Fimfárum

Fimfárum je sbírka pohádek Jana Wericha, obsahující například pohádky Rozum a štěstí, Lakomá Barka, Fimfárum, Jak vyhynuli obři na Šumavě atd. Kniha je určena nejen pro děti, protože i dospělí v ní najdou jakési Werichovo moudro a jeho osobitý styl humoru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/6121/fimfarum-6pi-6121.jpg 4.61339
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Fimfárum

katerina9455

Prostě klasika. Werichovy pohádky miluji a ráda se k nim vracím. Není co dodat...

stoun25

Nádherné pohádky, které jsem prvně slyšel jako mluvené slovo. Když je čtu, stále slyším pana Wericha v hlavě. Krásná čeština, krásný humor, moudro nad moudro.

JancaMia

krásné pohádky které jsme hltala na prvním stupni ZŠ , nejvíce se mi tenkrát líbila lakomá barka :)

PhoebePollard

Jedinečný Werichovský humor a originální pohádky zaručují skvělý zážitek při čtení, i při sledování filmu. Možná spíš pro dospělé, ale já tohle milovala už jako dítě.

Dada077

Zopár dobrých rozprávok interpretovaných starým jedinečným komikom. Potešili moje srdce, pookrial mi pri nich rozum. Pretože túto knihu mi do ucha čítal sám autor, najmä v autobuse som mala problém udržať vážnu tvár. Taký Čochtan vypravuje, alebo Až opadá listí z dubu, ale aj Tri sestry a jeden prsteň... :)

Jirinamac

Je to krásná knížka, ale víc pro dospělé, než pro děti. Mám ráda moudra pana Wericha.

AliStejsy

Některé pohádky mne bavily víc, některé míň, ale celkově pěkná kniha

Blancheerka

Krásně a s nadhledem, Werichovi vlastním, je tato knížka krásnou odpočinkovou četbou, podle mě spíš pro starší děti i dospěláky. Potěšila mě povídka O líném království, kde všichni byli líní i umřít, kterou znám z dětství z jiné knížky.