Formulista

Formulista https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521147/formulistaCyz8wo-1th-.jpeg 4 154 50

Vanessa už pracovala pro kdekoho. Mezi její klienty již dříve patřili zpěváci, herci i spisovatelé, ale pilot Formule 1 bude novinka. Stejně na tom nesejde, boháči jsou skoro všichni stejní. Namyšlení a zahledění sami do sebe. Bez ohledu na jejich povahu má Vanessa za úkol jediné ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠–⁠⁠ chránit je. A to může stejně dobře na koncertě jako v boxech F1. Jenže úřadující mistr světa je něco extra. Extra nesnesitelný. A opravdu hodně potřebuje bodyguarda, který se postará o dotěrné fanynky, ekologické aktivisty a odesílatele výhružných dopisů. Kdyby záleželo na Vanesse, nejspíš by se držela od nerudného Formulisty a jeho problémů co nejdál, jenže slíbila sestře, že tuhle zakázku přijme. Ale jedno ví jistě. Až tohle skončí, bude potřebovat dovolenou. Hodně dlouhou dovolenou.... celý text

Andrejka91
11.01.2024 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Nebyla to jen oddechovka ale bylo to napínavé a akční, nechyběla pomalá romantika i nějaké peprnější čtení. Jako v doslovu autorka píše, tak prostředí Formule 1 tu ještě nebylo a hrdina, co není naprosto dokonalý se taky často nevidí.
Nemám co vytknout, skvělá kniha a velmi nadaná česká autorka.

Monni
09.01.2024 5 z 5

Tyto knihy musí čtenář brát jako oddechové a já je ani jinak neberu, protože jsem spíše na ty temnější knihy, ale je potřeba to prokládat něčím jednodušším :) Mě kniha velice bavila, i když je jasné o co jde. Ne jednou jsem si říkala ať se jí přizná a řekne jí to, že na tom přece nic není a nemá se za co stydět :). Prostě takové knihy jsou potřeba a já jsem velmi spokojená. Další knihy si určitě hážu na TBR.

happy19
07.01.2024 5 z 5

Super odpočinkový příběh!
Četl se mi moc dobře;-)
Citlivá témata zajímavě ozvláštnilo originální prostředí tohoto nebezpečného sportu.
Já slow burn miluji,takže jsem si přišla na své:-*
Ráda čtu od českých autorek a tuto si přidávám do velmi oblíbených;-)

„Získáme na síle tím, že se přiznáme ke svým slabostem.“

Alpasstyle
05.01.2024 5 z 5

Příjemná odpočinková kniha. Měla jsem obavy, jak autorka pojme prostředí ze sportu Formule, ale dobře se toho chopila. Formulista mě do sebe úplně vtáhl a najednou....je konec.. jediné, co bych mu vytkla, je hodně zvratů ve 3/3 knihy. Ale i tak to bylo moc fajn.

biki
31.12.2023 4 z 5

V době hluboké čtenářské krize se mi mimořádně osvědčil tento vtipný romantický příběh z nezvyklého prostředí. Nemůžu si pomoct, ale styl vyprávění mi silně připomínal jinou naši autorku M.K.Hardy a její ragbisty. Hlavní hrdinka s nezvyklým povoláním se mi moc zamlouvala včetně svého čtenářského vkusu. Navíc popis jejího bytu mi silně připomínal můj pokoj, kde se mi knihy zcela vymkly z rukou. Tony byl někdy na facku, ale měl k tomu své důvody. Jednu * jsem však musela strhnout - těch duševních potíží se mi tam zdálo až moc.

maluck
28.12.2023 4 z 5

Příjemný romantický příběh z neobvyklého prostředí závodů F1. Hlavní postavy byly sympatické a ukazují, že nic nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá.

MAU256
27.12.2023 4 z 5

Vanessa - kráska, která skrývá jedno velké tajemství před veřejností, která jí vnímá jen jako "Zlatokopku". Anthony - jezdec Formule 1, i on před veřejností něco tají. A co se stane, když tyto dva svede dohromady její tajemství? No a co pak, když by se na povrh dostalo i jeho? Hezká romantická oddechovka z prostředí Formule 1, ve které se hlavní postava potýká s nemalými problémy, na které se naštěstí už v dnešní době nahlíží úplně jinak. Jsem ráda, že se mi knížka dostala do rukou.

