Mám tě v hrsti

Mám tě v hrsti https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423248/bmid_mam-te-v-hrsti-p96-423248.jpg 4 110 21

Eva Dallasová série

Během schůze, která má rozhodnout o budoucnosti letecké společnosti, vtrhne do místnosti viceprezident podniku Rogan, opásaný výbušninami. Vyšetřování masakru se ujme Eva Dallasová, která zjistí, že Rogan byl k činu donucen vyděrači, jež drželi jeho rodinu jako rukojmí. Na povrch ale postupně vyplouvají mnohem horší věci a Eva má co dělat, aby se sama neocitla v hledáčku nelítostných vrahů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Alpress

Leverage in Death , 2018

Jiparis
Jiparis
01.12.2022 4 z 5

Opět jsou na scéně nezdravé vztahy v rodině , které vyústí v krutou pomstu, kde oběťmi jsou nevinní lidé. Trochu mi vadilo podivné spojení s Oskary.

DvěTéčka
DvěTéčka
17.10.2021 5 z 5

Autorka nikdy nezklame. :)

helenkan
helenkan
16.10.2021 5 z 5

Nemám co vytknout. Opět skvělý díl. Obdivuji autorku za její vymýšlení stále nových zápletek, zvláště po sérii s tolika díly.

Litocha
Litocha
09.09.2020 3 z 5

Možná už jsem Evy trošku přesycená (koho by napadlo, že to někdy řeknu), nebo jsem tenhle díl četla v horším rozpoložení, ale přišel mi poněkud slabší než jiné části série. Ano, přesně navazuje a zapadá mezi ostatní, ale to je možná ta potíž. Není tady žádná inovace, žádné překvapení, i ty partnerské vztahy jsou už delší dobu možná až příliš idylické.
Kriminální případ mě hlouběji neupoutal a neustále se opakující Eviny poznámky (a koneckonců i stále stejné situace a omílání téhož) už mě trochu dráždilo (že už mnoho dílů rovnou přeskakuji sexuální scény, ponechávám stranou).
Mám doma aktuálně hned tři díly, ke kterým jsem se ještě nedostala, tak doufám, že to bylo jen drobné zakolísání v mé jinak velmi oblíbené knižní sérii.

lucie3944
lucie3944
31.08.2020 5 z 5

Za mne určitě ano. Když si odmyslím ty chyby v překladu, tak je to další fajn detektivka z pera J.D.Robb. A nejlepší je konec s Oscary!

Danuše7
Danuše7
14.06.2020 4 z 5

Zajímavá zápletka, znalost ekonomických fíglů má Rourke v malíku. 48 příběhů, už mi ten konec přišel známý.

alzbeta4340
alzbeta4340
26.05.2020 5 z 5

Dobře napsané, příběh rychle ubíhá a stylem skvěle zapadá do série. Průběh děje mě nijak moc nepřekvapil, ale dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Tento díl určitě stojí za přečtení.

Evus
Evus
23.05.2020 3 z 5

Většina knihy byla dobrá, ale bohužel 'jen' dobrá. Už to prostě není ono. A co bych se divila po skoro 50 dílech. Případ byl tentokrát originální, ale v Evině světě všechno běží jak po drátkách, všichni mají všechny rádi. Plus ten po sté zrecyklovaný závěr s výslechem arogantního oachatele, který je nejdřív na všechny vulgární a následně se z fleku přizná ke všemu, protože se potřebuje Evě pochlubit. Sice budu pokračovat i dalšími díly, je to pro mě oddychovka od politiky Hry o trůny či různých space oper, ale už nečekám nic vic než průměr. Ovšem jestli Eva někdy zatouží po dítěti, tak to potěš koště. To už totiž prostě nebude TA Eva a nechci se toho dočíst.

mirunda
mirunda
17.05.2020 5 z 5

Jako obvykle Eva Dallasová nezklamala a já knihu nemohla odložit. Paráda

munka
munka
20.02.2020 5 z 5

Napínavý príbeh s miestami vtipnými dialógmi. Evine vlastné upraví prísloví nemali chybu.

