Tvář zrady

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdinka nezvykle pojatého thrilleru Eva Duncanová je sochařkou na vrcholu své kariéry. Když se však její milované dítě stane obětí masového vraha, mladá umělkyně vloží veškerý svůj talent do zvláštní specializace... Podle zbytků lebečních kostí rekonstruuje ztracené podoby mrtvých, a pomáhá tak identifikovat zmizelé děti. Teprve po dlouhém váhání však souhlasí s návrhem miliardáře Johna Logana, který se na ni obrátí se žádostí o rekonstrukci podoby podle lebky dospělého. Nerozhoduje se však lehce, zvláště poté, co se doví o existenci jakési záhadné skupiny lidí, kteří údajně chtějí možné identifkaci zabránit za jakoukoli cenu a jakýmikoli prostředky. Jedná se o tajemnou vraždu, nebo je snad Logan přesvědčen, že lebka má - neradno ani domýšlet jakou - souvislost s atentátem na prezidenta Kennedyho? Eviny nejdivočejší teorie se náhle zdají být pravdě blíže, než by se mohlo zdát. Tváří v tvář "znovuoživené" podobě mrtvého se vynořuje temné a děsivé tajemství. Duncanové i Loganovi jde náhle o život, a oba jsou nuceni do posledních sil bojovat o přežití. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31475/tvar-zrady-31475.jpg 4.455
Série

Eva Duncan 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Columbus (ČR)
Orig. název

The face of deception, 1999

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Tvář zrady

Přidat komentář
trudoš
26.01.2017

Pro mě tak trochu rozporuplná kniha plná vynikajících nápadů, ale také nesmyslných citových vsuvek, které jinak svižné tempo pouze ubíjejí. Navíc jsou jen na parádu a s dějem vlastně ani nemají co dělat. Osobně jsem se bavil až do chvíle, než soudní specialistka Eva Duncanová určila, komu že to nalezená lebka skutečně patří. Pak byla krásná konspirační opona roztažena a jeviště obsadilo statické divadelní představení, ve kterém se hrdinové nimrají ve svých emocích a dokola ověřují hodnověrnost předchozího zjištění. Naštěstí u toho Iris Johansenová nezůstala a v závěru dokázala uhrát ještě několik mile mrazivých scén. Už mi to ale přišlo jako řemeslná vypočítavost než dobře rozvržená práce, protože klíčové momenty nejsou příliš využity a zvraty zastupují úlohu vizuálních efektů. Při zevrubnější analýze by pak zápletka bohužel neobstála. Přesto musím chválit, napsané je to strhujícím způsobem a ústřední motiv je skvělý, jen ta divoká kombinace harlequinky a špionážky mě dost roztrpčila.

aktijnov
09.11.2015

Čtivá kniha, perfektní na dovolenou.

DaPo
06.11.2015

Výborný námět; kniha je velice čtivá, nedá vám to a čtete pořád dál a dál... malinko mi chyběl více osobní příběh hlavních hrdinů... jinak nemám co vytknout... za sebe doporučuji !!!

ptavichripkaa
19.12.2014

Super kniha, chytlavá zápletka, těším se až přečtu další díl.

Laf
21.08.2014

Kniha se mi líbila. Dobře čtivá a plná napětí, že bylo těžké ji odložit a jít se taky věnovat něčemu jinému. :)

petka-2007
17.01.2014

Moje první setkání s touto autorkou - kniha se velmi dobře čte, děj zajímavě graduje. Za mě spokojenost. Budu se těšit na další pokračování, které tady již mám připravené.

kneslova
09.12.2013

Je to velice čtivé, ale jak se píše v komentáři pode mnou, neoslovila mne natolik...

macer1991
14.11.2013

Knihu som citala davno a po rokoch som sa k nej vratila. Stalo to za to

1

Doporučujeme

Čarodějnice
Čarodějnice
Nechtění
Nechtění
Zabij mě znovu
Zabij mě znovu
Černé lekníny
Černé lekníny

Autor a jeho další knihy

Iris Johansen
americká, 1938

všech 24 knih autora

Kniha Tvář zrady je v

Přečtených89x
Doporučených5x
Knihotéce69x
Chystám se číst29x
Chci si koupit4x