Čaroděj z Ohňové hory

Čaroděj z Ohňové hory https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25544/carodej-z-ohnove-hory-25544.jpg 4 90 25

Fighting fantasy série

Tvým posláním je získat poklad čaroděje z Ohňové hory, který leží ukryt hluboko v jeskyni, obývané nespočtem strašlivých netvorů. Budeš potřebovat mnoho odvahy, rozhodnosti i štěstí, abys dosáhl svého cíle – nejtajnějších komnat čarodějovy skrýše.

Fantasy Gamebooky Pro děti a mládež
Vydáno: , Perseus

The Warlock of Firetop Mountain , 1982

Radůz
14.07.2015 3 z 5

Když jsem tento gamebook před lety hrál poprvé, myslím, že jsem ho ani nedohrál, protože jsem se vždy ztratil v labyrintu (i přesto, že jsem si kreslil mapu) a už jsem se z něj nevymotal. A proto taky nikdy nepatřil k mým oblíbeným. A teď zase po letech, opět největší problém - labyrint. Už jsem si i myslel, že je v knize chyba v odkazech a točím se furt dokola. Několikrát jsem proto začal hrát znova a stálo mě to spoustu nervů! Nakonec se mi však podařilo labyrintem projít.
Přestože se tu téměř, tedy pokud nejste vyloženě slabí a nenarazíte na silného nepřítele, nedá zemřít, řadím tenhle gamebook k těm těžším a to nejen kvůli labyrintu, ale i proto, že k úspěšnému dokončení je třeba najít určité věci bez kterých nemáte šanci.

tragedy7713
11.01.2015

Je to prvý gamebook, možnosti nie sú také rozsiahle ako v novších tituloch. Je to veľmi jednoduchý príbeh o ceste na Ohňovú horu kde treba poraziť čarodejníka. Nečakajte žiadne kúzla, žiadne špeciálne schopnosti a žiadne nezvyčajné súboje. Tento gamebook je najvačšia klasika, je pomerne jednoduchý, ľahko zvládnuteľný a výborný ako začiatok čítania tejto série.

marek6586
21.12.2014

Skoro všechny tyhle gamebooky se mě zdají skvělý. Mají znovu začít v ČR vycházet. Některý jsou sci-fi některý fantasy. Pekelný dům je horor.Čaroděj z ohňové hory se mě nezdál nejlepší možná proto že jsem se k němu dostal až později ale je to dobrej gamebook.

RimmerCZ
27.11.2013 5 z 5

První a nejlepší gamebook. Opravdu je to tradiční oldschool a labyrint je bez dobře nakreslené mapy možné překonat jenom s opravdovým štěstím. Je to opravdu srdcovka a pamatuju jak jsem to hrál jako malý - mělo to opravdu atmosféru že by se dala krájet. Když se řekne hra na hrdiny, vždycky se mi první vybaví podzemí Ohňové hory.

yank3e
20.01.2013 4 z 5

Tenhle gamebook je vážně oldschool a pro mě taková srdcovka. Procházíte bludištěm, kde si musíte na papír kreslit mapu (a vůbec ne jednoduchou), jinak se z něj nikdy nevymotáte. :)
Jinak jsem si ale tuhle sérii vůbec neoblíbil, má asi přes 50 gamebooků a je to takový zvláštní mix fantasy a sci-fi. Myslím, že na sebe nijak nenavazují, ale moc jich vlastně neznám.

gamebooky

Autoři knihy