Falešný román

Falešný román https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356393/bmid_falesny-roman-lof-356393.jpg 3 337 118

Falešný román série

Když je váš tatínek bohatý a dává, proč toho nevyužít? Život v luxusu je přece tak krásný, tak lákavý. Jenže co když taťulda utáhne kohoutky a začne blábolit cosi o samostatnosti, odpovědnosti a skutečném životě? No, pak si třeba vymyslíte, že píšete román. Protože umělci, jak známo, mají náklady a křehkou duši, kterou by nemělo nic vykolejit, aby se dílo zadařilo. Jenže každý plán, jak zjistí naše hrdinka, má ošklivé nutkání se komplikovat a komplikovat až do úplného zbláznění.... celý text

Andynka
19.06.2018 3 z 5

Jeden ze slabších příběhů, ale na pokračování jsem zvědavá, protože to má zcela otevřený konec. Každopádně nechápu, jak to někdo mohl přirovnat k Bridget Jones, protože to je snad i urážka.
Každopádně je to příběh, který neurazí. Ale ani by mě nemrzelo, kdybych si ho nepřečetla.

kikies
10.06.2018 3 z 5

No, ta hlavní hrdinka je fakt "na ranu"! Je to místy humorné, oddechové čtení, ale ten useknutý konec mě fakt štve. Nesnáším, když jsou nuceni čtenáři sehnat si další knihu, aby se dozvěděli, jak dopadla hlavní zápletka knihy! Obzvláště u takovýchto triviálních dílek určených ke čtení na pláž!

Tereziee
06.06.2018 4 z 5

Taková fajn vtipná oddechovka. Hlavní hrdinka je hrozně svá a baví mě její praštěný myšlenkový pochody. Není to dílo roku, ale pokud se člověk chce odreagovat a pobavit tak Falešný román je ta správná volba :)

bookcase
03.06.2018 5 z 5

Nejprve jsem si říkala, jestli si srandu dělá autorka nebo hlavní hrdinka, která byla solidní mimoň, ale čím dýl jsem četla, tím víc se mi to líbilo. Asi už vím, kam se to bude ubírat, ale ten konec byl na můj vkus moc radikálně useknutý.

Veronicess
30.05.2018 3 z 5

Milé, vtipné a pohodové čítanie. Ideálne na dovolenku. Už dlho som sa tak nenasmiala na trapasoch nejakej hlavnej hrdinky ako tu. Síce mi chvíľku trvalo než som si na ňu zvykla, ale ku koncu ma už mala krásne omotanú okolo prsta.

Čo sa mi až tak nepáčilo, bolo ukončenie príbehu. Síce to bolo niečo nové, uťať príbeh tesne pred tým ako sa vôbec dozvieme ten cliffhanger (a hej, ja viem že nám to všetkým bolo jasné), ale aj tak, to sa predsa nerobí.

Nie že by kniha bola majstrovské literárne dielo, ale čítalo sa to dobre a už sa moc teším na ďalší diel :)

Myška789
23.05.2018 5 z 5

Za mě zatím nejlepší knížka od českého autora. Knize můžu vyčíst jen to že hlavní hrdinka Ema se chovalo trochu neobvykle, ale to se dalo překousnout. Jinak se kniha hezky četla a já můžu jen doporučit. Určitě jsi přečtěte.

katerina5544
14.05.2018 5 z 5

Romány pro ženy čtu velice málo, ale tahle mě fakt pobavila, klobouk dolů. Je vtipná, čtivá a chytrá, není to žádný romantický patos. Hlavní hrdinka je rozmazlený spratek ale hrozně mě bavila. Chystám se na další díl. Tato kniha je jedna z těch, které budete číst znovu, protože je prostě fajn :-)

Aracely
03.05.2018 5 z 5

Kniha mě začala hned bavit a skoro celou jsem jí přečetla za pouhý den a půl. Autorka se s touto prvotinou popasovala moc dobře a zároveň nás čtenáře navnadila napínavým a otevřeným koncem na druhý díl…

Více v mé recenzi!

Perlivav
30.04.2018 4 z 5

Přestože jsem ke knize nejprve přistupovala s nedůvěrou a říkala si ,,Bože, tyhle fifleny fakt nesnáším!," Emu jsem si oblíbila už po pár stránkách. Byla sice rozmazlená, ale nebyla zlá. Čtení rychle odsýpalo, občas pobavilo, prostě bezva oddechovka. Zároveň bych ale řekla, že ten důležitější z obou dílů, je ten druhý, kde se rozhodne, co a jak :-) Doporučuji tedy číst oba díly hned za sebou, protože na sebe přímo navazují - bez jakékoliv časové mezery. Obě knížky mají také jedny z nejhezčích obálek, jaké jsem v posledních letech mohla vidět.
Také nechápu, jak to někdo může srovnávat s Bočkovo Aristorkatkou, která má být především humorná, kdežto tohle je vyloženě román pro ženy. Stejná je jen forma psaní deníku.

