Evvie Drakeová začíná znovu

Evvie Drakeová začíná znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/458879/bmid_evvie-drakeova-zacina-znovu-ZR8-458879.jpg 4 122 37

Od smrti manžela Eveleth Drakeové už uplynul téměř rok a ona se pořád schovává před světem ve svém velkém, prázdném domě v ospalém přímořském městečku ve státě Maine. Celé město včetně Evvieina nejlepšího kamaráda Andyho má za to, že drží smutek, a Evvie je v jejich omylu nechává… V New York City mezitím bojuje bývalý baseballový nadhazovač a Andyho kamarád z dětství Dean Tenney se zvláštním problémem: jednoho dne se probudil a zjistil, že je jeho talent pryč – a nikdo nemůže přijít na to proč. Nakonec se Dean rozhodne od všeho utéct a přes Andyho si od Evvie pronajme byt, který je součástí jejího domu. Evvie s Deanem spolu uzavřou dohodu: on se nebude ptát na jejího mrtvého manžela a ona na jeho baseballovou kariéru. Pravidla jsou ovšem od toho, aby se porušovala – a tak začne nečekané přátelství, které časem přeroste v něco víc. Aby ale konečně mohli začít žít přítomností, budou oba muset nejdřív vyřešit svoji minulost.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Red

Evvie Drake Starts Over , 2019

knihomolkajanca
18.08.2021 4 z 5

Evvie je pro mě jedno z největších překvapení letošního roku. Podle anotace na mě působila lehce tajemným dojmem, což bylo přesně to, co mě donutilo si ji přečíst.

Tohle je příběh dvou zlomených duší, dvou lidí, kteří potkají jeden druhého, aby si vzájemně pomohli. Na začátku se kniha tvářila hrozně nenápadně, ale pravdou je, že jsem se do ní začetla velice snadno. Je totiž psána příjemným stylem, a přestože vše plyne pozvolně, něco mě nutilo se k ní vracet.

Hlavní hrdinové se spolu setkají docela brzy, nečekejte ale žádné rychlé zvraty. Vzhledem k tomu, že Evvie i Dean si prošli těžkým životním obdobím, oba potřebují čas. A díky tomu, že autorka netlačila na pilu, na mě příběh působil uvěřitelně. I informace byly dobře, a hlavně postupně nadávkované, což ve mně vzbuzovalo zvědavost, co se to Evvie vůbec přihodilo.

Nečekejte nějakou prvoplánovou romanťárnu. Tato kniha má hlavu a patu, a navíc se v případě Evvie dotýká důležitého tématu, o kterém je potřeba mluvit. Je napsaná citlivě bez zbytečně explicitních sexuálních scén a po dočtení ve mně zanechala hrozně příjemný pocit. Před koncem, kdy se nám příběh samozřejmě zašmodrchal, jsem byla napnutá, jak vše dopadne (přestože jsem to vzhledem k žánru tušila). Těm dvěma jsem prostě fandila.
Určitě doporučuji všem milovníkům romantiky, kteří mají rádi smysluplné realističtější příběhy.

Hodnocení: 80%

Za knihu moc děkuji Knihy Dobrovský.

TheMelorry
18.08.2021 3 z 5

Kniha je milým příběhem ze života nesoucím se na poklidné vlně. Svým způsobem obyčejné, ale příjemné, dobře napsané, se super hlavními hrdiny, kteří jsou sympatičtí a člověk jim jejich štěstí přeje. Žádné překvapivé zvraty se nekonaly, ale jak se říká: konec dobrý, všechno dobré.
Jako odpočinkové čtení je to ideální. Navíc nádherná obálka lahodí oku.

