Anglická dívka

Anglická dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191923/mid_gabriel-allon-anglicka-divka-Ocj-191923.jpg 5 134 35

Když jste britský ministerský předseda, může váš milostný poměr zásadně ovlivnit běh světa. Gabriel Allon už ani nepočítá, kolik má na svém agentském kontě tajných misí. Doufá, že léta strávená v Mossadu jsou už minulostí, a tak se přestěhoval do Izraele, kde tráví poklidné dny se svou ženou. Pak ale nastane to, čeho se v skrytu duše obával: s žádostí o diskrétní pomoc se na něj obrátí starý přítel z britské MI6. Je zapotřebí co nejdříve najít Madeline Hartovou, mladou hvězdu na britském politickém nebi – a milenku ministerského předsedy. Zmizela beze stopy během dovolené na Korsice a její únosci vznesli nehorázný požadavek: buď britský premiér do deseti dnů vykoná, oč jej požádali, anebo Madeline brutálně zavraždí. Takovýto skandál pochopitelně nemůže žádný politik ustát... Otázkou zůstává, jestli bude Gabriel Allon dostatečně rychlý, aby únoscům jejich krvavý plán překazil. První vydání.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Domino

The English Girl , 2013

Selinute
22.11.2016 5 z 5

Tak tato Anglická dívka se mi líbila moc !
I přes 540 stran, které kniha má, jsem se ani chvíli nenudila a s nadšením jsem obracela stránku za stránkou. Silva opět dokázal, že je mistrem svého oboru. Jeho Anglická dívka byla úžasně napínavá, hodně dobrá a zatím pro mě nejlepší z jeho knih.

astroweb
12.09.2016 4 z 5

Skvělé.

Mammoth
11.09.2016 5 z 5

Opět perfektní jízda s (tentokrát ještě obohacenou) partičkou z Mossadu s Gabrielem v čele. Autor dokázal z "obyčejného" únosu vyklubat velmi solidní špionážní příběh s několika zvraty, byť někdy očekávanými. To však nic neubírá ani atmosféře, ani závratnému tempu. Prostě paráda.

BlodyFox
23.05.2016 3 z 5

Knihy o Gabrielovi mám rád a mám je přečtené všechny. Tahle mne ale trochu zklamala, první část ještě dobrá, je akční a má spád. Druhá část, odehrávající se v Rusku je téměř bez akce a bez napětí. Co se z toho všeho vyvine, to bylo zřejmé zhruba od půlky knihy. Nejvíce mne zaráží autorův popis Ruska, kdy negativům věnuje téměř každou stránku druhé poloviny. Z této části vyplývá jeho nenávist ke všemu ruskému a připadá mi, že se více zabývá negací Ruska, než samotným příběhem, který je ve své druhé části jen tak nějak dopsaný, aby tam prostě něco bylo...Pro mne mírné zklamání, ale není to zas tak, že by se kniha nedala dočíst. Nicméně, už napsal lepší...

Jaruš7
02.05.2016 5 z 5

Opět skvělá knížka. Je pozoruhodné na sobě postupem většího počtu přečtených jeho knih, sledovat vzrůstající sympatie , nejen k hrdinovi s tak uměleckými znalostmi i nadáním, ale i na sobě, protože jeho nutná obranná idea pro židovský národ, má v sobě přesvědčivost, která se s každým novým románem usazuje a je důvěryhodnější.

Dalda
13.04.2016 4 z 5

Silva tentokrát zasadil děj i do Ruska a změna prostředí Gabrielovi evidentně prospěla. Velmi se mi líbila i část knihy odehrávající se ve Francii. Kvalitní špionážní román.

sioux
03.04.2016 3 z 5

Četlo se to docela dobře, ale nic speciálního to nebylo. Nelíbil se mi konec, byl spíše vysvětlovací než nějak napínavý. Taková špionážní oddechovka.

rengers
21.01.2016 5 z 5

Velmi vydařená knížka, autor rozhodně nezklamal. Příběh má spád a napětí, nechybí tam síla peněz a moci, která vládne světu, a také že každý se nechá podplatit!

derminator
23.03.2015 5 z 5

Super knížka, napínavá až do konce. Silva je pán spisovatel a tato kniha je jedna z jeho nejlepších. Můžu jen doporučit jelikož kniha se týká současné situace mezi vztahy Ruska a ostatních států. Knize dávám 85%.

HannyC
29.12.2014 4 z 5

Knížka, která se hezky čte. Mrazivě uvěřitelný děj, který zcela odpovídá současné realitě. Bohužel, po pár stránkách tušíte, že vše bude tak trochu jinak a zcela jistě "po americké" linii ... proto jen 4 hvězdy.

malen
03.10.2014 4 z 5

Já tedy zrovna špionážní nemusím, ale zkusila jsem a dobře se to četlo.

čef
09.08.2014 5 z 5

Tuto sérii jsem již vychválil, špionážní romány můžu. Suchý styl autora mi také vyhovuje, slabiny přehlížím. Tento román je z poměrně nedávné doby a jeho poselství o pomalém zabředávání do nové studené války se rovněž pomalu naplňují. Doufám, že v dalších dílech Gabriel Putina a imámy s chutí rozmázne.

luckach
27.07.2014 5 z 5

O Allona nemám strach, ale až mi odejde Ari Shamron, to bude ztráta:-)

Věro
20.07.2014 5 z 5

Výborné čtení...vtipné, napínavé a až hrůzostrašně realistické!

technik1965
19.03.2014 5 z 5

Dúfam, že Gabriel Allon ešte nekončí, kola by to obrovská škoda!!!