Lea
24.04.2018 3 z 5

Už z ukázky jsem byla nadšená. Tohle bylo vtipné, svěží a pro mě rozhodně se zajímavým potenciálem v tom, jak bude příběh pokračovat. A to mě ve finále zklamalo. Doufala jsem, že se hlavní hrdinka trochu poučí, když přijde ze dne na den o svůj bezstarostný blahobyt. Ale ne. Ona se válí na gauči v bytě, na který nemá, a láduje se hromadou bonbonů, místo aby si koupila aspoň něco normálního a možná i značně levnějšího k jídlu. Na začátku jsem to brala. Ta holka nikdy nic nemusela dělat, takže má trochu právo cítit se zrazená a trucovat, když ji vyhodili z baráku v sedmadvaceti, namísto aby ji od patnácti posílali aspoň na brigádu. Ke konci už ale její myšlenkové pochody a následná rozhodnutí byly k nevydržení. A někdy to bylo i proto, že se autorka za každou cenu snažila držet se linky nenapravitelného snoba, ač si neodpustila zároveň podotýkat, jak by to mělo být morálně správné. A závěr? Ten mě zklamal nejvíc, protože tohle já osobně za konec nepovažuju. Kniha by měla být ukončená aspoň nějak, přestože je jasné, že nutně potřebuje pokračování.
Další věc, kterou jsem nemohla přehlédnout, byla spousta chyb. Většinou se jednalo o překlep, chybějící písmeno, ale nejvíce snad špatně psané uvozovací věty. Přimhouřila bych oko u samonákladu nebo vydavatele, kde si korektury chudý autor řeší sám/s beta čtenáři. U tak velkého nakladatelství je to ovšem nepříjemná skutečnost.
Takže podtrženo sečteno, jsem teď na vážkách... Zajímá mě, jak to s Emou nakonec dopadne. Jestli přijde aspoň nějaký vývoj postav. Četlo se to dobře, to musím uznat. Ale trochu mě odrazuje právě ten okatý konec a čím dál nesnesitelnější hlavní hrdinka.

knih.sasa
22.04.2018 4 z 5

Pěkná oddechovka, vcelku humorná. Ema řeší problém osamostatnění, tentokrát to nebyl mamahotel, ale papahotel, ne pro syna, ale pro dceru. Svěží, vtipné, občas přehnané, snad by se stát nemohlo, ale co my zezdola víme :-) jak to chodí u těch, co nosí tu Pra(u)du. Víc bych se asi ztotožnila s hrdinkou, kdybych patřila do horních 10 tis. jako ona. Téma můj první byt, moje první práce, kamarádi a sňatek z rozumu nebo z lásky, to je věčné dilema. Trochu utnutý konec, určitě přečtu i druhý díl.

smisek75
16.04.2018 5 z 5

Úžasná kniha, přečtená jedním dechem... Už se těším na další díl :)

alcerka
13.04.2018 3 z 5

Asi to není úplně špatné, ale aby mě kniha bavila, musí mi být hlavní hrdina (v tomto případě hrdinka) nějakým způsobem sympatický. Přestože má být záporák. Ema mě na každé stránce především rozčilovala. Často jsem měla chuť, dát jí pár facek... Styl psaní je velmi podobný Poslední aristokratce, kterou si přečtu daleko raději. Každopádně autorka má vzhledem ke svému věku ohromný potenciál. Myslím, že se ještě vypíše k dokonalosti.

S1M0NE
30.03.2018 3 z 5

Je zvláštní, že ačkoli má hlavní postava Ema tolik negativních vlastností, vlastně ji musíte mít rádi. I když to podle mě přijde postupně. Lehce napsané oddechové čtení. Absence konce mě, zklamala, jelikož jsem netušila, že jde o první díl. Na druhou stranu jsem hned druhý díl dokoupila, takže marketéři to přeci jen dobře zařídili. S Bridget Jones bych asi nesrovnávala, jelikož není, co srovnávat. Přesto si ale myslím, že autorka na české poměry a vzhledem ke svému věku předkládá čtenáři zábavnou oddechovku navíc s půvabnou mintovou obálkou. Výtka ale patří korektorům, kteří zde neudělali pořádně svou práci.

