Frajer

kniha od:


Koupit

Hlavní hrdina románu Frajer se na pražské Národní třídě setká 17. 11. 1989 za zvláštních okolností se svým bratrem. Historická událost prověří jejich dosavadní vztah, který se ocitá pod tlakem politických změn. Příběh vypráví o komplikovaných rodinných a milostných vazbách, o tom, co vlastně znamenala listopadová revoluce, i o tom, jak je těžké být doopravdy svobodný. Z r. 1989 se děj přelévá do 90. let s počátky podnikání. Zobrazuje problémy lidí, kteří se nedokázali s novým systémem vyrovnat. Nabízí alternativní scénáře úspěchu v polistopadové společnosti, to vše na pozadí proměňující se rodiny hlavního hrdiny. Příběh se uzavírá na festivalu Mighty Sounds r. 2008, protože populární hudba je jednou z důležitých dobových příměsí textu. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94403/frajer-94403.jpg 3.621
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Frajer

kopeceli
18.04.2022

Kniha je sice napsaná čtivě, je zajímavá, autentická, ale poslední kapitola, která tak nějak vysvětluje všechno to předtím, mi dala zabrat. Už jsem se špatně soustředila. Možná to bylo tím, že jsem dočítala v noci. V každém případě autor talent má a času u knihy nelituju, byl to sám život.

DavidKeller
10.08.2019

Paradní , skvěle čteni. FRAJER mě chytil u srdce a ziskal si mě skvělým dějem, v perfektnich kulisach 89' roku Revoluce až do nedaleké součastnosti. Rodiné osudy a tajemství ;) diky


Ladys
08.04.2014

Bratři. Ve správný čas na špatném místě. Každý na jiné straně barikády. Co si kdo odnesl ze dnů revoluce? A jak se události nabalované životem před i po revoluci podepíší na hlavních hrdinech? To je to, co umně autor nastiňuje v drobných střípcích, co poskládají trochu děsivou mozaiku. Dobrá kniha.

pil
26.05.2013

Příběh dvou nevlastních bratrů. Roky dětství, dospívání v totáči. Umakartová jádra, UHO ve školní jídelně, šedivé dny. Tak blízké mi…. protože odžito. Pak ale přijde zvrat v podobě Listopadu. Pro všechny . A bráchové? Jeden je zbit, protože se jako student zúčastní demontrace, zatímco druhý? Ano, taky jsem byla překvapená, ten druhý řečený Frajer stojí na druhé straně s obuškem v ruce. Příběh se přelije do dnešních dní a sleduje hrdiny a jejich kroky, jednání. Bez sentimentu, bez příkras. Není to špatné čtení.