Freddie Mercury

Freddie Mercury https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51845/mid_freddie-mercury-649db05c5e944.jpg 4 62 19

Freddie Mercury : důvěrné vzpomínky člověka, který ho znal nejlépe. Zpěvák slavné skupiny Queen Freddie Mercury za sebou nechal nesmazatelnou stopu, dodnes je vnímán jako jeden z nejlepších vokalistů populární hudby všech dob. Kniha ovšem nahlíží na jeho život i mimo pódium, přináší spoustu zajímavých informací a příběhů, a to v podání člověka, který s ním trávil prakticky každý den. Jde tedy o skutečně autentickou výpověď. "Byl jsem pro Freddieho kuchařem i myčkou lahví, číšníkem i komorníkem, sekretářkou i uklízečem... a psychologickým poradcem," píše Peter Freestone. "Scestoval jsem s ním celý svět, byl jsem s ním při jeho největších úspěších a provedl ho těžkými chvílemi... byl jsem i jeho bodyguardem, když to potřeboval a na konci jeho života jsem se přirozeně stal jedním z jeho ošetřovatelů." Peter Freestone pracoval jako zpěvákův osobní asistent v letech 1979 až 1991. Žil s Mercurym v Londýně, Mnichově a New Yorku. A byl s ním, když umíral. Tato kniha je nejdůvěrnější vzpomínkou na Mercuryho život, jaká kdy byla napsána. Pravda skrytá za spoustou skandálních pomluv. Peter Freestone byl svědkem, jak nejrůznější lidé - od známých osobností jako Elton John, Kenny Everett, Elizabeth Taylorová nebo Rod Stewart až po temnou armádu milenců, prostředníků a přisluhovačů - sehráli důležitou roli v pobuřující a zároveň fantastické tragikomedii, jakou bezesporu Freddieho život byl.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Nava

Freddie Mercury: The Afterlife , 2004

jitka7326
12.07.2022 5 z 5

Přestože se nejedná o životopis Freddieho,knížka popisuje 12 let očima jeho manažera. Čtivé, podnětné

Olous1
01.06.2021 5 z 5

Předem musím říct, že jsem velkým fanouškem skupiny Queen, takže jsem knihu přečetla jedním dechem.Kniha ve mě zanechala mnoho dojmů.Na konci při mé povaze ukápla i slza. Nádherná kniha, určitě půjdu do další.Dala bych i 10 hvězdiček.Za mě 120%.

efka.saf
19.02.2021 4 z 5

Moje první kniha o Freddiem a je možné, že ne poslední. Nejedná se o životopis, ale o autentický popis života (12 let) vedle tohoto úžasného muzikanta. A proto jsem si ji vybrala. Nemám ráda životopisy, byť se týkají osobností, které sebevíc uznávám nebo obdivuji.
Tahle kniha pro mě byla překvapením. Souhlasím s názorem, že člověk má pocit, že s Peterem Freestonem sedí v hospodě u ginu s tonickem a poslouchá jeho zážitky. Kniha je rozdělena do několik kapitol, každá se věnuje trochu jiné problematice a v každé autor sympaticky odbíhá od tématu jednou doleva, podruhé doprava, někde se zasekne dýl, a pak se zase vrací. Prostě jako při osobním rozhovoru. Já se v knize dozvěděla nespočet různých zajímavých drobností, které mi přijdou nesmírně zajímavé, půvabné a o kterých jsem neměla nejmenší ahnung. Co se týče Freddieho osobnosti, přiznávám, že jsem na něj pohled přeci jen díky knize trošku pozměnila. Život s ním musel být fascinující, jako jízda na horské dráze, ale určitě ne snadný.
Oproti tomu ale kniha obsahuje skutečně obrovské množství informací, které mi přišly téměř až zbytečné. Chápu, že autor popisoval 12 let s Freddiem tak, jak přicházely a se všemi lidmi, kteří v jejich společném životě zanechali nějakou stopu. O valné většině jsem ale nikdy v životě neslyšela a totálně jsem se v nich ztrácela (i s tahákem). Popis sídla asi na 20 stranách byl sice fascinující, ale pro mě bez vizuálního podkladu (fotek) bohužel v tomto rozsahu trošku zbytečný. A co se týče jazykové stránky, i tady mi to přišlo lehce poslabší.
Nicméně i tak je kniha skvělá a nepostrádá silné kouzlo, které fanouškové Freddieho a Queen jistě ocení. A co říct na závěr? Asi snad jen to, že zítra nás s manželem čeká maraton klipů, které chceme sledovat za "účasti" Peterových komentářů. Těším se :).

ondras666
31.01.2021 4 z 5

Takový nevšední zápisník zážitků s práce a života s Freddiem.
Autor jako dlouholetý blízký spolupracovník Freddieho vzpomíná na vše, co zažil. Je to docela dobře rozdělené na různé kapitoly, což je docela dobré. Co mi vadí je to, že místy je to spíše obrovské množství popisů míst a všeho okolo, což jen přidává strany. Ale je to můj osobní názor.
Každopádně myslím, že kniha určitě za přečtení stojí a je plnohodnotným doplněním mnohých životopisu.

jaroiva
11.06.2020 4 z 5

Není to životopis. A autor není spisovatel. Knížka se zdá, že nemá žádnou předem danou koncepci, jako bychom se sešli někde s P. Freestonem na pokec a on spustil o tom, na co si zrovna vzpomněl. A právě proto se mi to líbilo.
Musím ale souhlasit s Rade, překlad mě několikrát udeřil do oka... Někde možná jen špatná korektura, ale ruší to jinak příjemný čtenářský zážitek.

