F. D. Roosevelt

F. D. Roosevelt https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186298/bmid_f-d-roosevelt-186298.jpg 4 7 2

Populárně psaná monografie zachycuje jak životní osudy, tak dílo F.D. Roosevelta. Sleduje jeho vstup do politického života, politickou a státnickou kariéru, pokusy o ozdravění hospodářství

Lili94
19.01.2016 3 z 5

Celkem čtivé, není to jinak dlouhé a autor zachycuje důležitá fakta. Ozvláštnění a autenticitu přináší prezidentovy projevy.

Mikino00
12.12.2015 5 z 5

Kniha je jakýmsi základním seznámením s životem tohoto neobyčejného muže, přičemž se zaměřuje na tři základní určující témata ze života Roosevelta. A to jeho cestu do Bílého domu, problematiku New Deal a druhou světovou válku. Na těchto tématech je ukázána osobnost i jedinečnost tohoto muže, kdy čtivě a poutavě překládá autor fakta a vysvětluje americké politické reálie. Překvapilo mě, že vzhledem k datu vzniku knihy, v ní nalezneme jen okrajově protěžování role SSSR a celkově autor hodnotí Roosvelta velice pozitivně. Druhou část knihy tvoří výběr z prezidentových projevů a článku vztahujících se k jeho osobě.

prezidenti politici prezidenti USA

Stanislav Budín