Futbalové arény súčasnosti a budúcnosti

Futbalové arény súčasnosti a budúcnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429161/bmid_futbalove-areny-sucasnosti-a-buducn-q4s-429161.JPG 4 1 1

Hra v peknom prostredí je krajšia a lákavejšia. Platí to aj o tej futbalovej. Futbalové arény sú v súčasnosti už viac než štadióny. Predstavujú športovo-kultúrne stánky, komplexy, nevyhnutne prepojené s biznisom, ktoré by iba futbal neuživil. Potrebujú žiť 365 dní v roku. Kapitoly: Slovensko a moderna-Nové Tehelné pole /národný štadión/, City Aréna - Štadión Antona Malatinského, MOL Aréna DAC Dunajská Streda, Štadión FC Nitra, Štadión MŠK Žilina, AS Trenčín, Košice. Španielska klasika-Camp Nou, Santiago Bernabéu. Španielska moderna-Wanda Metropolitano, San Mamés Barria. Francúzsky výber-Stade de France, Parc Olympique Lyonnais, Stade Pierre-Mauroy /Lille/. Ruské pýchy-Lužniki, Krestovskij. Anglická elita-Wembley, Tottenham, Old Trafford, Anfield, Emirates. Anglický výber. Nemecká fantázia-Allianz Arena, Iduna Signal, Veltins-Arena. Taliansky monument i moderna-San Siro, Juventus. Poľsko-Národný štadión. Česko-Sinobo Arena. Maďarsko-Groupama Arena. Rumunsko-Národný štadión. Štadióny budúcnosti-Nový Nou Camp, Nové Estadio Bernabéu, Nový štadión Ferenca Puskása, Nové Stadio della Roma, Nová Hertha BSC Berlín, Nové San Siro, Ďalšie nové štadióny. Raritné štadióny, Svetový výber. Fanzóna.... celý text

1amu
25.12.2019 4 z 5

Je chvályhodné, že vyšla tato zajímavá publikace. Moderní fotbalové arény jsou součástí této doby. Umožňují divákovi vidět utkání v kulturním prostředí. Samozřejmě po tomto + následuje převažující -
Děje se to zásluhou t.zv. hooligans, kterým já říkám šmejdi, což je sice ještě slušné pojmenování skupiny obecenstva, která svými excesy často zatřese pokladnami klubů, které v těchto arénách hrají.