Rade
08.03.2020 3 z 5

Kdo zná roli Petera Freestonea v životě Freddie Mercuryho, tuší, co může očekávat, a bude spokojen. Autor píše právě jen o tom, co sám s Freddiem zažil, čeho byl svědkem, takže vše je hodně autentické, navíc psané se sympatickou loajalitou. Do větších rozborů hudby a vystupování Queen se nepouští, a pokud píše o koncertech, nahrávání, natáčení videoklipů, jde opět jen o popis toho, u čeho autor sám byl. Takže docela věrohodný zdroj informací, včetně vyvracení určitých fám či výmyslů, které se vloudily do jiných životopisů FM. Podrobný popis Garden Lodge může mít pro někoho taky své kouzlo…
Ale! Co je k nepřekousnutí, je - bohužel - otřesný překlad (za to hvězdička dolů...).
Přesto pro fanoušky Freddieho M. lze doporučit, právě pro ten autentický přístup.
Tři plus.

terule2487
07.01.2020

Dobrý den je tu někdo kdo tuto knihu vlastní a byl by ochoten ji prodat? Předem děkuji Fišerová

Witta
02.01.2020 3 z 5

Kniha dost trpí nekonečnými popisy všeho možného (pokoje, kočky) + je znát, že ten člověk není spisovatel. Nejednou jsem se při čtení nudil, a to mám Freddieho celkem rád.

MiLuka78
04.12.2019 5 z 5

Jsem šťastný vlastník této knihy - co mám dodat k vyprávění muže, který znal Freddieho dlouhých 12 let, byl mu nejblíže, jak v pracovním, tak i osobním životě, žil s ním pod jednou střechou a cestoval po celém světě. Dokonalé, poutavé, dojemné, autentické a nezapomenutelné. Pro mě je tato kniha č. 2, hned za mou milovanou Mercury and Me. TOP.

tess.de.veles
13.08.2019 2 z 5

Já si nemyslím, že kniha byla uplně přesná... Někdo si načetl knihy o Freddiem...a pak to vše stručně zhustil do své knihy. Nic nového se nedozvíte.... žádné neokozkane fotky v příloze, plus je, že jsou aspoň barevné a na křídovém papíře.

Domisek1
15.06.2019 5 z 5

Stále si kladu otázku proč ? Proč tak báječný člověk s úžasným hlasem musel tak dopadnou. Čtení o něm je k nezaplacení. Knihy o něm co jsem četla,přečetla jsme je jediným dechem..

Česneksmedem
05.06.2019 5 z 5

SPOILER hned od začátku!
Recept: Oloupaný pastiňák povařit maximálně pět minut, poté osušit a obalit ve směsi mouky, soli, pepře a parmezánu. Opéct do křupava a zlatova.
Hned na úvod jsem si dovolil prozradit recept na jednoduché jídlo, které měl Freddie rád. Taky měl rád čaj Earl Grey, v čemž se absolutně shodujeme. Zároveň je i mnoho věcí, v čem bychom se jistě neshodli, a to samozřejmě nemyslím jen jeho sexuální orientaci.
Skupina Queen patří mezi mé top pět nejoblíbenějších kapel. Je to jistě dáno i frontmanem této kapely. Kniha, kterou jsem právě dočetl mi mnohé objasnila, ale chci vás upozornit, že je nanejvýš vhodné si před jejím čtením prohlédnout na nejmenované internetové stránce videa jejich skladeb. Bude se vám to totiž nesmírně hodit.
Navážu na výše již zmíněné. Troufám si tvrdit (alespoň z mého pohledu), že nešťastnou a osudovou chybou Freddieho bylo, že si své partnery vybíral v gay klubech těch největších světových měst. Tam se jistě pohybovali jedinci hodně promiskuitní. Píšu to jen z toho důvodu, že je mi líto všech těch skladeb, které díky jeho nemoci a předčasné smrti nespatřily světlo světa.
Zvláštní vztah mám k jeho společnému projektu s Montserrat Caballé. Měl jsem možnost spát v mnišské cimérce v místě, které dalo této geniální divě její jméno. A byl to zážitek nezapomenutelný!
Nějak jsem se rozjel. Takže, pokud překousnete pár stránek týkajících se popisu jednotlivých pokojů ve Freddieho bytech, dozvíte se mnoho nového a zajímavého. Podrobně jsou zde popsány i poslední chvíle jeho života. Bez zajímavosti není ani fakt, že pisatel této knihy se odstěhoval k nám do okolí Plzně. No a na závěr můžete shlédnout několik fotografií. Knihu doporučuji.
Show must go on!

