Francouzské hedvábí

Francouzské hedvábí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1311/francouzske-hedvabi-vydani-1311.jpg 4 313 67

Ve Francouzském hedvábí stvořila Sandra Brown jednu ze svých nejpozoruhodnějších a nejoblíbenějších hrdinek. Claire Laurentová je majitelkou firmy na výrobu luxusního dámského prádla, jež má sídlo ve Francouzské čtvrti New Orleansu. Když je zavražděn televizní kazatel Jack Wilde, stane se Claire jednou z hlavních podezřelých - právě její firmu totiž Wilde tepal ve svých plamenných kázáních, a navíc ji s ním spojuje jakési rodinné tajemství sahající hluboko do minulosti. Vyšetřováním vraždy je pověřen státní návladní Robert Cassidy. Podaří se mu prokázat Claiřinu nevinu? A nehraje při jeho pátrání přílišnou roli osobní zaujetí poté, co se do krásné a inteligentní Claire vášnivě zamiluje? Milostný příběh s detektivní zápletkou je jedním z vrcholů tvorby autorky, jejíž romány čtou miliony lidí na celém světě.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

French Silk , 1992

smardice
06.08.2020 5 z 5

Krásný příběh s detektivní zápletkou, okořeněný kombinací romantiky, lásky a kapkou erotiky

zoew
08.07.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější Brownová.

Eva P.
06.07.2020 5 z 5

Neodolatelná a hříšná atmosféra New Orleans prostupuje tuto knihu na každé straně. Dočkáte se nejen skvělé detektivky a správné porce romantiky, ale také s hrdiny zavítáte do Francouzské čtvrti, slavné Bourbon Street, dáte si kávu a beignets v Café du Monde a nechybí ani Mississippi a voodoo. Ke knize se jednou ráda vrátím :)

Jana92
02.01.2020 4 z 5

Jako vzdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout,super pribeh plny napeti,zvratu,romantiky a samozrejme jako vzdy necekane zakonceni :)

genikuxik
14.12.2019 4 z 5

Kniha plynula krásně, psaní sandry umí zaujmout a jakmile se do nějaké knihy pustím, mám ji hned přečtenou. Odebírám hvězdičku za to, že děj byl pro mě předvídatelný.

Szekynka
09.12.2019 3 z 5

Tak tohle je asi premiéra, kdy dávám Sandřiné knize takové hodnocení, a tak málo hvězd. Na téhle knize mi vadilo, co vadilo – obtěžovalo, že se točí kolem náboženského fanatismu. Tohle téma není nic pro mě, i v Záměně to bylo lehce podobné ale spíše ke konci, ale tohle? Ne to mě štvalo, Ariel mi byla naprosto protivná, no brrr. Knih jsem dočetla asi jen proto, že se mi líbilo vykreslení postav Claire a Cassidyho, samozřejmě bylo jasné, že skončí spolu, ale ti dva mě bavili a byli důvod k dočtení

petraj30
06.12.2019 4 z 5

Čtivá a hodně napínavá kniha. Ani na chvíli jsme se nenudila.
Samozřejmě jsem od začátku tušila jméno vraha, ale jak to tak bývá, ke zvratům může dojít i na posledních stránkách. Byla jsem hodně překvapená, jak to dopadlo a všechno bylo opravdu vysvětleno až na úplném konci.
Musím napsat, že Claire byla pro mě od začátku záhadou, nevěděla jsem, co si mám myslet, protože byla hodně uzavřená a samozřejmě pořád lhala. I když jsem pochopila už na začátku, jaké tam asi budou kolovat vztahy, pořád mi jaksi unikala její opravdová osobnost a zcela jsem ji nepochopila.
Velmi zajímavý příběh a pro ty, co máte knihy této spisovatelky rádi, mohu vřele doporučit:-)

akdar72
12.07.2019 5 z 5

Po první třetině knihy jsem si byla jistá, že vím kdo to byl :-) Už jsem fakt asi načetla dost detektivek. A ejhle, vše bylo nakonec jinak :-)

Suzynka29
06.05.2019 4 z 5

Před chvílí dočteno. Kniha mě bavila, cely příběh byl pěkně zpracovaný,opět jsem netušila až do konce, kdo je vrahem. Cassidy i Claire mi byli moc sympatičtí, stejně jako Yasmine. A náboženští fanatici odporní. Jen jsem se často v knize ztrácela, hlavně díky nekonečným odstavcům a překvapilo mě celkem hodně překlepů a chyb. Takže za mě 3,5 * Ale na to, že je kniha přes 25 let stará tak super!