Janinka.V
24.03.2018 5 z 5

Super čtení, takové oddychové, pro pobavení. Mám ráda českou literaturu, přijde mi taková krásnější o slova, barevnější. Těším se na další díl.

RockMartina
22.03.2018 2 z 5

S Bridget Jonesovou to má společného snad jen to, že hlavní hrdinka píše deník...román ne falešný, ale román celkem o ničem. I když druhý díl si stejně asi přečtu a ani nevím proč :D

Sabča92
21.03.2018 3 z 5

Po poměrně dlouhém rozjezdu se četba stala příjemnou a lehce vtipnou oddechovkou. Některé útrapy hlavní hrdinky mě bavily, jiné už méně. Celkově knihu hodnotím pozitivně. Počáteční nápad mi přijde podobný knize Báječný svět shopaholik, ale pak se děj zajímavě ubírá jiným směrem. Kniha končí otevřeným koncem pro druhý díl, který je nyní také k dostání.
Přiznám se, že jsem knihu četla s chutí a bavila mě. Jen Emu, hlavní hrdinku jsem si příliš nezamilovala. Mrzelo mě, jak byla rozmazlená a jaké měla smýšlení o svých rodičích. Těším se na další díl.

Bella1
17.03.2018 1 z 5

Nějak mi tahle kniha nesedla, nevím proč. Dost mi vadilo, že chybí konec a všechno mi to připadalo děsně povrchní. Možná mi taky hlavní hrdinka příliš lezla na nervy. Možná, je to i proto že jsem před ní znovu četla Aristokratku od Bočka a to je jinší levl. Sorry. Hvězdičku dávám za skutečně krásnou a nápaditou obálku.

netty
06.03.2018

Docela jsem se těšila. Ani nevím, proč jsem si myslela, že příběh bude vtipný a že se u čtení zasměju. No nezasmála jsem se. Čtení mě nebavilo, Ema mi neskutečně lezla na nervy (což se mi u hlavní postavy už dlouho nestalo), styl psaní naprosto jednoduchý a při čtení jsem si připadala, že je mi znovu patnáct. Čtrnáct. Možná dvanáct. Takhle naivní "příběh" (dá se to vůbec nazvat příběhem?) jsem četla naposledy na základní škole, kdy jsem ještě věřila na víly a jednorožce. Pevně doufám, že si jednou Falešný román nepřečte moje dcera a nevezme si Emu za vzor. Nepracující, rozmazlenou a arogantní pipinu, pro kterou je práce sprosté slovo, bych doma opravdu nechtěla. Knihu hodnotit nebudu, vzhledem k věku autorky se mi nechce dávat špatné hodnocení, ale pro mě osobně to byla ztráta peněz, času a musím říct, že větší brak jsem hodně dlouho nečetla. Pardon.

TerkaM
04.03.2018 5 z 5

Tahle kniha mě na jednu stranu děsně bavila, a zároveň mě děsně štvala. Bavilo mě to, jak mi čtení ubíhalo, to, že jsem se u čtení několikrát zasmála, s čímž teda dost souvisí ta hlavní hrdinka - na jednu stranu hrozně naivní, na tu druhou jsem se s ní ztotožňovala a v určitých okamžicích mi byla podobná. Já teda jako doufám, že nejsem až tak rozmazlená, ale tohle fakt sama za sebe posuzovat nehodlám.

Jako na jednu stranu si teď tak říkám, že na tom sňatku z rozumu něco bude, na světě je míň mužů než žen a tak je možné, že některá zůstane sama... měla bych si jít vybrat první z deseti koček. Nevím, jestli bych radši nebyla do smrti sama, než si vzít někoho, ke komu nic necítím jenom proto, abych prostě někoho měla. Abych měla to zaopatření, peníze a měl se o mě kdo starat.

Přesto mám pocit, že v určitých situcích tam ta jiskra mezi Emou a Albertem byla, ale za sebe bych si Emu dokázala představit třeba s takovým Tonym. Sice byl otravný, ale alespoň by se s ním nenudila. Nicméně aby si vybrala Tonyho, musela by radikálně změnit způsob myšlení, něco by se u ní muselo změnit. (Já se třeba těším na Filipa, bratra Alberta, který bude v dalším díle, něco od něho očekávám...)

Upřímně řečeno nevím, co si myslet o tom konci, ale co si pamatuji, Ema má sklony trochu dramatizovat, tak třeba to nakonec nebude takové, jak si myslí. Ale jsem na ten další díl teda vážně zvědavá. A chci tam nějakou jiskru, nějakou vášeň mezi hlavními hrdiny... :)

A navzdory tomu, že jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, nakonec dávám pět, protože... proč ne? :)

humor pro ženy

Magdalena Mintová