JaAnička
26.12.2023

Román o modelce a zlatokopce Vanesse a multimilionářském rozmazleném závodníkovi formule 1 Anthonym, kterého chce někdo zabít...

Anebo je to všechno úplně jinak?

Já se pokusím vyhnout spoilerům, protože tady je to docela těžké, ale musím konstatovat, že wau...nečekala jsem to. Tahle kniha má totiž přesah, řeší se v ní věci, které bych od "laciného erotického románu" nečekala (a možná je to tím, že to není laciný erotický román, jak jsem si to dlouho myslela). Tedy je...jak už např. mentální nebo psychické zdraví, adrenalin, realita vs. bulvár atd.

Také ale musím pochvalit celé prostředí formule 1, které je (asi stejně jako hasiči) neokoukané a vlastně tak špatné není...a dokonce jsem se dozvěděla i pár zajímavostí ze závodění, což mě předtím rozhodně ani nenapadlo (Kromě filmu Rivalové, který byl mé první dramatizované seznámení s Formulemi).

Postavy jsou fajn, jsou reálné, neřeší žadné nepodstatné hlouposti, ale důležité věci pro praktický život. A navíc ...musím ocenit změny ve vyprávení...někdy se totiž stává, že když jednotlivé postavy mluví/vypráví, nemají žadné své typické charakteristiky. Tu to ale tak není a každá z postav má svůj styl (např. si minimálně musíte všimnout, že Tony mluví mnohem méně než Vanessa, takže je jeho vyprávení strožejší).

Trochu mě teda mrzí ten konec, který byl asi zvláštně přeslazený a dost zrychlený...ale co už...tímto trpí většina knih, takže to asi beru.

Etule
23.12.2023 5 z 5

Opravdu jsem nečekala, že má letošní snaha o dobrý příběh s bodyguardem bude zrovna od české autorky. :) Příjemné překvapení, ale od autorky jsem četla Bronzovou medaili, takže jsem tak nějak tušila, že zklamaná určitě nebudu.
Nicméně za téma Formule 1 jsem musela přidat hvězdičku navíc, protože to ve mě vyvolalo krásné vzpomínky na dětství, kdy jsme s taťkou každou neděli pravidelně sledovali právě Formuli 1. Michael Schumacher je prostě jen jeden.
Navíc to zkombinovalo pro mě oblíbená témata - Formuli 1, byť spíše v minulosti - a knihomolství. Tolik knih kolik jsem poznala a dokonce četla, to bylo tak milé, že jsem se u toho připitomněle usmívala. Tony byl sice chvílemi dost na pěst, ale očividně k tomu měl své důvody, které se později vysvětlily. Vanessa se mi též zamlouvala, líbilo se mi že si od Formulisty :) nenechala nic líbit a nedávala mu nic zadarmo. Takže jo, tohle bylo prostě krásné čtení, moc se těším na další knihy.
Jen mě trošku mrzelo, že se mi tam "vyspoilerovala" kniha Druhá šance pro Zoe, nebo minimálně to s kým skončí ve své knize. Ale tak ono to zas tolik nevadí, protože moje chyba, že jsem knihu ještě nečetla. :D

johi_murasova
20.12.2023 4 z 5

Knihy ze sportovního prostředí zná každý, ale už jste četli knihy z prostředí F1?
První, co bych ráda vyzdvihla je naprosto dokonalá vazba; miluju měkké vazby a tahle byla naprosto geniální. Další věc je obálka, nádhera.
Příběh byl originální a moc se mi líbil. Líbila se mi poznámka, že ani Mariana Zapata nemá žádnou knihu z tohoto prostředí. Postavy byly úžasné! Moc se mi líbila jejich chemie a vzájemné interakce. Vanessa byla bodyguard, modelka a knihomolka v jednom, a byla tedy pěkná střela. Naopak Tony mě občas pěkně štval, jeho náladovost bych asi v reálném životě nezvládla, nicméně obě postavy byly úžasné. Také se mi moc líbilo, že autorka zde zmiňuje i poruchy jako dyslexii a autismus.
Jediné co mi na knize nesedlo, byla grafická úprava stran.
Děkuji @michaela.schmiedlova.autor bylo to úžasné!

