Falešný sňatek

Falešný sňatek https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369556/bmid_falesny-snatek-mFd-369556.jpg 4 195 62

Falešný román série

Zdá se, že Eminy velkolepé plány se začínají konečně rýsovat, ovšem ani tentokrát to není tak jednoduché, jak si představovala. Opět se zamotává do absurdních situací a ohrožuje svou finančně zajištěnou budoucnost. Navzdory tomu se však dočkává velkého stěhování na panství Svíčkových. Ani tam však trable nekončí. Sice si může ve svém novém domově plnými doušky užívat úžasných a luxusních podmínek pro život, kromě toho si však musí zvykat i na soužití s chladnou tchyní Milenou a na nesnesitelně nudné hodiny plné plánování svatby. Jako by toho nebylo málo, Emin budoucí švagr a věčný průšvihář Filip si usmyslel, že právě teď je ten nejvhodnější čas, aby se vrátil ze svých tajemných cest, a po delší době oblažil rodinu svou přítomností. „Drahoušek“ Albert je zase neustále v práci, a tak se Ema musí přece nějak zabavit... Nakupování ani snaha psát onen legendární kriminální román ovšem brzy nestačí. Filip, kterého Ema zná trochu víc a trochu jinak, než sama vůbec tušila, totiž ani omylem nezůstává stranou a v kombinaci s Eminou příležitostnou výbušností je koexistence těchto dvou opravdu ožehavá záležitost. Ať už jde o jejich nesčetné a nekonečné hádky nebo karban, ke kterému Filip Emu zláká, končí to zpravidla poněkud podivně; s Filipem je totiž hazardní hrou takřka všechno. A ať se oba snaží, jak chtějí, ani před upracovaným Albertem podivné napětí neskryjí.... celý text

MišuleP
11.08.2019 4 z 5

Prvni dil byl lepsi, ale i tenhle byl fajn :)
Dle konce predpokldam ze bude i treti.
Je to fajn oddychova knih, kterou jsem precetla za vikend:) nejde odlozit.

katerina5544
25.04.2019 5 z 5

Ale jo i druhy dil byl fajn :-) Emu jsem si proste oblibila. Pohodova oddechovka.

Romžiry
16.04.2019 3 z 5

Ze zvědavosti jsem přečetla i druhý díl. Stejně jak u prvního, NIC zvláštního se nestalo. Autorka má asi potenciál, ale v tomto případě jsou knihy hloupoučké a naivní. Snad za pár let, napíše pěknou humornou knihu.

LenkaGonn
26.03.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jediný den. Nemyslím si, že je nutná nějaká kritika. Kniha je jednoduše psaná. Není to kniha, která by mi mohla něco dát, ale prostě byla hezká. Oddechovka. Bez přemýšlení jsem strávila jeden den čtením a na konci mám dobrý pocit, že to dobře dopadlo. Fajn čtení k uklidnění :-)

Marsi749
13.03.2019 5 z 5

Druhý díl pokračoval docela napjatě, aspoň pro mě :-). Obě knihy jsou čtivé.

ailleen
05.03.2019 2 z 5

Nudná kniha bez pointy. Srovnala bych ji s harlekynovymi seriemi.

dagsvob
13.01.2019 5 z 5

Lepší než první díl. Ema už nepůsobila tak nedospěle a byla mně víc sympatická.

deedulka
25.12.2018 4 z 5

Příjemné čtení a pokračování trochu useknutého konce prvního dílu. Autorka píše svižně a vyvaruje se nudných zdlouhavých popisů. Ema je o kousek dospělejší, ale přesto si neodpustí pár kiksů. Byla mi však již o něco milejší. Kamarádka Natalie mi hrozně lezla na nervy už v první knize a teď tomu nebylo jinak. Albert a Filip byli sympaťáci, jejichž oblíbenost se houpala na vahách, kdy jeden měl chvíli navrch a poté zase naopak. Konec mne moc mile překvapil a uspokojil uzavřeným koncem. Klidně bych si však dokázala představit další pokračování.:-)

happy-smile
17.11.2018 4 z 5

Kdyby první díl neměl tak stupidně useknutý konec, tak bych se do této knihy vůbec nepouštěla. Nakonec ale musím říct, že mi kniha přišla trochu příjemnější než předchozí díl, ani nedokážu říct proč. Každopádně je to přímé pokračování, takže samostatně bez prvního dílu se podle mě číst nedá. Do knihy se tudíž pustí buď ti, co je štval useknutý konec jedničky, nebo úplní fanoušci jedničky.

jahlina
24.10.2018 4 z 5

Toto pokračovaní Falešného románů se mi líbilo o něco více. Ema mi byla sympatičtější, i když stále mi její chování a myšlení připomínalo pubertální holku a ne skoro třicetiletou ženu.

