Freddie Mercury

Zpěvák slavné skupiny Queen Freddie Mercury za sebou nechal nesmazatelnou stopu, dodnes je vnímán jako jeden z nejlepších vokalistů populární hudby všech dob. Kniha ovšem nahlíží na jeho život i mimo pódium, přináší spoustu zajímavých informací a příběhů, a to v podání člověka, který s ním trávil prakticky každý den. Jde tedy o skutečně autentickou výpověď. "Byl jsem pro Freddieho kuchařem i myčkou lahví, číšníkem i komorníkem, sekretářkou i uklízečem... a psychologickým poradcem," píše Peter Freestone. "Scestoval jsem s ním celý svět, byl jsem s ním při jeho největších úspěších a provedl ho těžkými chvílemi... byl jsem i jeho bodyguardem, když to potřeboval a na konci jeho života jsem se přirozeně stal jedním z jeho ošetřovatelů." Peter Freestone pracoval jako zpěvákův osobní asistent v letech 1979 až 1991. Žil s Mercurym v Londýně, Mnichově a New Yorku. A byl s ním, když umíral. Tato kniha je nejdůvěrnější vzpomínkou na Mercuryho život, jaká kdy byla napsána. Pravda skrytá za spoustou skandálních pomluv. Peter Freestone byl svědkem, jak nejrůznější lidé - od známých osobností jako Elton John, Kenny Everett, Elizabeth Taylorová nebo Rod Stewart až po temnou armádu milenců, prostředníků a přisluhovačů - sehráli důležitou roli v pobuřující a zároveň fantastické tragikomedii, jakou bezesporu Freddieho život byl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51845/freddie-mercury-51845.jpg 4.457
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Nava

Freddie Mercury - an intimate memoir by the man who knew him best

Kniha Freddie Mercury

Olous1
01.06.2021

Předem musím říct, že jsem velkým fanouškem skupiny Queen, takže jsem knihu přečetla jedním dechem.Kniha ve mě zanechala mnoho dojmů.Na konci při mé povaze ukápla i slza. Nádherná kniha, určitě půjdu do další.Dala bych i 10 hvězdiček.Za mě 120%.

efka.saf
19.02.2021

Moje první kniha o Freddiem a je možné, že ne poslední. Nejedná se o životopis, ale o autentický popis života (12 let) vedle tohoto úžasného muzikanta. A proto jsem si ji vybrala. Nemám ráda životopisy, byť se týkají osobností, které sebevíc uznávám nebo obdivuji.
Tahle kniha pro mě byla překvapením. Souhlasím s názorem, že člověk má pocit, že s Peterem Freestonem sedí v hospodě u ginu s tonickem a poslouchá jeho zážitky. Kniha je rozdělena do několik kapitol, každá se věnuje trochu jiné problematice a v každé autor sympaticky odbíhá od tématu jednou doleva, podruhé doprava, někde se zasekne dýl, a pak se zase vrací. Prostě jako při osobním rozhovoru. Já se v knize dozvěděla nespočet různých zajímavých drobností, které mi přijdou nesmírně zajímavé, půvabné a o kterých jsem neměla nejmenší ahnung. Co se týče Freddieho osobnosti, přiznávám, že jsem na něj pohled přeci jen díky knize trošku pozměnila. Život s ním musel být fascinující, jako jízda na horské dráze, ale určitě ne snadný.
Oproti tomu ale kniha obsahuje skutečně obrovské množství informací, které mi přišly téměř až zbytečné. Chápu, že autor popisoval 12 let s Freddiem tak, jak přicházely a se všemi lidmi, kteří v jejich společném životě zanechali nějakou stopu. O valné většině jsem ale nikdy v životě neslyšela a totálně jsem se v nich ztrácela (i s tahákem). Popis sídla asi na 20 stranách byl sice fascinující, ale pro mě bez vizuálního podkladu (fotek) bohužel v tomto rozsahu trošku zbytečný. A co se týče jazykové stránky, i tady mi to přišlo lehce poslabší.
Nicméně i tak je kniha skvělá a nepostrádá silné kouzlo, které fanouškové Freddieho a Queen jistě ocení. A co říct na závěr? Asi snad jen to, že zítra nás s manželem čeká maraton klipů, které chceme sledovat za "účasti" Peterových komentářů. Těším se :).

ondras666
31.01.2021

Takový nevšední zápisník zážitků s práce a života s Freddiem.
Autor jako dlouholetý blízký spolupracovník Freddieho vzpomíná na vše, co zažil. Je to docela dobře rozdělené na různé kapitoly, což je docela dobré. Co mi vadí je to, že místy je to spíše obrovské množství popisů míst a všeho okolo, což jen přidává strany. Ale je to můj osobní názor.
Každopádně myslím, že kniha určitě za přečtení stojí a je plnohodnotným doplněním mnohých životopisu.

jaroiva
11.06.2020

Není to životopis. A autor není spisovatel. Knížka se zdá, že nemá žádnou předem danou koncepci, jako bychom se sešli někde s P. Freestonem na pokec a on spustil o tom, na co si zrovna vzpomněl. A právě proto se mi to líbilo.
Musím ale souhlasit s Rade, překlad mě několikrát udeřil do oka... Někde možná jen špatná korektura, ale ruší to jinak příjemný čtenářský zážitek.

Rade
08.03.2020

Kdo zná roli Petera Freestonea v životě Freddie Mercuryho, tuší, co může očekávat, a bude spokojen. Autor píše právě jen o tom, co sám s Freddiem zažil, čeho byl svědkem, takže vše je hodně autentické, navíc psané se sympatickou loajalitou. Do větších rozborů hudby a vystupování Queen se nepouští, a pokud píše o koncertech, nahrávání, natáčení videoklipů, jde opět jen o popis toho, u čeho autor sám byl. Takže docela věrohodný zdroj informací, včetně vyvracení určitých fám či výmyslů, které se vloudily do jiných životopisů FM. Podrobný popis Garden Lodge může mít pro někoho taky své kouzlo…
Ale! Co je k nepřekousnutí, je - bohužel - otřesný překlad (za to hvězdička dolů...).
Přesto pro fanoušky Freddieho M. lze doporučit, právě pro ten autentický přístup.
Tři plus.

terule2487
07.01.2020

Dobrý den je tu někdo kdo tuto knihu vlastní a byl by ochoten ji prodat? Předem děkuji Fišerová

Witta
02.01.2020

Kniha dost trpí nekonečnými popisy všeho možného (pokoje, kočky) + je znát, že ten člověk není spisovatel. Nejednou jsem se při čtení nudil, a to mám Freddieho celkem rád.

MiLuka78
04.12.2019

Jsem šťastný vlastník této knihy - co mám dodat k vyprávění muže, který znal Freddieho dlouhých 12 let, byl mu nejblíže, jak v pracovním, tak i osobním životě, žil s ním pod jednou střechou a cestoval po celém světě. Dokonalé, poutavé, dojemné, autentické a nezapomenutelné. Pro mě je tato kniha č. 2, hned za mou milovanou Mercury and Me. TOP.