Formulista

Formulista https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521147/formulistaCyz8wo-1th-.jpeg 4 154 154

Vanessa už pracovala pro kdekoho. Mezi její klienty již dříve patřili zpěváci, herci i spisovatelé, ale pilot Formule 1 bude novinka. Stejně na tom nesejde, boháči jsou skoro všichni stejní. Namyšlení a zahledění sami do sebe. Bez ohledu na jejich povahu má Vanessa za úkol jediné ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠–⁠⁠ chránit je. A to může stejně dobře na koncertě jako v boxech F1. Jenže úřadující mistr světa je něco extra. Extra nesnesitelný. A opravdu hodně potřebuje bodyguarda, který se postará o dotěrné fanynky, ekologické aktivisty a odesílatele výhružných dopisů. Kdyby záleželo na Vanesse, nejspíš by se držela od nerudného Formulisty a jeho problémů co nejdál, jenže slíbila sestře, že tuhle zakázku přijme. Ale jedno ví jistě. Až tohle skončí, bude potřebovat dovolenou. Hodně dlouhou dovolenou.... celý text

Mon.CouCou
22.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Bagrista, teda pardon (svádí to), Formulista je úchvatné dílo od Michalely Schmiedlové. A protože v posledních dnech se o této novince hodně mluví, přicházím i já s recenzí.

Naprosto dokonalou a krásnou Vanessu si najme Anthony, aby mu na oko dělala přítelkyni po dobu soutěží-tedy dva měsíce. Ta s podobnou prací má zkušenosti, navíc těhotná sestra (tato linka mě bavila víc a ráda bych si o ní přečetla další knihu, autorko ), se za tento kontrakt přimluvila.
Jenže bohatý a namyšlený spratek... a samozřejmě sexy a velmi úchvatný samec tuto knihomolku přitahuje. A tak milé popichování se samozřejmě promění v lásku nebeskou. Nebo ne? Co když tajemství, které Tonny ukrývá, není ani trošku přitažlivý?
Míša do knihy zakomponovala prvky mě velmi dobře známé. Autismus. ADHD. Silná dyslexie. Jak se s tím vším v jednom příběhu popere? A ustojí takový vztah? To už Vás nechám přečíst.

Kniha je romantická, naivní, roztomilá, sladká. Přiznám se, že jsem ji na jednu chvilku i odložila. Druhá část knihy mě však začala bavit víc a jsem ráda, že jsem příběh nakonec dočetla a užila si jej. Určitě se do ní zamiluje hodně mladých děvčat a maminek, pro které je kniha určena.

Já jsem díky mému manželovi na auta hodně ujetá a mužský pohled na motory prožívám dnes a denně, takže ekologické témata mě tam moc nebavila. Prostě jsem feťák na vůni benzínu a jak si tomu dnes děláme doma srandu-dobrá doba automobilového průmyslu už byla (a jo, měla jsem i elektromobil).

Každopádně celkově dílo hodnotím velmi pozitivně. Jde o krásnou romanci, kterou si vážně nenechte, holky, ujít!

Matri
21.10.2023 4 z 5

"Dost mě najednou děsí představa, že bys viděl, jak řídím. Něco jako kdybych měla nakreslit portrét a můj výtvor by hodnotil Da Vinci. Chápeš?“

Veľmi milý a originály príbeh z prostredia F1. To bolo fakt super!
Čítanie ma naozaj bavilo. Vanessa je éterická žena - modelka, bodyguardka, knihomolka, romantička v jednom. Trošku moc dokonalosti ale vôbec nevadí. Autorka ju vykreslila veľmi sympaticky a jej myšlienkové podchody ma naozaj bavili :))
Vzťah s Antohnym a ich slow burn romantika bola úžasná, páčila sa mi ich chémia aj chvíle ticha :))
Určite čítanie odporúčam!

"Jsi moje?“ Tou otázkou mě úplně rozstřelil.
Podívala jsem se mu hluboko do očí a ve zlomku vteřiny vydechla: „Ano.“

Renike
21.10.2023 2 z 5

Jako fanynka F1 od svých 5 let jsem se na tu knihu docela těšila, ale dočetla jsem to jen a jen s odřenýma ušima. O F1 autorka ví hodně málo, možná přečetla sportovní pravidla FIA a nevidela ani jeden závod :) Nicméně je to jen beletrie, kam zakomponovala i tak nešťastně dnes tak "moderní" ADHD. Vanessa knihomolka byla jediná, která zachránila moje hodnocení knihy. Další červená knihovna našpekovaná vulgarním vyjádřováním :(

lusitta05
17.10.2023 5 z 5

Čo dodať k téme, keď už všetko bolo spomenuté? Len toľko, že ja som spokojná.

jitka_dankova
10.10.2023 5 z 5

Pozvolný "dospělácký" příběh s tématem falešného chození v netradičním prostředí. Tato kniha od české autorky byla opravdu osvěžující, s krásným nadhledem mi představila zákulisí jiného sportu, než se obvykle v romantických knížkách objevuje. Hlavní postavy se poznávaly postupně a vytvářely si k sobě milý vztah. I když hlavní "krize" v knížce vlastně ke konci stojí na pár nepochopení a nevyjasněných věcech, což mne v knihách obvykle silně štve a vadí, tady jsem to vůbec nevnímala negativně. Prostě autorka umí moc dobře a příjemně psát a ke konci mi všechny věci do sebe krásně zapadly a naplno jsem ocenila i ty tíživější problémy a věci, které byly na pozadí příběhu. Opět oceňuji, že autorka umí stvořit postavy, u kterých jsem měla navzdory nečekaným a netradičním až skoro vykonstruovaným povoláním pocit, že jsou z masa a kostí a fakt existují.