georginaa
24.10.2018 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem byla docela skeptická, druhý díl jsem dočetla, abych věděla jak tato rozmazlená slečna dopadne. Nemít kolem lidi, kteří jí sami určují cestu, asi by nedopadla tak dobře. Měla v sobě zmatky, nevěděla co vlastně ani chce, až ke konci si byla jistá, že miminko je to pravé. Bohužel si myslím, že ani neví do čeho vstoupí. Pokud celý život měla problém sama se sebou, pochybuji, že si bude umět poradit s miminkem. No naštěstí je tam tchyně, která zřejmě vše vezme do rukou. Uvidíme zda bude další pokračování.

okeey
23.10.2018 5 z 5

Dobře, nové slovo, které nesnáším - ,,zasebevraždit". Co to sakra je?
No nic, každopádně druhý díl je rozhodně lepší než díl předchozí, až na pár drobností, mě kniha bavila. Každopádně Ema mě fakt baví. Je to taková česká Bridget Jones, ale tento názor už jste určitě slyšeli. Takové ty shody náhod, které vlastně vyústí v grandiózní trapas. Příjemná oddechovka. Určitě doporučuji.

Julinka679
14.09.2018 3 z 5

Druhý díl je o něco lepší než ten první, četl se lépe a Emu jsem si dokonce i oblíbila. Je to oddechové humorné čtení a hodně jsem se u toho nasmála.
Pokud jde o Emu tak mi přišlo jako bych ve druhém díle měla před sebou úplně jinou postavu než v díle předchozím. Zatím co byla Ema v prvním díle na facku tak tady byla sympatická a celkem fajn (pro mě skoro protipól oproti předchozímu dílu).
Alberta jsem si stihla oblíbit ještě víc ale ten jeho "workoholismus" mi trochu lezl na nervy.... Ovšem ne tak, jako Tony a občas i Milena. Ostatní postavy byly vesměs sympatické a milé. Jen škoda, že jsem neviděla tu svatbu a hlavně ty šaty na vlastní oči! Určitě by stály za hřích! :D
Pokud autorka bude plánovat další díl, určitě si ho přečtu :-)

kikies
04.09.2018 2 z 5

Stejně hloupoučké, naivní a pubertální jako první díl. Zázrak se nestal. Tento styl psaní odpovídá románkům o patnáctiletých slečnách. Podle mě autorka má potenciál na psaní poměrně vtipných románků, ale prospělo by jí ještě pár let života a psaní do šuplíku.

Míša06
25.08.2018 4 z 5

Kniha je zase velmi čtivě a hezky napsána. Mě se tenhle díl líbil víc než ten první. V prvním díle mi přišlo , jakoby se Ema pořád jen litovala a bylo mi to místy až protivné. V tomhle díle mi přišlo, že už trochu "dospěla". Líbili se mi popisované romantické okamžiky.
SPOILERY!
Nejhezčí okamžik, který se v knize nachází si myslím, že je když Ema Albertovi oznámí, že je těhotná. Abych jen nechválila, vadilo mi to S tím Tony alá Filipem, nevím proč, ale tušila jsem od okamžiku kdy mu řekla svoje jméno. To se mi opravdu nelíbilo, a proto dávám jen 4 hvězdy.

kalinkacz
16.08.2018 4 z 5

Musím se přiznat, že z prvního dílu jsem byla hodně rozpačitá... Byl sice vtipný a čtivý, ale dějově nijak bohatý, navíc byl utnutý v ten nejzajímavější moment.. Na druhou stranu, právě z toho důvodu jsem se na pokračování těšila, protože mě hrozně moc zajímalo, jak to dopadne... Co bude dál... Musím říct, že jsem byla hodně mile překvapená... Bylo tam hodně zvratů, smála jsem se víc než u prvního dílu a celkově se mi příběh líbil víc... Takže ano, tohle doporučuji...

wiolca
12.08.2018 3 z 5

Pro mne slabší než první díl. Přišlo mi to už jen jako zbytečně protahovane, aby to teda vydalo na knihu. Pořád se to cetlo samo, ale bylo to takový prázdný.

rode
11.08.2018 2 z 5

Hm, příběh slečny Studené, pardon vlastně už paní, neměl být rozdělený na dva díly, protože nějaký ten zajímavý zvrat přichází ve druhém dílu. Je to psáno jednoduše, hlavní hrdinka vás štve stále stejně a ze sladkého závěru jsem málem dostala cukrovku.

Veronicess
09.08.2018 3 z 5

Milé, vtipné, oddychové čítanie. Ema mi počas čítania týchto dvoch kníh stihla prirásť k srdcu a som rada za jej šťastný koniec.

tezzpoletsar
05.08.2018 5 z 5

Moc mě knížka bavila, vtipná, milá, čtivá. Byla jsem přímo zažraná do děje a tak nějak se do hlavní hrdinky uplně vžila a prožívala to s ní, až je mi líto, že je konec:) Potřebuji dalšííí:)!

humor manželství

Magdalena Mintová