Espressologie

Espressologie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136323/espressologie-136323.jpg 4 395 117

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

The Espressologist , 2009

Anne97
23.02.2016 2 z 5

Jako milovníka dobré kávy mě tato knížka okamžitě zaujala a těšila jsem se, jak si autorka s tímto tématem poradí. Hodnocení něco málo přes sedmdesát procent mě zarazilo, ale přesto jsem se rozhodla dát knížce šanci. Musím však říct, že to bylo zklamání. Myslím, že s takovým tématem by se dalo vymyslet daleko víc a taky jít mnohem víc do hloubky. Celkově jsem měla problém knížku vůbec dočíst, jelikož děj byl dost předvídatelný, tak trochu nereálný a zbytečně plný klišé situací. Když pominu ten "dojemný" happyend, tak mi přišlo, že ukončení příběhu je useklé. Hlavně na čtečce Poděkování navazuje hned v dalším odstavci za poslední větou, takže jsem asi vteřinu přemýšlela, kdo je sakra agentka Jenoyne Adamsová. Zajímalo mě, jak to dopadne s prospěchem Jane ve škole nebo co se stane, když se už po druhé začne líbat před svojí nej kamarádkou s klukem, do kterého byla Em zakoukaná.

mac.martina
12.02.2016 5 z 5

Tohle byla boží knížka. moc se mi líbila a moc doporučuju. Já sama jí četla na doporučení kamarádky a byla to skvělá volba. Je to taková oddychovka, Čte se sama... :D ja čtu a čtu a nejednou koukám jak daleko už v knížce jsem :D jak se říká, přečetla jsem jí jedním dechem :D Moc jsem u té knížky nasmála a když jsem jí dočetla tak jsem byla celkem dojatá jak to nakonec dopadlo...

Aracely
10.02.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Taková milá, čtivá oddechovka se spoustou kávy a romantiky :-) Přečetla jsem ji jedním dechem.
Kdo chce nenáročnou četbu na jeden večer , tak doporučuji.

Pozor na to, jaké si dáváte kafe.
Vždycky to něco znamená ...

Recenze v záložkách :-)

AnnieMarie
19.01.2016 3 z 5

Tato knížka je opravdu odpočinková. Řekla bych, že za 1 den sfouknuto, konec naprosto předvídatelný, ale i tak se mi kniha líbila. Téma espressologie jsem jinde nepotkala a tak jsem si v knize oblíbila hlavně části typu: Velké extra silné latte s odtučněným mlékem - Typický kafe pro.... :)
Kniha ničím nepřekvapila, ale bavila mě, takže doporučuji pro ty, kteří chtějí pro změnu lehkou četbu. ;)

Samira
03.01.2016 4 z 5

Moc pěkná oddychovka na jeden večer. Sympatické postavy, originální námět a vůně kávy, co víc si pro odpočinek přát. O hvězdičku méně dávám za ukvapený, ale moc hezký závěr a v konečném rozuzlení nereálně sluníčkovou Melissu. Jinak však nemám, co bych vytkla, moc příjemné čtení !

InFinito
02.01.2016 4 z 5

Wow. Kniha mě zaujala - podle mě - celkem originálním námětem. Skvěle se mi četla, ani na chvilku jsem se nenudila, přečetla jsem jí za jeden večer (což není nic složitého vzhledem k tomu, že je to dívčí román s 200 stránkama) a skvěle jsem si u ní odpočinula. Celkem dost jsem se nasmála a na konci jsem byla překvapená, s kým nakonec Jane skončila. Samozřejmě má několik chyb, ale pokud si u ní chcete jen odpočinout, dají se přehlédnout.

sabca
22.11.2015 3 z 5

Asi jsem čekala něco jiného tak byla kniha pro mě zklamáním.

Atiduj
11.11.2015 4 z 5

Hezká ,oddechová kniha a především krásný nápad. :-)

ElisR1
06.11.2015 3 z 5

Když nečekáte zázraky, je to příjemná, odpočinková oddechovka.

EvaSupovic
24.10.2015 5 z 5

Velmi zajímavý námět na knihu a velmi mě potěšil :-D Miluji kávu a romantiků a tady byly obě najednou :-D

Peace
08.10.2015 3 z 5

"Při rozhodování , jak se zachováte, si zároveň vybíráte i následky toho chování."

Čistokrevná oddechovka, která bude bavit především milovníky kávy, protože té je tam požehnaně ;o)
Děj je předvídatelný, nijak náročný, ale téma neotřelé a pobaví.

1v8na
15.07.2015 5 z 5

Jednoduše a prostě BOMBA!!!
Velmi se mi to líbilo. Začetla jsem se už od první stránky a určitě to všechno Jane přeju.
Určitě doporučuju!!

*Pájuše*
13.07.2015 4 z 5

Krásná oddechovka... místy naivní, žádné drama, jak jsem u YA knih zvyklá, každopádně stojí za přečtení. Navíc je to slaboučká knížka s dobře zpracovaným námětem - originální. :-)

Katee
24.06.2015 4 z 5

Fakt skvělá knížka, čte se nádherně a nápad je neuvěřitelně originální :) Dá se sice dost předvídat a je klasicky "naivní", ale i tak mě bavila :) Prostě super oddechovka ;)

Red-haired
12.04.2015 4 z 5

Mi přijde ten nápad prostě geniální! Možná jsem trochu ovlivněná tím, že kávu a kavárny zbožňuji, ale co, je to prostě pohodové počtení pro všechny kafíčkáře, kteří mají chuť na trošku romantiky. Sice krátké a jednoduché, ale zábavné a nápadité.

Marisa
10.03.2015 5 z 5

Knížka byla čtivá, dobře napsaná a zábavná.

Anya
07.03.2015 5 z 5

Kniha byla super. Trochu jsem se bála, jak tady většina píše, jak je kniha předvídatelná a tak. Nevím... Mě to tak předvídatelné nepřišlo a knihu jsem si naopak užívala :))

Jeanie
17.10.2014 5 z 5

Jako kafař jsem si knížku užívala :-) Je to oddechové čtení, přečetla jsem jí za pár hodin.

jaja10
26.09.2014 2 z 5

Takový román celkem o ničem, sice téma "randících káviček" nebylo tak špatné, ale chtělo to lepší propracování. Kniha mě nenadchla, ale ani nijak neurazila, ale číst ji zvonu asi už nebudu.

J.books
19.08.2014 1 z 5

Extrémní oddechovka, opravdu se nejedná o bůhvi jak složité dílo

káva láska kavárny pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Kristina Springer