Falešný román

Falešný román https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356393/bmid_falesny-roman-lof-356393.jpg 3 337 118

Falešný román série

Když je váš tatínek bohatý a dává, proč toho nevyužít? Život v luxusu je přece tak krásný, tak lákavý. Jenže co když taťulda utáhne kohoutky a začne blábolit cosi o samostatnosti, odpovědnosti a skutečném životě? No, pak si třeba vymyslíte, že píšete román. Protože umělci, jak známo, mají náklady a křehkou duši, kterou by nemělo nic vykolejit, aby se dílo zadařilo. Jenže každý plán, jak zjistí naše hrdinka, má ošklivé nutkání se komplikovat a komplikovat až do úplného zbláznění.... celý text

kalinkacz
26.02.2018 3 z 5

Na první pohled kniha, která má krásnou obálku a schopnost čtenáře zaujmout... Když si vezmu, že knihu napsala autorka, která je stejně stará jako já, tak klobouk dolů... Skutečně kniha vtipná je a čte se sama... Děj vás baví a stránky mizí pod rukama... Celou knihu jsem přečetla během jednoho dne, ale ten konec?! Někde by mělo být varování, že je kniha utnutá prakticky v polovině věty, celá kniha směřuje k jednomu momentu a ten je na konci přerušen větou: Konec první části... Doporučuju přečíst společně s druhou knihou, která vyjde za chvíli! Já se ale těším, jak to vše dopadne!

hanysekm
24.02.2018

Na knihu jsem se docela těšila, ale zklamala neuvěřitelně. Nejen, že mě točila hlavní postava, vyloženě naivní, neschopná nanynka, což byl možná záměr.. ale konec knihy to rozsekl a na další díl se rozhodně nechystám... kniha nezaujala :-(

Andy0892
23.02.2018 1 z 5

Po přečtení knihy a následně komentářů tady na DK jsem se zhrozila, zda jsem četla stejnou knihu... Falešný román byl opravdu falešný. Naprosto naivní, hloupá, nepoužitelná hlavní postava ( kterou bych nikdy nechtěla potkat), styl psaní mi lezl na nervy, neb jsem měla pocit, že mi jej vykládá právě ona a na konci knihy, kdy jsem zjistila, že bych si musela přečíst další díl... Vážně děkuji, ale nechci...
Paní, nebo slečně Mintové bych doporučila psát třeba vtipně o svém životě, věřím, že se tam najde mnohem lepší materiál na povídku než v životě Emy! Jedná hvězda za obálku.

loudomar
22.02.2018 2 z 5

Nakonec musím dát slabé hodnocení a jen dvě hvězdy. Ze začátku jsem byla docela nadšená. Kniha začala velmi vtipně a dokonce jsem se dvakrát zasmála nahlas, což jen tak některá kniha nedokáže. Ale potom, co otec vystěhoval Emu z domu, to šlo z kopce. Z Emy se vyklubala hloupá nána a vlastně jsem celkově nepochopila počínaní jak její tak Albertovo. A ten konec nekonec? Opravdu si kniha zaslouží pokračování? Já se ho tedy číst rozhodně nechystám.

rodak
20.02.2018 4 z 5

Bavilo mne to.Vtipné to také bylo takže připadné pokračování rozhodně uvítám.

Jenara
18.02.2018

Kniha u které jsem se vážně nasmála, vzhledem k tomu že jsem stejný ročník jako autorka, tak mi je její humor blízký. Velmi se mi líbila jízlivost a sarkasmus hlavní hrdinky. Ukázka toho že i takový lidi se vyskytují. Pěkná kniha, těším se na další díl.

alnahu
18.02.2018 3 z 5

Ze začátku mi připadala kniha velice vtipná ,ale po polovině již mne moc nebavila.Příběh Emy Studené ,která žije z kreditek svého bohatého otce ,který ji podporuje-ona se chce stát spisovatelkou ,koupí si dokonce starý psací stroj ,aby ji otec uvěřil,že to s psaním myslí vážně.Vše jde dobře až do chvíle,kdy otec nahlédne co vlastně Eva píše.A tím veškerý blahobyt Emě končí a ve svých sedmadvaceti letech se musí postavit na vlastní nohy-což zrovna není tak jednoduché. Kniha je psaná formou deníky nenadchne ani neurazí.

kdu
16.02.2018 3 z 5

Přirovnání k Aristokratce sice chápu, ale rozhodně mi nepřipadala tak vtipná (zasmála jsem se jen u pasáže, kde přemýšlí, že kdyby se vdala, jmenovala by se Ema Studená-Svíčková). Ema mi nebyla moc sympatická, taková blbá pipinka, kterou nezajímá nic než prachy a co nejvýhodnější sňatek.
Pokus o náhlý zvrat a otevřený konec, měl asi nalákat ke koupi dalšího dílu. Ale mě to teda nenavnadilo.

