je systém pokus-omyl. To je dost otravné a celkově nefér vůči hráčům, kteří si koupili ebook.

Také jsem si všiml, že sem tam chybí určitá informace k pravidlům nebo k boji. Chápu, že se to už dost nakupilo, ale byl jsem i na odkazu, kde chybějící info bylo dost zásadní.

Štítky knihy

gamebooky

Autorovy další knížky

2017  96%Dračí hrobka
2018  89%Věž havranů
2020  96%Čaroděj ze severu
2021  85%Spasitel padlých bohů
2016  88%Zázračná kněžka