Falešný Kafka aneb Literární vzpoury neviditelných

Falešný Kafka aneb Literární vzpoury neviditelných https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385080/bmid_falesny-kafka-aneb-literarni-vzpour-3GD-385080.jpg 5 9 5

Rakouský literární badatel objeví v pražském antikvariátu neznámé dílo Franze Kafky s názvem Neviditelný. Tvoří soubor s ostatními Kafkovými spisy, dokonce v jednotné vazbě. Profesora kniha zaujme a přestože literární podvrh záhy odhalí, příběh, odehrávající se v době asanace pražského židovské města, jej zaujme tak, že začne pátrat po autorovi textu a jeho pohnutkách. Zároveň si uvědomí vlastní zkušenost z mládí, která i jemu dala zažít pocit neviditelnosti. Umně proplétané tři příběhy se společným motivem.... celý text

vp8q
28.01.2024 5 z 5

Mé první setkání s touto autorkou. Kniha mne nadchla. Příběh má tři protagonisty, z toho jednoho "literárního na druhou" (a ještě se ukáže, že je to trochu jinak). Velmi nápadité, čtivé, na konci jsem se musel zasmát. I tomu, kolika indicií, že nově objevený "Kafka" je falzifikát, jsem si nevšiml. Poznámka č. 1: Nedoporučuji otvírat tomu, kdo má naléhavé pracovní úkoly; pravděpodobně půjdou stranou. :-) Poznámka č. 2: Zaujalo mne trochu potměšilé, možná až zlomyslné chování antikváře vůči profesorovi, zvláště po přečtení celé knížky, ale to už bych se dopustil zjevného spoileru, což nechci.

JP
16.08.2021 5 z 5

Tohle pohladilo, stejně jako pohladil Franzův pohled ten regál s knihama. Ten závěr a hlavně skvělá falzifikace Kafkova stylu, která je neméně magnetizující, obzvláště proto, na jak malém rozsahu a s jakým málem se tu pracuje.

Boboking
10.08.2020 5 z 5

Velmi mile překvapen. Neuvěřitelně čtivě napsaný příběh, vlastně tři obdobné příběhy v jednom, o Praze a jejich obyvatelích. Ve své podstatě je to skutečně něco jako "literární detektivka" o neviditelných lidech, jako ze světa Franze Kafky Doporučuji

IvikaS
17.01.2020 5 z 5

Nenápadná knížka, která stojí za přečtení!

Lexand
02.05.2019 5 z 5

Dávám plný počet hvězd. Mouchy jsem hledal a nenašel.