Gabusza
07.08.2021 5 z 5

Pěkný příběh ze života, popsaný moc hezky, obyčejně, reálně. Líbili se mi ti dva Evvie a Dean. Hodili se k sobě,doplňovali se a navzájem podporovali.
Kniha je oddechová a vyhovovali mi krátké kapitoly. Doporučuju.

zuzana2599
04.08.2021 4 z 5

Příběh mladé vdovy Evvie a bývalého baseballového nadhazovače Deana, kteří si hledají novou cestu v životě, ale i sami k sobě, jeden k druhému a nakonec najdou lásku.
Román mě nalákal i svou krásnou obálkou a já nelituji. Nejedná se sice o žádnou srdcovku, či nezapomenutelný příběh, ale kniha je to pěkná.
Někdy se stává, že se naše životy životy obrátí naruby a to pak bývá těžké. To zažívá i Evvie s Deanem, které spolu spojí náhoda... Kniha se četla rychle, ale děj je pomalejší, více psychologický než romantický, je to taková oddechovka vhodná i pro náročnější čtenáře.

intelektuálka
01.07.2021

Nový začátek v životě - a to nejen pro Evvie, ale i pro Deana ....

Román o dvou dospělých, kteří ztratili víru v sebe - a tak se opatrně pokoušejí postavit se znovu do života ....

Oba se obávají dalšího zklamání , a proto je jejich sbližování a hledání důvěry pozvolné ....

Je to zajímavě napsaný debut a odpočinkové čtení , protože :
Kdo tuší, jak to dopadne ?

Já to tušila, takže hodnotím tak 3,5 hvězdičky.

narisa
27.06.2021 3 z 5

Tak na tuto knihu jsem byla zvědavá, zaujala mě anotace i obálka. Ale! Musím říct, že mě kniha zklamala. Styl autorky byl pro mě velice nudný, zdlouhavý. Děj se strašně vlekl. Dean byl super, ale Evvie byla opravdu velice ve všem pomalá a nebylo v pořádku, že se vším tak otálela. Jinak by to byla pěkná kniha, ale na mě opravdu až moc pomalé tempo.

Zomy
24.06.2021 4 z 5

Zaznělo to tu několikrát, ale pokud chci knížku hodnotit, tak ta slova musím taky použít - je to příjemné a milé a oddechové.

Ale v mém případě ta příjemnost a milost tady nestačí. Dost mě zvedala ze židle ta Evvieina pasivita. V běžném životě si nikdo nemůže dovolit jen sedět/ležet a zírat na jedno místo. I přesto byla Evvie vlastně sympaťanda a Dean vyloženě klaďas. Jen to šlo všechno tak nějak po povrchu, jak jejich vztah, tak řešení jejich životních situací a já se do nich nedokázala vcítit.

V každém případě je to rozhodně čtivé (a příjemné a milé). Tak na 3,5 hvězdy.

Ann98
23.06.2021 5 z 5

Milé, příjemné čtení, perfektní pro tyto letní dny. Kniha se čte velmi rychle, u vody ji má člověk přečtenou za jeden den. Příběh nebyl nikterak náročný. Dva hlavní hrdinové řeší běžné problémy, které je nakonec svedou dohromady. Líbilo se mi, že si navzájem pomohli vyřešit a vyrovnat se se svou minulostí. Na druhou stranu mi krapet vadil konec, který mi přišel dost uspěchaný a tím pádem nepropracovaný. Ale beru to tak, že se jedná o autorčinu první knihu, takže na to má nárok. Věřím, že s dalšími tituly (jestli nějaké budou) to bude jen lepší a lepší.
P.S. Nejvíc jsem se nasmála u historky se závodem cereálií. Nejvíc top a zajímalo by mě, jak na něco takového autorka přišla.

Ketfl
18.06.2021 4 z 5

Tak tohle byl opravdu velmi hezký román o dvou lidech, kteří se snaží překonat překážky, které je v životě potkaly. Kniha je velice pěkně napsaná a opravdu dobře se čte. Přiznám se, že na mě ze začátku působila hodně "britsky", asi kvůli tomu, jakým stylem je napsaná. Jinak naprosto souhlasím s recenzí od Knihodrak. Za mě také mohly být ty intimní scény více propracované, i když samozřejmě se nejedná o žádný erotický román. A souhlasím, že historka o závodu cereálií byla úplně top. Dost jsem se nasmála. Opravdu velmi příjemná kniha, určitě si ji někdy do budoucna přečtu ještě minimálně jednou.