Knihomol_ka
02.10.2023 5 z 5

Tak této knize musím dát plný počet hvězd, a kdyby to šlo dám klidně i víc, protože tento příběh byl naprosto úžasný. Ačkoliv já nejsem žádný fanoušek slow burnu, tak tomu pomalu přicházím na chuť. Tady mi to bylo upřímně jedno. Jelikož jsem velký fanoušek formulí 1, tak jsem si ten příběh vychutnávala po všech stránkách jak jen to šlo.

Velmi oceňuji autorku a jsem ráda, že napsala něco takového co tu ještě nemáme. Za mě hodně originální příběh. Jde vidět, že autorka se v tomhle světě f1 pohybuje a ví o čem píše.

Hlavní hrdinka Vanessa je zlatokopka. Tedy jen si na ni hraje. Ve skutečnosti dělá slavným lidem bodyguarda. I tento nápad se mi velmi líbí, že žena má takovou profesi. Líbila se mi její povaha. Taková ta typická knihomolka.

Anthony byl pro mě svým chováním velmi zvláštní a zajímavý zároveň. Vše se, ale ve správný čas dozvíte.

Dále se mi líbí, že nám autorka předává víc než si myslíme a mluví o nemocech jako je ADHD, dyslexie a další věci. Je potřeba o takových věcech mluvit a informovat o nich dál.

No a upřímně jsem nečekala takovou pikantní scénu a bylo to úžasný Byla to jízda od začátku do konce a já bych opravdu ocenila z tohoto prostředí více knih!!!!!

Knihomolka97
02.10.2023 5 z 5

Tento příběh se slow-burn romantickou linkou stojí určitě za pozornost. Už jen kvůli tomu prostředí. F1 u nás snad ještě nebyla! A žena jako osobní strážce? Sem s tím!
Kniha je nádherně graficky zpracovaná, vymazlená a skvěle se čte. Máme vyprávěno z pohledu Vanessy i Anthonyho.
Jejich seznámení není zrovna ideální, protože Vanessa nemá nejlepší pověst. O to víc je pak skvělé jejich sbližování.
Vanessa je velká knihomolka, takže si ji snad nejde neoblíbit. A má skvělý vkus na knihy.
Tony je bručounek, má výbušnější povahu, ale sympaťáák a samozřejmě fešák.
Autorka do příběhu zakomponovala i závažnější témata, není to jen obyčejná romance.
Na konci najdete i nějaké receptíky, které lákají k vyzkoušení.
A třešinka? Menší propojení se Zoe (předchozí knihou autorky)

pogmanka
30.09.2023 5 z 5

Už příběh Druhá šance pro Zoe jsem si zamilovala, ale tohle bylo ještě o celou hlavu lepší. Naprosto jsem si zamilovala hlavní postavy, prostředí a chci víc příběhů od téhle autorky a ze sportovního prostředí. :3 Je jich tak málo od českých autorů, spíš skoro žádné. Za mě knížka, která mě dostala ze čtecí krize a za to děkuju. Dokonalé. Určitě se k ní zase vrátím.

veronika3699
24.09.2023 5 z 5

Krásný příběh se silnými tématy. Pohladil mě na duši a moc jsem si čtení užila. Myslím že se to celé moc povedloa hlavně.ta obálka a celé zpracování knihy je úplně Wow Oba hrdinové zůstanou mými oblíbenci

Narissa
24.09.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih letošního roku. (A to je co říct, když máme skoro říjen.)

Kde jen začít Kniha se neuvěřitelně plynule čte a zároveň si hned od začátku říkáte k čemu tam jsou ty zvýrazněné body, co jen to znamená? Kdo zná knihy M. Schmiedlové dobře, není ani chvíli na pochybách opět je tu schované nějaké tajemství a vy mu chcete přijít na kloub. A že je to tajemství velké! A kdyby bylo jen jedno Jednoduše parádní jízda plná zajímavých momentů.

Dál jsem neuvěřitelně ráda za přiblížení světa F1, byl to nádherný vhled do dalšího sportu. A ještě větší radost mám z boření mýtu, že krásná žena nemůže být silná. Ale prosím vás! Copak neznáte naše slavné boxerky nebo kickboxerky? Nádherné víly se silou šelmy. A přesně taková je Vanessa. A ještě vášnivá knihomolka parádní kombinace.
K tomu všemu neodmyslitelně patří i fakt, že je Anthony jakožto jezdec F1 malý opět velké plus pro autorku, neokoukaný typ hrdiny, který může být přitažlivý i jinak než jen díky své postavě filmové hvězdy.

Jako třešinku na dortu dostanete opět recept na velkou ňamku a také seznam romantických knih, které četla hrdinka.
Za mě úžasná kniha! A mimochodem viděli jste to grafické zpracování? Prostě pohádka!

A to sem některé věci vůbec nemůžu napsat kvůli spoilerům... takže hurá na Formulistu.

romantika

2016  80%Bronzová medaile