Esterčini otcové

Esterčini otcové
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533836/bmid_estercini-otcove-65e9dc69363bf.jpg 5 457 457

Charlotte vyrůstá v rodině nacistického soudce Wilhelma Langea. Život jí připadá naprosto idylický – až do chvíle, kdy po válce zjistí, že jejím skutečným otcem je muž jménem Josef Goldenberg. Opravdu ji jako malou s falešnými doklady ukryl u cizí rodiny v Lidicích? Jak je ale možné, že ji vychovali němečtí rodiče? Jak Charlotte zjišťuje fakta o svém původu, její svět se otřásá v základech. A dívku zasáhne morální dilema, které si nikdy nedokázala představit.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: audiokniha , Voxi

Esterini očevi

Barča21
09.06.2024 5 z 5

Kniha je krásně napsaná. Je to příběh smutný a emočně náročný. Je to příběh o nekonečné otcovské lásce. A je jedno, jestli to byl otec adoptivní nebo ten biologický. Chvílemi jsem se ztrácela v množství jmen a příbuzenském propletenci.
Obdivuji a skláním se před všemi lidmi, kteří toto nelehké období prožili a bojovali i za naši svobodu. Knihu doporučuji přečíst

Čand@
01.06.2024 4 z 5

Neľahký príbeh, akých sa vtedy bohužiaľ udialo mnoho. Námet mi pripomenul český film Kukačka v temném lese.
Avšak po takom napínavom a podrobnom rozprávaní celej histórie oboch rodín ma zaskočilo, ako veľmi rýchlo prijala dospelá Ester svoju skutočnú identitu. Asi som očakávala rozpracovanejší nejaký jej vnútorný boj. Predsa len bola osvojená a vychovávaná v celkom odlišnom svete od veľmi útleho veku. Predpokladala som, že jej hľadanie samej seba bude po tom všetkom omnoho zložitejšie. Neprišlo vám to akési príliš rýchlo dohrané? Škoda, že autorka nedala trochu viac priestoru tomu, aby sme Ester takpovediac viac videli do hlavy. To mi chýbalo. Preto dávam o hviezdičku menej.

SumýšIrena
26.05.2024 4 z 5

Námět je určitě originální a i samotné rozuzlení je překvapivé. Byla jsem zvědavá, jak se s tím autorka popasuje, aby byl konec uvěřitelný. A musím, říct, že se mi to moc líbilo. Jen byl celý děj psaný nějak neosobně a jakoby za sklem, proto nemůžu dát plný počet hvězd.

FoxFox
29.04.2024

Zajímavý příběh vyposlechnut jako audiokniha načtená Luckou Vondráčkovou. Další kniha s tématikou holokaustu, ozvláštněná zápletkou týkající se programu Lebensborn. Chápu, že Esterčini otcové ji opravdu moc milovali, ale by neustále používali k oslovení své dcery slovo "zlatíčko"?

pohoda58
23.04.2024 5 z 5

Silně emotivní příběh židovské holčičky, opravdu nádherný román.

daja51
22.04.2024 5 z 5

Silný a velmi emotivní příběh - doporučuji.

sidonka
18.04.2024 5 z 5

Miluji knížky o osudech lidí za války, smutné čtené, ale krásné, čtivé, úžasně popisované pocity, kdy se dokážete vcítit do jednotlivých postav, oba otcové byli opravdu otcové

Luca86
12.04.2024 5 z 5

Tahle knížka mě dostala, nemohla jsem se odtrhnout. Tak intenzivní a emotivní příběh jsem už dlouho nečetla, dokonce jsem si i trošku pobrečela. A ta atmosféra! Nemá cenu se tady víc rozepisovat, vše bylo řečeno v předchozích komentářích.

Vatram
06.04.2024 5 z 5

Moc krásný, silný a dojemný příběh.

Jessica007
08.03.2024 5 z 5

Silný, dojemný příběh. Kniha je krásná, emotivní, i když nevím, zda se to dá napsat o knize, která popisuje hrůzy války, bylo to hrozné, co se dělo. Myslím, že dá, kniha za to nemůže, takže opravdu krásná kniha. Má vysoké hodnocení a kdyby to šlo, dala bych i více než 5 hvězdiček. Láska obou otců k dceři - prostě krásné.

