Fabeln von Aesop / Ezopovy bajky

Fabeln von Aesop / Ezopovy bajky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429330/bmid_fabeln-von-aesop-ezopovy-bajky-Znd-429330.jpg 5 13 2

Kniha Ezopových bajek je úžasnou sbírkou nejoblíbenějších bajek, které se čtou dětem po staletí. Každý příběh je převyprávěn a zjednodušen tak, aby odpovídal potřebám dětí, které se učí němčinu na úrovni A2. Příběhy jsou doporovázeny ilustracemi a překldy, což motivuje mladé studenty k objevování němčiny jako cizího jazyka.... celý text

niki-chan
17.03.2021 4 z 5

Pěkné a zajímavé bajky s dobrými ponaučeními pro život. Moc se mi líbily ilustrace k jednotlivým bajkám. Zrcadlový text byl srozumitelný, ale mnohem lepší bylo používat slovníček dole a nekoukat na vedlejší stránku. Doporučuji všem, co mají rádi bajky a chtějí se něčemu přiučit v němčině.

LuiCJ
03.03.2019 4 z 5

Ezopove bájky. Dielka, ktoré boli už toľkokrát prerozprávané, upravené či pozmené. Táto knižka síce nie je výnimkou, no je písaná celkom zaujímavou formou - zrkadlový text. Výborná vec na učenie angličtiny. 95% všetkého s čím sa stretávam napr. na internete je v angličtine. "Mírně pokročilé" je presne to pravé označenie pre štýl akým sú bájky napísané. Mám veľmi rád kultúru antického Grécka a práve Ezop je jedným z tých cestovateľov/bájkarov, ktorý nám ponúka pohľad na určité problémy, ktoré trápia ľudí po celé, áno, tisícročia. Zmenila sa iba "obal", vnútro zostáva stále rovnaké.
Aesop´s Fables/ Ezopovy bajky sú skutočne nadčasovým dielom, ktoré zachováva svoju platnosť aj v dnešnej dobe.