Měkký střed

Měkký střed https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98201/mekky-stred-98201.jpg 3 11 11

Frank Terrell série

Detektivní román z prostředí luxusních floridských lázní. (www.mlp.cz)

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , AR-nakladatelství

The Soft Centre , 1964

Bookwrom
14.09.2022 odpad!

Moje hodnocení nepatří autorovi a jeho knize, ale vydavateli a překladu, který je přímo příšerný. Kniha se jeho vinou skoro nedá číst. Zkoušel jsem sehnat jiný překlad, třeba ve slovenštině (anglicky, bohužel, moc neumím), ale to se mi nepodařilo. Je zarážející, že si vydavatel text nepřečte, než ho vydá!!
Přeložit slovo "Teddy bear" (plyšový medvěd) jako "pivo" to bych snad, v případě, že si překladatelka před prací dopřála několik těchto medvědů, připustil. Ale, že ji nebylo divné, že osmiletá holčička dostane jako dárek pivo a nadšeně si s ním hraje, to už chtělo na povzbuzení něco o hodně silnějšího!
Takže jestli někde uvidíte "translation Alena Olivová", tak se té knížce obloukem vyhněte.

Disease
17.08.2012 2 z 5

Další z řady knih nejplodnějšího a proto také nejbrakovějšího autora drsné školy. Vzhledem k jeho proměnlivé kvalitě je tohle jedna z těch slabších a jako bonus naprosto příšerný překlad: "Slyšel, jak na chodbě huláká na Homicida" a podobné perly sice zpočátku působí jako humorné zpestření, ale časem začnou být otravné.

vitavita
23.03.2012 5 z 5

Příběh Valerie Burnettové je napínavý a čtivý jako většina knih J.H.Ch.

James Hadley Chase (p)
anglická, 1906 - 1985