Futbalová misia - Tajný medzi chuligánmi

Futbalová misia -  Tajný medzi chuligánmi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362109/bmid_futbalova-misia-tajny-medzi-chuliga-cBs-362109.jpg 4 27 5

James Bannon prichádza s knihou, ktorá vám odhalí pozadie chuligánskych gangov a tiež policajných operácií, ktoré ich mali dostať na kolená. Kniha je plná napätia, ale aj humoru. Bannon ukazuje, že práca tajného policajta je ako droga a najťažšie nie je vykonávať ju, ale zachovať si potrebný odstup. Som ešte policajt? Neraz sa pýtal sám seba, keď sa počas tajnej misie sám podieľal na brutálnych výtržnostiach – a tiež keď bol svedkom neetického konania ochrancov poriadku. „Samozrejme, že som chuligán, doboha, ty de**l vy***ný! A je to vonku. Som chuligán. Lenže vieš prečo? Lebo, k***a, presne to je moja robota!“... celý text

Literatura světová Literatura faktu Sport
Vydáno: , Zelený Kocúr

Running with the Firm , 2013

matogeminimato
22.11.2023 3 z 5

Pred asi dvomi týždňami som pozrel film, ktorý je výnimočne ešte lepší než kniha, ktorá ma vďaka tomu nijako neohúrila a tak som trochu sklamaný . Odporúčam ju ale všetkým, ktorí sa zaujímajú o ultras či hooligans tématiku. Pretože v nej v utajení hlavný hrdina prenikne do najtvrdšieho jadra najobavanejších,, hools,, v Anglicku-Buschwackers z Millwallu.

Háčko
02.01.2020 4 z 5

O tuto tématiku mám velký zájem, i z důvodu, že se pohybuji ve fotbalovém prostředí, a kniha mě celkem potěšila. Autor upřímně zachycuje svůj vnitřní boj emocí, když přihlíží, jak se policisté chovají nepřiměřeně anebo je zhnusen jednáním některých z chuligánů.
Za mne dobrá kniha.

dzandra
03.07.2019 2 z 5

Vzhledem k tomu, že mě tato tematika zajímá , byla pro mě kniha zklamáním. Není vysloveně špatná, ale něco ji chybí. Je to takový ten přepis událostí.

JohnKitts
24.08.2017 5 z 5

Autentický příběh policisty, spottera, ale i konfidenta v jednom, který společně se svými kolegy infiltrují chuligánky anglických klubů. Příběh se z 99% točí okolo rowdies Millwallu, resp. hools skupiny Bushwackers. Kultovní anglické chuligánství zachycující vrchol britské nemoci na ostrovech. Snad jednou možnou záchranou pro samotného aktéra/autora celého "podvodu", je jeho negativní postoj k některým z nepřiměřených až za hranici překračujících policejních zásahů proti fanouškům, které dle jeho vyprávění zažil na vlastní kůži. Pro milovníky/badatele této subkultury, knížka, která vás dějově naprosto pohltí a zapojí do života reálných postav. No one likes us. We don't care...

n.ezn.amy
07.03.2017 4 z 5

kniha, která se odehrává 80. letech, kdy ještě existovalo pravé chuligánství a policie infiltrovala tvrdé jádro Milwallu. Celkem dobře napsaná kniha, která mě utvrdila v antipatii fízlovství