Knižní střípky
12.06.2021 3 z 5

EVVIE DRAKEOVÁ ZAČÍNÁ ZNOVU je příběh ze života, žádná prvoplánová a bezduchá romance, který se čte moc hezky. Vyvolala mi úsměv na tváři, ale mnohdy mě i píchlo u srdce, jak moc mi těch dvou bylo líto. Ale co mi udělalo velkou radost, byli to bojovníci, kteří se nevzdali a já si čas s nimi strávený moc užila.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Knihodrak
01.06.2021 5 z 5

Vtipný, oddechový román, který se čte jedním dechem️! Myslím, že na historku o závodu s cereáliemi jen tak nezapomenu :). Možná by tam mohly za mě být trošku více rozpracované intimní scény, ale tak co už, je to i tak skvělá kniha, kterou určitě doporučuji. A jednou po ní zase sáhnu️️️️️

pip11
29.05.2021 4 z 5

Příjemný a milý příběh dvou lidí, kteří se snaží vyrovnat s minulostí a pokoušejí se zjistit, co vlastně očekávají od budoucnosti. Evvie postupně odkrývá, co ji trápí, Dean prožil hvězdný sen, a co dál… Celkově se mi to líbilo, bylo to v poklidném a lehkém rytmu.

Ellinek
26.05.2021 5 z 5

Pro mě tedy obrovské překvapení. Po názoru kolegyně jsem si říkala, že si to asi prostě jen přečtu a bude, žádný zázrak, ale opak byl pravdou. Od první stránky mě to chytlo, líbil se mi styl psaní, bylo to jednoduché, plynulé, ani jsem se nenadála a 150 stran pryč a to jsem ani nečetla v kuse. A bylo mi jasné, že tu knihu musím hned dorazit, protože se mi od Deana a Evvie vůbec nechtělo odcházet.
Citlivě napsaný příběh dvou rozbitých duší, které se snaží uzdravit, ač to možná ani samy neví. Při společných chvílích Deana a Evvie jsem se culila jako totální blbeček a Deanovy hlášky mě upřímně rozesmívaly, až jsem si říkala, jestli je to normální, protože to vlastně zas tak vtipné není. :D Ale bylo to krásné. Citlivé, roztomilé, něžné, sama jsem se strachovala, aby se nestal žádný mimořádný kiks, který ty dva naštve a rozdělí, protože jsem jim strašně fandila a chtěla jsem, aby jim to vyšlo.
Pro mě se stala Evvie nejlepší knihou tohoto v roku v tomto žánru. Chtěla jsem ji vrátit, ale tohle musím mít doma!

alzbeta4340
25.05.2021 5 z 5

Společenský román, stále čtení pro ženy, ovšem velmi zručně, pěkně napsaný. Hrdinové už mají něco za sebou, ačkoliv jejich problémy nejsou vlastně nic dramaticky mimořádného, dávají jim pěkně zabrat. Všechno je uvěřitelné - a protože jsme v žánrové literatuře skončí celkem dobře - za co jsem byla upřímně ráda. Myslím, že knihu ocení spíš trochu starší čtenářky, které už si samy nějaké pády odžily.

Kudík
02.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Vždy jsem ráda, když se z knih, navíc nečekaně, dozvím něco nového a ohledně yips jsem neměla ani tušení, asi protože nejsem nadšenec do baseballu, ale pokud někoho tato "nemoc" postihne, tak reakce fanoušků jsou více než kruté. Zde se jedná o pozvolný příběh, kde se seznamujeme s vdovou Eveleth a ex-nadhazovačem Deanem, vč. jejich přátel a rodinných příslušníků. U Evvie jsem již díky anotaci měla trošku tušení, o co mohlo jít a nebyla jsem moc daleko od pravdy. Myslím si, že všem lidem udělá jejich "Webster" jen dobře. Celkově velmi příjemná kniha s občas vtipnými, sarkastickými, a i nešťastnými hrdiny, kde v závěrečném poděkování, autorka neděkuje svému psovi. :)

happy19
27.04.2021 5 z 5

Něžný příběh duší,kterým bylo předurčeno
se potkat ☆
Doufat v nové...lepší zítřky to je začátek na metě života,-)

„Vždy, když neodpouštíme z lásky, ale jen z dobré vůle, toho po času litujeme."

Pípasek
25.04.2021 5 z 5

Krásný, romantický příběh mladé vdovy Evvie a Deana, který přišel o zářnou sportovní kariéru. Příběh ze současnosti, žádná červená knihovna.

láska romantika

Autorovy knížky