Nechtění

Nechtění
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152778/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-ne-8LH-152778.jpg 4 655 655

Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Askungar , 2009

happy-smile
08.03.2015 4 z 5

Autorka neztrácí čas tlacháním a jde přímo na věc. Hned na začátku se ponoříme do vyšetřování případu, bez nějakých úvodů týkajících se charakteru a osobních problémů vyšetřovatelů. Ty se začnou vynořovat až později. Abych pravdu řekla, tak mě to pak trochu rušilo, že vyšetřování narušují pasáže o soukromých životech vyšetřovacího týmu. Celkově se mi kniha líbila, ale to, že knížka začíná rovnou vyšetřováním vidím ve výsledku jako plus i jako mínus.

Gagarin
25.02.2015 2 z 5

Mimořádně nesympatická hlavní postava. Autorku podezírám z inklinace k severskému pojetí feminismu, podobně nesympatickému. Horší z těch severských krimi, co jsem četl.

Space.Junkienka
13.01.2015 4 z 5

Občas trochu zdlouhavé, ale nejspíš proto, že se jedná o první knihu.

Evik30
02.12.2014 3 z 5

Taková průměrnější severská krimi. Ne že by se nedala číst, ale bylo to dost předvídatelné a téměř bez napětí. Líbila se mi propracovanost osob. Konec je docela rychlý a to pro mě bylo docela zklamání. Na to kolik má kniha stránek by se to celé dalo propracovat o něco líp.

tigrislinda
13.11.2014

Napínavé, čtivé, poutavé, dokonalá zápletka, nechtěla jsem knihu vůbec odložit.

hatuli
28.10.2014 5 z 5

jedním dechem :-)

Aja12
12.10.2014 3 z 5

Průměrná severská detektivka, jsou rozhodně lepší, ale neznamená, že by se nedala přečíst.

Lindulinek
15.08.2014 3 z 5

Skvěle napsaná kniha s precizním popisováním nejen děje, ale i osob, což dovolilo se do děje hodně vžít. Jediná osoba, která nebyla popsána detailně byl vrah, což mi přišlo jako veliká chyba. Rozuzlení na deseti stránkách, které nebylo ani moc vysvětleno. Když už autorka věnovala tolik času ostatním, měla minimálně stejný čas věnovat i závěru. Za to dvě hvězdy dolů, protože mě to po celé knize, kterou jsem četla jedním hltem, zklamalo.

NicaCola
29.07.2014 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila! Líbilo se mi, jak spisovatelka dokonale popisovala každou osobu v knize, že si o ní člověk mohl udělat obrázek. Musím dát pět hvězdiček, nedá se nic dělat :-D

Claricia
22.07.2014 3 z 5

Ed McBain. Postrach se to, myslím, jmenovalo. Důvod pro zločin? Stejný jako v případě Nechtěných. To je zásadní věc, která bila od začátku do očí.
I díky tomu jsem si většinu knížky říkala něco ve smyslu "jak je možné, že to ještě pořád nikoho nenapadlo?".
Knížka se čte dobře, což o to. Ale pak přijde zvrat a najednou je na třiceti stránkách všechno dořešeno - což krutě kontrastuje s předchozí délkou knížky. Skoro mi přišlo, jako by si autorka řekla "jejky, už mi do limitu od nakladatelství zbývá jen třicet stránek, rychle to vyřešit!". A je to škoda. Kdyby rozuzlení dostalo víc prostoru, možná bych ty hvězdy dala čtyři. Navíc chybí třeba i info o tom, jak to dopadlo s Gabrielem - možná se to dozvím v některé další knize? Ale spíš o tom pochybuji.
Každopádně jako odpočinkové čtení na léto dobré, byť se mi (jakožto matce tří dcer) chvílemi nečetla knížka moc dobře.

Disease
29.04.2014 3 z 5

Standardní severská krimi. Nic víc, nic míň.

Eevina
07.04.2014 5 z 5

Pěkná, příjemná kniha, která zaujme. Není to žádná bomba, ale ani vůbec špatná. Čte se příjemně a rychle, snadno vtáhne do děje. Za mě spokojenost:)

Mucko
30.03.2014 3 z 5

Autorka na úvod vsadila na,, atraktívnu " diskutabilnú, citlivú tému. Kniha sa ľahko číta, ale chýba mi prekvapivý dej. Množstvo nepodstatných vedľajších postáv. Záver je len logickým vyvrcholením.

lenka.v
05.03.2014 5 z 5

Bylo to napínavé čtení , s radostí se pustím i do Sedmikrásek

Mišmiš
02.03.2014 3 z 5

Asi jsem od knížky čekala trochu víc. Výborně vykreslené postavy, jejich charakter, ale děj mě moc neuchvátil. Knihu jsem dočetla, jen abych věděla, kdo dítě unesl.

Rapunzel
27.02.2014 2 z 5

Kniha se mi nelíbila, děj byl na můj vkus příliš předvídatelný a způsob, jakým autorka píše, mě také neoslovil. Docela zklamání a další knihy Kristiny už si nejspíš nevyberu ke čtení.

tandula
23.02.2014

Doufám, že můj komentář nebude působit nějak nepatřičně, ale moc se mi líbil tzv. "námět" k únosům, resp. vraždám. V poslední době často přemýšlím nad lidskými právy a nenarozenými dětmi. Od kdy má dítě v děloze právo na život? Jsou potraty legitimní? To ale nic nemění na tom, že kniha byla neuvěřitelně čtivá, měla jsem z čtení i mnohem lepší pocit než z opěvovaného Jo Nesba, a autorce chválím i psychologii postav. Krásně propracovala hlavní postavy. Asi nemám, co bych vytkla. Ráda si od autorky přečtu další knihy.

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Výborná detektivka . Má své kouzlo , zvrhlost , psychologii a velmi dobrý děj . Přečteno za dva a půl dne . Kdyby mě nebolely oči , tak to "sfouknu" za dva ;) .

Michi.01
11.02.2014 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha, měla oparvdu spád. Přečetla jsem jedním dechem. Na konci děj běžel hodně rychle a musela jsem se soustředit, aby mi neunikla žádná informace. Určitě doporučuju, pokud máte rádi severskou krimi.

asterixka
26.01.2014 4 z 5

Taková celkem obyčejná detektivka, velmi rychle a dobře se četla, mělo to neuvěřitelný spád, souhlasím se s koncem - kniha byla velmi rychle jakoby useknutá. Pro mě srovnatelné s dílkama "Keplera". Na to, že je to autorčina prvotina, dobrý, slabé čtyři hvězdy :)