Anglický zabiják

Anglický zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47251/bmid_anglicky-zabijak-RpT-47251.jpg 4 171 28

Gabriel Allon je uznávaný a vyhledávaný restaurátor děl starých mistrů, ale současně na částečný úvazek pracuje v nejhlubším utajení pro izraelskou tajnou službu. Jeho oficiální poslání ho přivádí do Curychu, kde má restaurovat obraz ze sbírky bohatého švýcarského bankéře Augusta Rolfea. Přijíždí na udanou adresu, dostává kód k bezpečnostnímu systému, vstupuje do galerie – a nachází majitele mrtvého v kaluži krve. Okamžitě si uvědomuje, že scéna byla naaranžována tak, aby podezření z vraždy padlo právě na něj. Z vazební cely je propuštěn až na zásah svého nadřízeného, šéfa Mossadu Ariho Shamrona, který mu vysvětluje, proč byl vyslán do Švýcarska: Rolfe, někdejší člen přísně tajné organizace pomáhající nacistům vyvážet nesmírně cenná umělecká díla z okupovaných zemí, chtěl úřadům poskytnout informace o obrazech, které Němci za druhé světové války uloupili Židům, a proto musel být umlčen. Současně zmizela jeho sbírka vzácných impresionistů. Při hledání skutečného pachatele naráží Gabriel na překážky, které mu kladou do cesty lidé, jejichž prvořadou snahou je za každou cenu zabránit vyšetřování. Usilovné pátrání ho přivádí na stopu mnoha ostudným tajemstvím, týkajícím se zištné spolupráce švýcarských občanů s nacisty. Jak postupně odhaluje neproniknutelnou pavučinu korupce a podvodu, Gabriel zjišťuje, že musí čelit dalšímu, mnohem nebezpečnějšímu nepříteli – nepolapitelnému atentátníkovi, kterého sám pomáhal vycvičit, bezohlednému nájemnému vrahovi, jenž je znám pouze pod krycím jménem Angličan.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The English assassin , 2002

Selinute
18.10.2015 5 z 5

Když jsem si tuto knížku půjčovala, měla jsem trochu obavy, že tento žánr - špionážní román, bude spíš něco pro pány a že mě to asi nebude až tak bavit. No, opak byl pravdou. Temné stíny druhé světové války, umělecké předměty ukradené Židům a střídání zajímavých reálií Švýcarska, Francie, Korsiky, Portugalska, Anglie a Itálie tvoří napínavou kulisu tohoto poutavého příběhu. Za mě 5*.

kaja.marik
06.07.2015 5 z 5

Kniha se dobře četla a byla zajímavá. Konec byl nečekaný.

Nedporučuji lidem, kteří trvají na tom aby vše bylo realistické - třeba jsem nechápal, proč zloduši vždy nejdřív nechají hlavního hrdinu aby získal další stopu a teprve potom člověka který mu tu stopu dal odstraní. Mě to nevadilo, takže plný počet bodů.

Na amerického spisovatele celkem dobrá znalost problematiky holocaustu.

LMih
27.09.2014 3 z 5

Zatiaľ pre mňa najlepšia Silvova kniha. Veľmi dobre napísaná. Jedine ma sklamalo nepochopiteľné konanie zabijaka.

Ladinek
18.01.2014 5 z 5

Gabriel Allon se mi jako hrdina začíná dost líbit. Konec knihy byl sice trochu přeslazený, ale dobře se to čte, má to atmosféru a zajímavé postavy.

Bear Reader
26.12.2013 2 z 5

Tak já si zřejmě nenašplhám u obdivovatelů. Na rozdíl od "Posla" mi to přišlo jako podivná šaráda, ve které hrdina potkává houfy padouchů, kteří po setkání s Gabrielem zázračně prozřou a postaví se na stranu dobra. Nebo nesplní zadaný úkol. Motiv selhání nájemného vraha jsem tedy nepochopil. Byl snad uchvácen hrdinčinou hrou v housle, či jejím smutným osudem? Může mi to prosím někdo vysvětlit, možná mám jen přibržděno. Na druhou stranu oceňuji snahu dloubnout do temné historie švýcarského bankovnictví.
Nu neházím flintu do žita, na stole mám "Portrét špionky", tak uvidíme.

čef
13.12.2013 5 z 5

Opět výborný thriller z řady Gabriela Allona. Lépe je číst ji jako první román, pro ty kteří již mají za sebou některé předcházející kousky, může z počátku nudit opakování fakt z minulých dílů. Naštěstí následuje opět napínavý děj s místy až mrazivě stupňovaným napětím. Námětově jde opět o obranu Židů a jejich práv, zde jde hlavně o temnou úlohu Švýcarska za 2. světové války.

Mako123123
01.08.2013 5 z 5

Aha... áno spomínam si, túto knihu schledávam vynikajúcu... bolo to fajn ked Gabriel mal vyrovnaného súpera. 5/5

technik1965
04.06.2013 5 z 5

Kniha kde zasa D. Silva preukázal svje majstrovstvo v špionážnom žánri. Doporučujem každému kto má rád napätie a zápletku.