JayneS
18.12.2023 5 z 5

Vše už tu koukám v diskuzích napsáno, pro mne naprosto skvělá romanťárna, co jsem četla a četla a nemohla se od toho utrhnout a stále chtěla vědět jak to bude dál...... moc se mi líbí i to propojení do předchozí knihy "Druhá šance pro Zoe", vybrané sportovní prostředí, samotné postavy ....prostě skvělá kniha....

alzbeta4340
11.12.2023 5 z 5

Kdybych dopředu nevěděla, že Formulistu napsala česká autorka, snad bych to ani nepoznala. Je to dobře napsaná žánrovka, která směle může konkurovat zahraniční produkci. U čtení jsem si příjemně odpočinula, co víc si přát.

Kudík
03.12.2023 4 z 5

Vanessa Dunst/Zlatokopka Vanessa nebo-li Elfka a Anthony Rees jako Formulista jsou ústřední postavy stejnojmenné knihy od M. Schmiedlové. Od autorky je to má druhá, protože se ještě chystám na její 2. šanci pro Zoe, která se zde také lehce mihne.
Kniha je z netradičního prostředí kolem Formule 1. Pobavila mě informace, že ani Zapata kolem formule nic nevydala a Vanessa, která je modelka, bodygurd a náruživá knihomolka, zaměřená na romantickou literaturu, se jí jistě ráda zmíní. :) Elfka byla opravdu neuvěřitelná, protože něco jí seplo rychle a něco vůbec, i když měla dostatek indicií, stejně, jako čtenáři. Osobně mi autor dopisů došel v části, kde tato postava přišla na scénu a bylo řečeno, co dělá, a také "závazek" mezi jejich sourozenci Kate a Paulem. Ohledně Tonyho, který byl náladový, výbušný a měl systém krabiček..., to mě až zklamala, že na to nepřišla sama. Jako celek se mi to četlo velice dobře, často s úsměvem na rtech, s postupným odhalováním, i když sami již předem víte a postavami, které baví a chovají se přesně dle šablony romantických hrdinů. :) 4,5*

Áňa 998
26.11.2023 5 z 5

Poslední dobou se mi fakt hodí mi po ruce nějakou tu e-knihu a když dočtu knihu, můžu hned sáhnout po něčem dalším, nemusím hned běžet do knihkupectví. Takhle jsem měla u sebe i Formulistu, romantiku z prostředí formulí.
Od autorky Michaeli Schmiedlové jsem v minulosti četla knihu Druhá šance pro Zoe, takže jsem tak nějak věděla, jaký styl čekat. U Formulisty mi ale po několika stranách došlo, že tohle bude ještě daleko lepší!
Začnu ale u prostředí závodů formule. S tím jsem se v knihách nikdy nesetkala a v realitě? Asi maximálně chybným přepnutím programu. Nejsem žádný fanoušek, ale tady mě to vyloženě bavilo a já jsem dostala chuť si formule pustit!
Co se týká postav, tady jsem si malinko vylámala zuby na hlavní postavě Vanesse. Nějak mi nešla do hromady role bodyguardky v těle modelky s duší knihomolky. Nechápala jsem, jak může žít s tím, jak se o ní mluví jako v tisku, jako o přelétavé zlatokopce. A pak tu je nerudný Formulista, kterého jsem si zamilovala hned. Dejte přede mě sluníčkovou a zachmuřenou postavy a je jasné, co si vyberu!
Kniha má romantickou linku, ale najdete tu i temnější pasáže, jejichž začlenění mě překvapilo, ale víte co? Ono to sem sedlo úplně parádně. Dodalo to knize na realitě a já musela v duchu klidnit tleskající opičku v mé hlavě!
Je to jedna z těch knih, kdy se začtete a jedete jak fretky. Na čtivosti knize přidávání střídání ve vyprávění hlavních postav. Nad každou kapitolou je taky srovnání postav v různých oblastech, příjemným bonusem jsou i recepty na dobroty na úplném konci a seznam knih, které Vanessa četla.
Tohle bylo strašně milý čtení z pro mě doposud neobjeveného prostředí. Čtení jsem si moc užila a bylo mi líto, že kniha skončila. Vůbec bych se nebránila, kdybych se s Formulistou a Vanessou ještě někdy knižně setkala!

kristy.books
14.11.2023 5 z 5

Športové romance sú moja slabosť. Tých z prostredia formule F1 som zatiaľ veľa nečítala, preto som si túto knihu nemohla nechať ujsť... a nebola som sklamaná. Formulista bol rozkošný a vtipný romantický príbeh, ktorého čítanie som si od začiatku do konca užívala. Čítal sa mi ľahko, ani som si neuvedomovala, ako rýchlo mi stránky ubiehajú pod prstami. Samozrejme, že autorka do príbehu nezabudla zakomponovať ani nejaké závažnejšie témy, napríklad vyrovnávanie sa so stratou blízkeho, autizmus a podobne.

