Filipka

Filipka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129973/filipka-129973.jpg 5 22 10

Adllen
21.03.2023 5 z 5

Kniha moji maminky, kterou jsem jako malá milovala a dnes s nostalgii zase otevřela a četla. Skvělá kniha

Lucipavlova
04.11.2020 5 z 5

Krásná knížka, doma mám stařičké vydání a ráda se k němu vracím. Akorát musím říct, že Filipčina maminka je možná z tehdejšího pohledu je možná ukázková, ale ve skutečnosti je trochu citová vyděračka. Ale to je jen detail :)

simpro
02.12.2019 5 z 5

V dětství jsem se ráda k této knížce vracela, připadala mi z dávné doby zvláště díky překrásným ilustracím.

Lucissia
20.03.2019 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy předčítala. Doporučila mi ji maminka, že si ji kdysi jako školačka půjčovala v malé vesnické knihovně. Opravdu krásná knížečka, milé ilustrace a poučné příběhy. A ještě se mi nestalo, že by mi při předčítání vynechával hlas a tekly slzy jako při příběhu o smutných hračkách. A co víc, slzy tekly i mému sedmiletému synovi a ten menší bez vyrušení poslouchal... Opravdu krásná a nezapomenutelná kniha. :-)

Zizka
05.12.2018 5 z 5

Jako dítě jsem tuhle knihu milovala a Filipce záviděla jejího Kudláska a moc jsem si přála takového kamaráda. Nedávno jsem si knihu zase vytáhla z knihovny a začetla se do ní. Je to krásný příběh dětského světa.

alcarott
02.10.2016

Letos je mi padesát a na tuto knihu z dětství si pamatuji úplně přesně. Hlavně se mi líbily krásné obrázky. Pamatuji si jak Filipka jezdila ve výtahu nahoru a dolů a pak jí bylo špatně, nebo obrázek na kterém mamince líže z misky vanilkový krém. Když vidím titulní stránku knížky, jsem dojatá.

niknikita
28.01.2016 5 z 5

Filipka mne provázela celým dětstvím a pročítala jsem ji pořád dokola. Veselé příhody jsem milovala a vyprávění o smutných hračkách mi vhánělo do očí slzy. Je to nádherná kniha a nejen pro holčičky, které mají doma malého brášku.

Medunkavera
24.04.2015 5 z 5

Filipka je moje nejmilejší knížka z dětství. Četla jsem ji pořád a stále ji mám. Nikdy nezapomenu na krásné přátelství Filipky a Kudláska. I na to, jak Filipka zalévala svého malého bratříčka jako kytičku, aby rychleji vyrostl. Nebo, jak jezdila se svým kamarádem výtahem nahoru a dolů a také, jak se ztratla v Praze a ještě spousty dalších příhod. Nádherná knížka.

olor
07.10.2013 5 z 5

Tahle knizka ve me navzdy zanechala predstavu utulneho bezpecneho domova, plneho pohody a lasky. Cetla jsem ji v prvni tride a pak v ruznych intervalech a take se svymi detmi, vlastne donedavna, pak jsem bohuzel prisla o vetsinu knihovny...nektere obrazky z tehle knizky mam dodnes jasne pred ocima a ten panacek na titulni strane Hadracek nebo Kudlasek? - tak toho zna od sve maminky uz i moje vnucka....

tyzik.cejka
12.05.2013 5 z 5

chce se mi brečet že ani WEIL tuto knihu neokomentoval je krásná příhody o Filipce jsou bomba bomba bomba

Jaroslava Reitmannová
česká, 1908 - 1995
1960  98%Filipka
1980  84%Šibal Krakonoš
1992  57%Velká voda
1967  90%Katala v zoo
1955  100%Na shledanou, Sojčata!

Kniha Filipka je v