Radka2564
Radka2564
11.02.2020 2 z 5

Od nové knihy své oblíbené autorky jsem čekala víc.

veveronka
veveronka
31.01.2020 5 z 5

Napinave a zaroven si clovek musi rict,ze by obetoval taky ostatni,aby zachranil vlastni rodinu

TaLu
TaLu
14.01.2020 5 z 5

Tentokráte autorka zacílila na fanoušky série. Setkali jsme se s téměř všemi, které máme rádi, vychutnali si opět originální příběh, chvílemi přemýšleli, jak bychom se my zachovali tváří v tvář podobné neřešitelné situaci, a jako bonus si užili atmosféru kolem předávání Oskarů. Odkládala jsem knihu až na první dny v lednu, abych ji mohla zařadit do nové Čtenářské výzvy. Paní spisovatelka slaví neuvěřitelné kulatiny. Kéž jí ještě dlouho nedojdou nápady a stárne stejně pomalu jako Eva :o) Moje čekání bylo opět odměněno výborným, strhujícím příběhem.
Tento díl série je trochu problematičtější, pokud ho vezme do ruky někdo, kdo nezná žádný předchozí díl, protože osob se v něm vyskytuje opravdu hodně. My, co celou tu partu "známe" ovšem jásáme i nad kravatami a ponožkami týmu !

brectanka
brectanka
08.01.2020 5 z 5

Evu Dallasovou mám ráda. Některé její případy jsou lepší, některé horší. Tento je skvělý. (Epilog jsem probrečela). 350 stran jsem přečetla jedním dechem. J. D. Robb vás v tomto případu nenechá ani chvíli vydechnout. Samozřejmě nechybí ani rodina a přátelé, láska i přátelství a tentokrát se Eva fakt překonává. Prostě k této knize se určitě ješně několikrtá vrátím. Skvělé čtení! Tentokrát byl i překlad dobrý a téměř bez překlepů...

zuzana1107
zuzana1107
07.01.2020

Jsem jediná,komu chybí 17 stran? Strana 80 a najednou 97? Má někdo e-knihu? Chybí tam stránky také? Jinak děj napínavý a super jako vždy.

aralka
aralka
31.12.2019 3 z 5

Už nejsem tak nadšená, ale pořád to ještě ujde... ty věci, které se mi dřív líbily a které byly právě ten bonus navíc nad obyčejnou detektivku, se jaksi postupně vytrácejí a samotný případ mi připadal trošku přitažený za vlasy, takže celkově průměr..

čef
čef
20.12.2019 4 z 5

47. díl s policistkou Dallasovou v roce 2061, to už mluví za vše. Autorka má své čtenářky ráda a tak jim opět servíruje neuvěřitelný, strašidelný příběh s hodně velkými dávkami kávy a trochou uměřeného napětí. Jinak nevím, co bych pěkného o knize napsal, abych nadšené čtenářky neurazil. Snad jen, že už to víckrát neudělám, ale to už jsem tady tvrdil u dvou románů z této řady a opět jsem se nechal nachytat.

georginaa
georginaa
17.12.2019 5 z 5

Chválím každý díl od Robb, Eva je jen jedna a pořád mě baví. Každý díl je originál, nic se neopakuje a má to pořád grády. Jako vždy se těším na další díl.

biki
biki
01.12.2019 5 z 5

Musím naprosto souhlasit s hodnocením marivy, dokonce jsem měla i stejný nápad ohledně dalšího potenciálního cíle. Tento díl se mi četl o hodně lépe než předchozí a podle mého názoru opět patří k těm nejkvalitnějším. Velmi dobře vymyšlené postavy pachatelů, motivu a opravdu ujeté metody zločinů - domnívám se, že by se za ně nemuseli stydět ani ti nejlepší autoři thrillerů.

mariva
mariva
19.11.2019 5 z 5

Nezdá se mi, že by autorce navzdory téměř 50 dílům docházela inspirace. Prostě každý příběh je něčím originální a neschází mu dramatičnost. Já si ve své fantazii tento díl ještě více zdramatizovala, protože mě napadlo, že v Evině blízkosti je také jeden milující otec, který by pro svou ženu a dítě udělal cokoli - a tak jsem se o ně dopředu bála. Naštěstí autorka nemá tak šílené nápady jako já. Takže další výborný díl, legrace taky nechyběla, prostě už aby tu byl další!

J. D. Robb (p)
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Mám tě v hrsti je v