Box 21

Box 21 https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119843/bmid_ewert-grens-box-21-Khy-119843.jpg 4 351 96

Ewert Grens série

Do stockholmské nemocnice přivezou ztýranou ženu a lékaři zděšeně zjišťují, že byla brutálně zbičována. Jmenuje se Lydia, je z Litvy a stala se obětí obchodu s bílým masem – několik let žila uvězněna v luxusním bytě, dokud si neodpracuje „dluhy“. V téže nemocnici kriminalisté Ewert Grens a Sven Sundkvist pátrají po důkazech k usvědčení nájemného vraha, muže, jehož má Grens už pětadvacet let důvod upřímně nenávidět. Příběhy dvou lidí posedlých touhou po pomstě a trestu se protnou v nečekaném dramatu: s dvojicí těl provrtaných kulkami a nemocniční márnicí plnou rukojmí. Kdo je však viník a kdo oběť?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Box 21 , 2005

Kllarriss
21.07.2015 5 z 5

Knihu můžu jen doporučit - velmi zajímavé téma, napínavý děj. Přečteno téměř jedním dechem...

petka-2007
24.06.2015 5 z 5

Moje první setkání s touto dvojicí a rozhodně nelituji. Velmi povedený kousek. Kniha chytne od počátku a pak se již jen lehce vezete..

Shardlake
10.05.2015 5 z 5

První kniha, se kterou jsem se od těchto autorů zcela náhodně setkala. Děj je až mrazivý a neskutečně do detailu a realisticky popsaný. Velmi čtivé a závěr byl překvapující.

IlonaIlona
21.04.2015 5 z 5

Bomba. Trochu jako Patterson. Skvělý thriller a překvapivý konec. To jsem teda čuměla :-)

Johncze
20.02.2015 3 z 5

Jedna ze slabších knížek a to hlavně obsahově, něco se děje, to ano, ale nemá to takový náboj jako třeba kousky od Keplera. Tohle si přímo říká o filmové zpracování, drama. Takhle na papíře mě to ale příliš nedostalo.

demlice
05.02.2015 3 z 5

Dobré. Prostě dobré, nikoliv výborné... Celou tu dobu, co jsem knihu četla, tak jsem měla pocit, že se mě autoři snaží šokovat svoji až naturalistickou potřebou všechno komentovat, pokud možno sprostě, a nimrat se v detailech, které měly šokovat a vyvolat pocit marnosti a hnusu. Nějak se jim to ale nevede. Přijde mi to přitažené za vlasy... Další věc, která mě trochu odrazovala od naprostého pohlcení knihou, tak jak to mám ráda, bylo to, že těch dějivých linek je tam příliš! Co stránka a půl, to jiný děj.... Ale zase jako nebylo to nejhorší. Prostě tři hvězdy. Posuďte sami :-)

MiaVanAcid
25.12.2014 3 z 5

Drsný příběh.Musím autory pochválit za vykreslení reality, věci nejsou jen černé , nebo bílé.Sama nevím, jak bych se zachovala v kůži Ewerta Grense.

LuckaH2
24.11.2014 4 z 5

Drsné téma...má druhá kniha od autorů a také se mi moc líbila, mohu jen doporučit. Čte se to samo a člověka to nutí dozvědět se víc a vic

Always a reader
31.10.2014 5 z 5

Nemám slov. Skvělá kniha, reálně působící a konec mě dost překvapil. Autoři mají můj obdiv, za tak reálnou a dobrou knížku.

rabor
10.10.2014 4 z 5

Syrový a dost reálně púsobící příběh smrdící beznadějí a silnou schopností umírňovat příliš veselou náladu (kdyby vás náhodou během dne neodbytně přepadla). Psychologie postav je vylíčena poměrně dobře, samotné postavy už moc dobré nejsou. "Klaďase" tu nečekejte, Ewert Grens jako hlavní postava je nepříliš bystrý kriminalista, který neumí nic jiného než se rozčilovat, konzumovat kafe a lézt mi na nervy. Přesto nebo právě proto se mi kniha líbila. Autoři s každou stránkou dokazovali, že skutečně psát umí a bravurně zvládnuté zakončení knihy to jen potvrzovalo.

vorenus
18.09.2014 4 z 5

Tak jako ve většině knihách tu není žádný neznámý pachatel a i přesto je to závislost s každou další stránkou.Chlapci prostě umí!A určitě sáhnu po jejich dalším kousku. A ten konec mi doslova vyrazil dech!

Aliii
03.09.2014 4 z 5

Příběh děsivý svou naprostou reálností...

Nuny
12.08.2014 5 z 5

Knihu jsem skutečně přečetla jedním dechem. Je to přešně podle pravdy. Takhle to prostě v reálném světě funguje. Dobro nevítězí, ale vítězí lež, přetvářka a bolest.
Nádherně napsaný román, kde se odehrává několik dějů v jeden čas a nakonec finální propojení, kdy musíte číst, číst a číst.

K.accka
22.07.2014 4 z 5

Dodobné jako díla od Nesba. Severské detektivky mají co do sebe, doporučuji přečíst.

Kodetka
21.07.2014 4 z 5

Určitě zajímavá kniha, ale myslím si, že ti severští spisovatelé mají v sobě něco zvráceného... Postavy vykonávající spravedlnost byly jaksi podlé a nelíbily se mi. Je mi líto, že pravdu tak sprostě umlčely a tím pádem nechaly zlu volnou cestu. Ta děvčata si to prostě nezasloužila!

rodak
16.07.2014 5 z 5

Naprosto neskutečná kniha tížívé napětí po celý příběh výborné postavy detektivů rozuzlení paráda

Jarka 55
09.04.2014 5 z 5

Kniha se mi dobre četla. Velmi napínavé - dávám plny počet.

jendoslav
06.02.2014 5 z 5

Beznaděj, hnus, depresivní atmosféra. Kniha, která člověka nemůže svým tématem i zpracováním nechat chladným, převažují pocity znechucení ze zla tohoto světa. Závěr je kopancem do obličeje, který jsem rozdýchával několik hodin. A přesně tak to mám rád.

šipek
02.02.2014 4 z 5

Začátek byl nějaký pomalejší, ale potom se mi kniha moc líbila, dá se říci, že předčila mé očekávání.

asterixka
28.01.2014 5 z 5

Smutek, bezmoc a na konci i slzy v očích, to ve mně zůstalo po přečtení této vynikající knihy.
Jinak prosím ostatní, aby v komentech neodhalovali pointu, jakkoliv může být zřejmá - naštěstí jsem začala se čtením dříve, než zde byla prozrazena....