pingu1
04.03.2019 4 z 5

Oddechová detektivka s romantickou zápletkou, četla se dobře :-)

ElleNora
03.03.2019 5 z 5

Za mě skvělá kombinace detektivky a milostné zápletky. Claire jsem si moc oblínila jako postavu a společně s Cassidym mě bavilo odhalovat všechna tajemství. Vraha jsem neodhalila, vlastně jsem byla celkem překvapená.

ctenarkaEva
13.01.2019 4 z 5

Příjemné čtení. Detektivní příběh se mi líbil, jen ty romantické chvíle mi přišly až přehnaně zdůrazněné, ale to k románu pro ženy může patřit. Doporučuji jako oddechovku na volné odpoledne nebo na dovolenou.

Ketrin.TR
28.11.2018 4 z 5

Opět příjemné čtení. Autorka umí navodit jak napínavou, detektivní zápletku tak lechtivou, vášnivou chvilku a spojení těchto prvků mě v jejich knížkách baví. Jen některé ty romantické momenty mi přišly do děje až moc násilně našroubované, ale aspoň si každý přijde na své. Těším se, až si zase přečtu další autorčino dílo.

konicekbily
23.04.2018 4 z 5

Napsáno tak, jak to autorka umí. Pěkně zamotaný román pro ženy, někde se pomalu rozvíjející, ale kdo tam v tom chce vidět detektivku nebo thriller, ten to tam najde. Pěkné odpočinkové čtení.

Laf
13.04.2018 4 z 5

Až do konce knihy vůbec nebylo jasné, kdo za vším stojí a stejně pak bylo překvapením, kdo že měl být vrah. Skvěle a poutavě napsané tak, že knihu jsem přečetla jedním dechem.

mišák1262
25.02.2018 5 z 5

sem nadšená knihu sem odkládala kvuli její tlouštce a byla to chyba.... celou knižku sem netušila kdo je vrah...pak sem začala tušit řikala sem si jo to už vim no a nakonec prdlačku....... kniha mě moc bavila sex , vražda láska to prostě jde do sebe a Sandra to prostě umí .....

pipa36
27.01.2018 4 z 5

Četla jsem to kdysi dávno - líbila se mi, nechybělo ani napětí, ani milostná zápletka. Vím, že jsem tehdy čekala něco jiného, ale to, čeho se mi dostalo, mě příjemně překvapilo. Od té doby jsem již moc knih s přívlastkem "pro ženy" nepřečetla, ale kdybych náhodou někdy měla potřebu nějaké romantiky, určitě se vrátím k této knize.

locin
30.10.2017 5 z 5

Dlouho jsem měla tuto knihu ve své knihovně jako nepřečtenou. Teď jsem po ní konečně sahla a musím říct, že jsem byla velmi překvapená.
Přijemná romantická detektivka to bylo něco co jsem od této knihy nečekala, o to víc se mi kniha líbila. Na začátku jsem se bála duchovního tématu, ale kniha byla napsána velmi poutavě a určitě vás nenechá odejít dokud se nedostanete až na tu nejposlednější stránku, slovo, myšlenku. Rozhodně doporučuji :)

oleg
03.09.2017 5 z 5

Bezva čtení,napínavé a mělo to spád,je to moje oblíbená autorka a tento román mě nezklamal,stojí za přečtení.....

moudivlacek
09.08.2017 5 z 5

Spíš než ženský román jsem toto dílo vnímala jako detektivku, a to velice podařenou.
Hlavními hrdiny jsou dva lidé hned od počátku stojící na jiné straně zákona, je to tak ale doopravdy? Budete velice rychle tušit, že v tom je zásadní ale, to však autorka odhalí až na posledních stránkách. Tím dokáže udržet pozornost čtenářů, a to se mi velice líbí.
Cassidy jednou v životě chyboval jako člověk a vyčítá si to, nyní nechce udělat chybu. Claire už zas nechce ztratit nikoho blízkého a hlavně nedovolí nikomu ubližovat její matce.
Prostě skvělé a já mohu s čistým srdcem knihu doporučit.

pro ženy thrillery New Orleans

Sandra Brown