Oltář v jeskyni

Oltář v jeskyni https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5021/bmid_oltar-v-jeskyni-vGo-5021.jpg 4 51 51

Farma mrtvol série

V horách východního Tennessee leží v obtížně přístupné jeskyni mrtvola mladé ženy. Třicet let skrytá lidskému zraku se v mikroklimatu zvláštního prostředí proměnila v dokonalou mumii. Díky tomu proslulý soudní antropolog Bill Brockton po jejím nalezení objeví šokující tajemství. Jako v jiném světě žije v zapadlém koutě Tennessee komunita rodinných klanů. Motivy rodové nenávisti jejich příslušníků sahají až do epochy války Jihu proti Severu. Okres Cooke je oblast náboženských fanatiků, patřících k místní odnoži staré presbyteriánské církve, lidí na pokraji zákona, pěstujících nelegálně konopí, holdujících zakázaným sportům a hazardu a nedůvěřivých k lidem z okolního světa. Díky své vědecké specializaci pomáhá doktor Brockton policii a prokurátorům brilantně a spolehlivě řešit hádanky zločinu, mrtvých těl a kostí. Ale jakmile vyjde z důvěrně známého prostředí univerzitních poslucháren a soudních laboratoří, piteven, sbírek kostí a mrtvých těl, na kterých ověřuje postupy vedoucí k objasnění zločinů, shledá, že je daleko těžší proniknout do svérázné psychologie zvláštní společnosti, kde se nemůže spolehnout ani na okresního šerifa a ostatní muže zákona. Navíc po smrti milované ženy trpí vlastními démony. Jako první krok se mu nicméně podaří identifikovat mrtvou neznámou. Rázem je do případu zapleten její bývalý přítel a příbuzní, u nichž před třiceti lety žila. Tím se řešení zkomplikuje. Ani vztahy s kolegy a žárlivost studentek a asistentek mu život neusnadňují. Napínavou kriminální zápletku dokreslují detaily soudního vyšetřování. Autorský tandem je podává fascinujícím způsobem. Opírá se o bohaté praktické zkušenosti a přitom tak, aby jim laik porozuměl. Poutavě psaný příběh se rychle rozvíjí v málo známém zajímavém prostředí temných údolí a podzemního světa Kouřových hor Tennessee a na pozadí moderního policejního aparátu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Carved in Bone , 2006

Magrata15
11.03.2020 5 z 5

Na knize je znát, že je napsaná soudním antropologem - ty popisy pitev, koster a odborné výrazy...
Super detektivka s nádechem tajemna.

Atanone
08.03.2020 5 z 5

Příběh trochu ulítlý, co se týče zápletky, ale velmi dobře se mi četl. Koment píšu po hodně dlouhé době, přesto si atmosféru knihy pamatuji. navíc se mi dostalo zajímavých informací

hana4834
31.07.2017 4 z 5

zajimavá kniha a čtivá už dvakrát jsem po ní sáhla

Finn69
22.08.2016 3 z 5

Detektivka ze zapadlého koutu Spojených států, připomínajícího mi trošku Twin Peaks. Okres Cooke je krajem náboženských fanatiků, svérázných šerifů, pěstitelů marihuany, starých klanových nenávistí a podobně, prostředí tedy barvité až až. Hlavním hrdinou je forenzní antropolog, z čehož vyplývá nadprůměrná dávka hnijících mrtvol. Suma sumárum, docela dobré čtení, byť kvalit Cormaca Mc Carthyho a jeho Dítěte Božího (ke kterému se autor otevřeně hlásí) zdaleka nedosahuje.

soukroma
17.01.2016 5 z 5

Velmi zajímavé a poučné s ohledem na antropologii a forenzní vědy. Krom toho čtenáře příběh vede do opravdu zapadlých koutů hor, lesů a parků Tennessee, kde žijí opravdu divní lidé a dějí se tam opravdu divné věci...Rozhodně se autoři svými příběhy příjemně zřetelně odlišují od "středního" proudu modeních amerických thrillerů.

minirock
16.12.2015 3 z 5

Čtivé to je, příběh zajímavý, některé pasáže mě vyloženě bavily - např. návštěva kohoutích zápasů. Co jsem postrádal, tak větší dávku napětí i tam kde by měla být. Prostě mě to přišlo jen takové odvyprávěné a někdy i nedotažené, např. vztah s asistentkou i studentkou. Ale možná to bude v dalších dílech.

trudoš
02.11.2015 4 z 5

Důvodem, proč mě tahle série zaujala, jsou její autoři Bill Bass a Jon Jefferson, zakladatelé speciálního výzkumného zařízení, kterému se dostalo přezdívky Farma mrtvol. To se zabývá studiem těl obětí zločinu, vystavených vnějším vlivům prostředí, kde byly nalezeny. Ohledně spisovatelského umu jsem tedy nečekal žádné zázraky, on ne každý profesor je automaticky literát, ale šlo mi především o informační hodnotu.
A hleďme, překvapení. Nejen že román solidně šlape, tvůrci dokonce zvládli vytvořit postavy, které mě bavilo sledovat. Ty sice zavánějí autorským alter egem, ovšem tím že drobet připomínají mé tolik oblíbené duo Arthur Bryant a John May, jsem jejich kouzlu podlehl během okamžiku. Dialogy jsou kupodivu přirozené a zápletka je stejnou měrou zajímavá jako morbidní. Jistě, kdo je vrahem, dojde člověku už někde v polovině, ale přesto, na to že jde o prvotinu, velmi dobrá práce.

guru
06.06.2015 3 z 5

Zaujímavé, ale ničím ma to neuchvátilo a niektoré popisy mi prišli zdĺhavé a zbytočné.

evasamankova
10.06.2013 3 z 5