Vanessa bola taká ,, veľká voda", ale v dobrom slova zmysle. Rada si vymýšľala vlastné slová, neznášala nadávky, občas nemala žiadny filter, nenechala si skákať po hlave a šírila okolo seba dobrú náladu. Nebola to žiadna krehká kvetinka, vedela sa o seba postarať a dať všetkých naokolo do pozoru. Zbožňovala romantické príbehy, neustále musela mať po ruke knihu alebo čítačku, čím si ma hneď získala. Trochu mi je ľúto, že sme ju nemali možnosť vidieť viac ,,v akcii", keďže to bola elitná bodyguardka.

Anthony mal celkom výbušnú povahu, občas to s ním bolo ťažké, dokázal všetkých a všetko naokolo seba ignorovať a potreboval svoju chvíľu samoty a kľudu. Na prvý pohľad možno vyzeral ako hulvát, no za jeho správaním sa toho skrývalo viac, čo sme sa dozvedali postupne. Som veľmi rada, že prostredníctvom neho sme mohli nahliadnuť do zákulisia F1. Musím pochváliť autorku, mala to všetko veľmi dobre naštudované, aspoň na mňa jej opisy tohto prostredia pôsobili autenticky.

Obľúbila som si aj vedľajšie postavy, predovšetkým rodiny hlavných hrdinov. Každý z nich do príbehu niečo vniesol a bez nich by to jednoducho nebolo. Autorka do príbehu šikovné zakomponovala aj postavy z jej prvej knihy.

Romantická linka sa vyvíjala pomalšie, čo som si užívala plnými dúškami. Pri tomto neustálom doberaní medzi Formulistom a Elfkou som sa usmievala ako slniečko na hnoji. Títo dvaja ma fakt neskutočne bavili. Bavilo ma sledovať, ako sa Vanessa postupne dostávala Anthonymu čoraz viac pod kožu. Presne tento typ romantiky mám rada.

Hatshepsut
11.11.2023 4 z 5

Romantický příběh z prostředí Formule 1, čtivý a odpočinkový. Vcelku originální námět o pilotovi F1 a bodyguardce Vanesse, kteří se zpočátku rozhodně nemusí. Kniha této autorky mě zaujala a tak určitě sáhnu po další.

"Vzpomněla jsem si na to, co mi říkala Kate. Četla to v nějaké chlapo-ženské knížce, že muži jsou lovci a soustředí se na jednu věc už od pradávna, protože dřív číhali na mamuty. Kdežto my ženy jsme sběračky a ochránkyně ohně, takže koukáme, co kde je, jaké semínko, bobule, nahoře dole, vaříme, hlídáme, aby dítě nespadlo do ohně Prostě muži mají zapnutou jednu obrazovku a my deset."

Dela90
08.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Vanessa, jak ji přezdívá veřejnost “zlatokopka Vanessa pracuje jako osobní bodyguard. Její klienti byli zpěváci, herci i spisovatelé. Její nejnovější klient má být pilot Formule 1. Jenže, vše se vyvrbí tak, že Anthony potřebuje přítelkyni “na oko a tak se Vanessa přestěhuje k němu a tu přítelkyni začne hrát, ale taky mu kryje záda za všech okolností.

Boží, boží, boží!
Za mě skvělý příběh z neokoukaného prostředí, kdy bodyguarda dělá žena. Příběh Vás vtáhne do děje už od prvních stránek a já jakožto laik formule F1, jsem byla mile překvapena, co vše se v knize dovíte.

Vanessa mi byla opravdu sympatická, protože to nebyla žádná křehká květinka. Ale žena, která bere svou práci naprosto vážně. Taky by z ní byla dobrá herečka :D. Jeho přítelkyni hrála vážně na výbornou. A pak tu je ta její láska ke knihám. Konečně knihomolka v knížce, která není pitomá :D. Děkuju.