Ivana11
18.02.2024 5 z 5

Nádherný, silný, dojemný příběh.

jitka7326
12.01.2024 5 z 5

Bolavý příběh o otcovské lásce, válce, zkreslování pravdy.Konec mi přisel uspěchaný.

gabriela8704
07.12.2023 5 z 5

Jsem vděčná za tuto knihu. Kniha která mluví o lásce otce k dítěti, o tom že někdy přece jen můžete jít proti systému a udělat dobrou věc. A že dobré srdce by mělo rozhodovat častěji nad tou lepší volbou i za cenu jít proti systému. To je mé přání, aby bylo více těch dobrých skutků než těch špatných, protože, hlášky typu:přece jen posloucháme rozkazy, tím mi neublizujeme, my to nevymysleli. Je někdy výmluva a omluva pro špatné skutky. Ne každý rozkaz a pokyn je dobrý.

A milovat dítě či člověka není otázkou krve, ale velikostí srdce, které nehledá a nevidí překážky pro to, aby nemilovalo..

Vladísek
09.11.2023 5 z 5

Krásná kniha plná smutného čtení. Takhle silný příběh jsem dlouho nečetla. Příběh, který mnou bude ještě nějakou dobu rezonovat.

evask
30.10.2023 4 z 5

Nejdřív mě ta knížka dost štvala. Popis reálií v Praze, příliv jmen příbuzných, samozřejmě vždy židovských, jakoby Židé ani jiná jména nedávali, nadbytečné poučování. Později zas byly názvy ulic v Izraeli. To přece čtenáře zas tak nezajímá, jen tím autorka upozorňuje, jak to tam zná. Aspoň já to tak vnímám. Ale zase na druhou stranu problém dvou milujících otců, navíc s tak rozdílným osudem, to je zajímavé téma a docela dobře zpracované. Dávám čtyři *.

myšpa
20.10.2023 5 z 5

Moc krásná kniha.

Alisa1980
03.10.2023 5 z 5

Krásné čtení. Moc se mi líbil popis, jak prožívali válku, poválečné období a jaké informace měli němečtí občané. Nevěřili vlastním uším.

1Booklover
15.09.2023 5 z 5

(SPOILER) To je tak DOKONALÁ kniha.
Ke konci jsem se vlastně na soudce nemohla ani zlobit, protože Ester skutečně miloval jako by byla jeho vlastní dcera.
Zároveň jsem zbožňovala s jakou urputností Josef tak dlouho hledal Ester a nevzdal se ani poté co zjistil, že jeho dceru vychoval německý soudce.
Ester jsem zbožňovala od začátku a vlastně jsem ji neskutečně obdivovala za to, jak se se svým osudem (a minulostí) dokázala poprat.

Lucissia
01.08.2023 5 z 5

No tedy, pět hvězd je málo. Jedna z nejemotivnějších knih, co jsem kdy četla, pro mne hlavně v první polovině. Na můj vkus možná malinko dost postav, někdy jsem se nemohla rychle v těch nezvyklých jménech zorientovat, ale jinak tomu nemohu nic vytknout. Autorka umí velice dobře popisovat atmosféru, a ta byla tedy dost hutná... Vyrazila mi chvílemi dech i slzy.... Ale je pravda i v komentáři níže, že konec knihy je opravdu jakoby zrychlený, kniha mohla být klidně o sto stran delší.

Aleen
12.07.2023 3 z 5

Kniha je celkem poutavá, ale psaná zvláštně, jakoby plytce. Možná je to tím, kolik témat je v v ní obsaženo. Tolik jsem jich v jednom titulu na téma židovské genocidy během II. světové války ještě nepotkala a to jsem jich přečetla řadu. Možná i tím je způsobené mé nižší hodnocení. Jako by autorka chtěla hlavně těžit z oblíbenosti tohoto tématu a navíc "narvala" do jedné knihy tolik různých věcí. Nicméně na toto téma jde o poměrně dobrý román. Poslouchala jsem audio knihu - velmi pěkné provedení.