Romžiry
12.02.2018 4 z 5

Pohodové a zábavné čtení na dovolenou. Výborný marketingový tah na závěr :-)

aruba
09.02.2018 5 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale od chvíle, kdy byla Ema vyhozena z otcova domu, se to pěkně rozjelo. Baví mě originální myšlenkové pochody hlavní postavy. Hodně vtipné čtení, místy jsem se smála nahlas.

šejnohojc
05.02.2018 3 z 5

příjemná oddechovka

E.lisabeth
28.01.2018 4 z 5

Oddechova srandicka, akorat na relaxacni prodlouzeny vikend. Precteno za dva dny...kdyz mi zbyvalo deset stran, tak jsem si konecne pripustila, ze to asi nebude konec...ted zas cekat, jestli a kdy vyjde dalsi dil

fayne
24.01.2018 4 z 5

Kniha je opravdu přeceňovaná jako jedna z top bestsellerů 2017. Nicméně, na to jak je autorka mladá, tak to vůbec není špatné čtení. Trochu idealizované, trochu blbostí se sem tam najde, přece jen chybí životní zkušenosti, ale jinak jsem se zasmála a jako ztrátu času to nepovažuji, přečetla jsem knížku raz dva. Konec se trochu nepovedl, pravda, no co už...

SakuraLuci
22.01.2018 3 z 5

Tak je to takové oddechové čtení, ale přesně výstižné k názvu knihy. Neurazí, nějak výjimečně nenadchne.

luciella10
17.01.2018 1 z 5

Asi jsem měla velká očekávání. Nuda a nešlo se pořádně začíst, jen jsem to nechtěla vzdát, stále jsem doufala, že se to nějak rozjede. Hrdinka mě hrozně iritovala a přemýšlela jsem, zda by někdo mohl být až tak moc "hloupý". A závěr zklamal.

Daenerys
15.01.2018 4 z 5

Mně se to líbilo. Nečekala jsem zázraky a ty se pravda nekonaly, ale moc příjemně se to četlo, zhltla jsem během líné neděle a hezky si zpříjemnila den. Vzhledem k věku autorky to považuji za velmi povedený počin a těším se na další. Jen škoda vícero chyb v textu, zřejmě nepříliš pečlivá korektura.

rode
14.01.2018 2 z 5

Knihu naprosto vystihuje jméno hlavní hrdinky - Ema Studená. Řekla bych, že Ema je celkem moderní a novodobě oblíbené jméno. Stejně jako Falešný román je moderní a novodobý s poměrně mladou autorkou. Slyšela jsem na to mnoho reakcí a jsem ráda, že kniha měla i nějakou tu reklamu. Ovšem tento deník je jako jeho hlavní postava Studená. Nezaujal mě a celý příběh je vlastně o ničem. A závěrem ten otevřený konec pro druhý díl nebyl vůbec dobré ukončení.

Zuzana08
13.01.2018 1 z 5

Někde jsem četla přirovnání k novodobé Bridget Jonson......to jako vážně?
Všeobecně nemám ráda lidi sobecké, rozmazlené, vypočítavé, těch, co si ničeho a nikoho neváží, nerespektují autoritu.
Bohužel tohle je hlavní hrdinka. A celé dva měsíce (více se autorce do prvního dílu nepodařilo bohužel či bohudík vtěsnat) jejího života byly velmi povrchní. Až se mi chce napsat chudák holka (a kolik takových na světě, co se narodí se zlatým dudlíkem v puse a pak nemají o reálném světě ani páru, opravdu je).
Nečekala jsem od knihy žádné hluboké myšlenky a návod na to, jak spasit svět. Chtěla jsem se jen bavit, ani to se nepodařilo.
Nechci tvrdit, že jednou autorka nebude dobrou spisovatelkou, protože se prostě pro tentokráte netrefila do mého vkusu.
Jedna hvězdička opravdu snad jen za tu obálku knihy.

Marluksa
11.01.2018 2 z 5

Mám rozporuplné pocity. :/ Chvíli jsem jásala nadšením, že "roste" Třeštíkové konkurence, ale pak jsem se kousala nudou do rtu a měla chuť přeskočit několik stránek. Příběh prakticky "o ničem", předvídatelný a na můj vkus málo emotivní (což samozřejmě k tomuto žánru nejspíš patří). Neválela jsem se smíchy a ostrovtip hodný přirovnání s nejmenovaným autorem jsem postrádala. Každopádně styl autorky není zlý, očividně má talent! Určitě to ale není kniha, ke které bych se znovu vrátila.
2**
PS: na další knihu jsem ale zvědavá.

kiraa
08.01.2018 1 z 5

Přečteno ... 3x hurá.
Pro ty kterým nevadí, že se celých 264 stran vůbec nic neděje, nic se nestane a na poslední straně věta ... "konec první části" (která se ještě zřejmě nezačala psát). Kdo chce ušetřit, přečtěte si v knihkupectví anotaci a přesně to v rozvláčnější verzi v knize najde, nic víc. Bez děje, bez zápletky, bez vtipu ... zejména ten šel asi na výlet. Za druhý díl zcela jistě ušetřím.

humor pro ženy

Magdalena Mintová