dexterman
28.03.2019 4 z 5

Toto se klidně může jmenovat život bohéma . Na knize oceňuji především to jak pan Freestone vzpomíná na vše co zažil po boku nejen členů Queen , ale také Freda . Nutno říct že kniha je jedinečná díky tomu jak si lze dobře představit podmínky kapely na jednotlivé koncerty . Jinak to nenudí a všem bych jí doporučil .

Jane82
27.03.2019 5 z 5

úžasná kniha,krásně napsaná Peterem měla jsem pocit,že sedí vedle mě a vše mě vypráví on sám

mika251
20.03.2019 4 z 5

Peter Freestone strávil s Freddiem 12 rokov a je to poznať. Má pomerne osobitý štýl, kniha je navyše podľa mojho skromného názoru veľmi zle preložená. (V jednom mieste sa napríklad píše že F.M. newyorský byt predal a o tri stránky ďalej zas, že ho nikdy nepredal - a originále veta o predaji bytu vobec nie je; v českom preklade Freestone píše, že o stave F.M. desať rokov klamal, čo je absolútny nezmysel - samozrejme v originále to tam nie je). Je tam pomerne dosť podobných kiksov, čo dosť znižuje celkový dojem, ale časť z toho ide skutočne na vrub autora, ktorý často opakuje slovné spojenia a vety. Z obsahového hľadiska je kniha skvelá, nebulvarizuje, je vidieť, že autorovi záleží na tom, aby o Freddiem zanechal čo najlepší, ale pritom stále pravdivý dojem. Keď čo i len trochu viete po anglicky, siahnite po originále.

pedobro
04.03.2019 4 z 5

Život a tvorba Freddieho Mercuryho jsou jednoduše fascinující a kniha Petera Freestona je poutavou připomínkou této legendy...

kozisek1
30.01.2019 5 z 5

Po slédnutí Bohemian Rhapsody byla tato kniha pro mě dokreslením životopisu. Jistě stojí za přečtení.

DennisMoore
22.10.2018 5 z 5

Je to velmi uctivý portrét a ani trochu mi to nevadí. Peter Freestone vzpomíná na svého skvělého přítele, který byl shodou okolností nejlepším zpěvákem všech dob, a protože ho měl zkrátka rád, vzpomíná na něj hlavně v dobrém. Neznamená to ovšem, že by záměrně vynechával Freddieho špatné vlastnosti, dělal z něj svatého, vyhýbal se popisu jeho bouřlivých eskapád - vůbec ne. Píše o nich také, případně pouze důmyslně naznačuje mezi řádky, nebulvarizuje, s nikým si nevyřizuje účty, je spravedlivý. Mohl bych vytknout snad jen jednu věc, a to, jak kniha občas skáče z jednoho roku do druhého a zase zpět, případně jak se vrací k událostem, o nichž už vyprávěla, ale vlastně mi to nevadilo. Poslední dvě kapitoly jsem četl se slzami v očích, a to prosím nejsou podány nijak sentimentálně. Jen jsou stoprocentně upřímné.

Lathien
23.03.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších a nejzajímavější kniha jakou jsem kdy četla. V 1. kapitole se dozvíme o autorově setkání s Freddiem a o turné a koncertech. 2. kapitola pak popisuje skládání, jak zvnikaly nové písně, včetně Barcelony. 3. kapitola nás zasvětí do toho, jak se natáčely ony slavné klipy k písním. Ve 4. kapitole se dozvíme hodně o Freddieho vkusu, o tom, jak navrhoval obaly desek, ale především o jeho vkusu, co se týče umění a jeho sběratelské vášně. Mimito vás autor provede celým Garden Lodge, a popíše vám jednotlivé pokoje, což opravdu stojí za to. 5. kapitola má podle autora vyvrátit pomluvy o Freddiem. Popisuje zde Freddieho každodenní život do detailů. Dozvíme se jaké měl Freddie rád filmy, o jeho zahradnické vášni, i o jeho poště, včetně mrazivých anonymních dopisů... Také o typických Freddieho Vánocích a o jeho vztahu k dárkům. Poslední dvě kapitoly už jsou velmi smutné. 6. šestá se zabývá Freddieho nemocí a jeho posledními dny. 7. vás pak provedo Freddie pohřbem i soukromým obřadem... Nádherné vyprávění a fascinující příběh nejlepšího zpěváka všech dob, očima upřímného a nezávislého vypravěče. Skvostné... Snad i proto, že jsem se s autorem knihy setkala osobně....