Ferraty Východních Alp - 70 vzrušujících ferrat mezi Vídní, Bodamským a Gardským jezerem https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176031/ferraty-vychodnich-alp-70-vzrusujicich-ferrat-mezi-vidni-bodamskym-a-gardskym-jezerem-176031.jpg 5 1 1

Výběr ferrat mezi Vídní, Bodamským a Gardským jezerem pro začínající i pokročilé turisty. 70 túr se zhruba stovkou zajištěných cest – tento bohatě ilustrovaný průvodce shromažďuje výkvět vysokohorských zajištěných cest v oblasti Východních Alp a prezentuje širokou paletu krajinných krás i nejrozmanitější nároky, které výstupy na zájemce kladou. Turisté a horolezci budou stoupat po bezpečných cestách, které uspokojí začínající i ambiciozní ferratisty, hledající skutečné výzvy ve strmých stěnách. Mohou si dopřát intenzívní okamžiky v lůně nádherných hor. V knize ferratisté najdou mapy, výškové profily, podrobné popisy cest, hodnocení obtížnosti i nádherné barevné fotografie... celý text

Metcheque
23.02.2016 5 z 5

Zcela univerzální příručka pro každého, kdo vezme karabinu, trekingové boty a odfrčí k našim jižním sousedům na hory. Vzhledem k docela podrobným popiskům všech lezeckých úseků (nástupní bod, obtížnost terénu, převýšení apod) bych Zahelovi docela i veřil, že vše, co popisuje, sám absolvoval.

Kniha mě nejednou spolehlivě odradila před feratou, která byla vzhledem k lezeckému stupni neslučitelná s mou závratí a pokus o její zdolání by skončil v lepším případě trapným blokováním vodícího lana a následným ústupem zpět.

zajištěné cesty, via ferraty

Autoři knihy

Mark Zahel
německá, 1972

Kniha Ferraty Východních Alp - 70 vzrušujících ferrat mezi Vídní, Bodamským a Gardským jezerem je v