Moc hezká slow-burn romance, začínám jim přicházet na chuť.

U knížky jsem se moc bavila, často mi cukaly koutky nebo jsem se nahlas smála. Prostě ta představa :D

“Na všem co říkala, mi přišla zajímavá hlavně jedna věc. Ona se mi potulovala po pozemku a zkoušela překonat zeď? Budu se muset podívat na záznamy z kamer, protože plížící se Vanessu si rozhodně nemůžu nechat ujít.

Líbilo se mi, střídání pohledů. To, jak mezi sebou komunikovali. Jejich přezdívky, byly TOP!

Sestra Vanessy, Kate byla správně prdlá, těhotná, ale prdlá.

Kromě toho, že od knížky dostane kvalitní příběh s romantickou linkou s dávkou napětí. Autorka taky řeší i závaznější témata jako je ADHD a dyslexie.

Musím pochválit i krásné grafické zpracování, hlavně tu nádhernou obálku, ta se Vážně povedla.

Líbilo se mi, že se zde prolínají i postavy z autorčiny předešlé knihy.
Jde vidět, že to není autorčina prvotina. Děkuju za krásný příběh, který ve mě zůstane ještě dlouho a doporučuju přečíst všem, kteří milují slow-burn romanci. Tady se nudit nebudete.

“Pole position jsem si udržel, svět okolo mě se změnil v barevnou šmouhu a přestal existovat. Miloval jsem tu rychlost, tu sílu motoru, který poháněl celou formuli kupředu. Pro tohle jsem se narodil. “

Hodnocení: 5

Literarytwins
05.11.2023 5 z 5

Formulista se mihl několika profily IG a mě ihned zaujal svojí zajímavou obálkou. Začala jsem se tedy po ní trochu více pídit. Když jsem si přečetla anotaci a zjistila, že jde o příběh z prostředí F1, nezaváhala jsem a dala hned šanci další české autorce.

A jsem za to moc ráda! Formulista je prostě boží. Autorčin styl psaní je poutavý, není nudný a děj se netáhne, naopak vám budou stránky svižně utíkat. Prostředí F1 je velmi dobře zpracované a autorka nám dává nahlédnout zase do něčeho nového. Na knize je vidět, že Míša rozhodně ví, o čem píše a nevaří jen tak z vody nějaké nesmysly. Zahlédla jsem totiž recenzi ve stylu, že je to snůška nesmyslů a vůbec nic o formulích neví. Tak já vám za sebe říkám, že je sleduji dost a je to nesmyslný názor. Míša rozhodně ví a ode mě má oba palce nahoru! Nejen za sportovní prostředí, ale i za samotného Anthonyho, ze kterého neudělala nesmyslně nařachaného sexy obra, zůstala realistka.
Samotná Vanessa byla pro mě neotřela a jedinečná hlavní hrdinka, která si mě ihned získala svou originalitou. Body k dobru jí připisuji i za její neskonalou trpělivost s matkou.

Tahle slow-burn sportovní romance okořeněná o seriózní témata jako je například ADHD mě rozhodně moc bavila a velice příjemně mě překvapila. Navíc to grafické zpracování knihy je prostě nádherné. A já vám příběh Elfky a Formulisty doporučuji všemi deseti, protože za mě je to super pohodové a příjemné čtení!

Majka1979
02.11.2023 4 z 5

A je tu moja prvá novembrová kniha. Očakávala som možno niečo iné , ale teda konalo sa prekvapenie. Myslím v tom dobrom slova zmysle. Veľmi pekný príbeh, v ktorom konečne je žena tá, čo je na koni. A on? Jazdí na formule a potrebuje bodyguarda a akože priateľku v jednom.
A stane sa ňou Vanessa, o ktorej nikto ani len netuší, že robí bodyguarda. V bulvare sa o nej píše ako o zlatokopke, ktorá má vždy iného.
A čo náš formulista? Nebude to mať s ním jednoduché. Výborná kniha, naozaj som sa aj zasmiala, aj niekedy krútila hlavou.
Ak sa stretnú takí dvaja ako ona a on, nič nemôže byť tak ako má

hana1039
24.10.2023 4 z 5

Je to knížka pro relax... :-))

romantika

2016  80%Bronzová medaile