Franz Kafka - životopis

Franz Kafka - životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25451/bmid_franz-kafka-zivotopis-4mP-25451.jpg 5 26 3

Biografie Franze Kafky z pera předního představitele meziválečné pražsko-německo-židovské literární scény. Originál: Franz Kafka, Eine Biographie, překlad: Josef Čermák.

witiko
24.07.2022 5 z 5

S úlekem jsem si uvědomil, že tuto už před dávnou dobou přečtenou knihu tu ještě nemám hodnocenou a okomentovanou. Přitom pro mě tak hodně znamenala, protože mi potvrdila přesně to, co jsem z Kafkových cítil a co se vůbec neslučuje s obecným a zjednodušujícím pohledem na něj. Předchozí komentář ale vše vystihl tak přesně, že tady můžu skončit. Kafka byl prostě krásný člověk a jeho prokletím bylo, že vše vnímal daleko ostřeji – cítil, že něco hrozného visí ve vzduchu, o čem ostatní ještě neměli tušení... A tohle jeho prokletí dalo světu úžasnou literaturu.

Kerolka_P.
23.06.2020 5 z 5

Brod je skvělý, že napsal tuto obhajobu často jen pesimisticky a depresivně vykreslovaného Kafky. Najednou vám připadá, že Franz je velký sympaťák, který zkrátka jen neměl na růžích ustláno. Nakouknete ke Kafkům do obýváku. Poznáte jeho nejistoty. A taky že s ním byla sranda. Dočista bych s ním ráda zašla na pivo :)
Doporučuji všem, kdo mají Kafku rádi. Anebo vlastně spíš těm, kteří ho rádi nemají :)

Milda24
03.06.2018

Vše, co jste chtěli o Franzi Kafkovi vědět a báli jste se zeptat.