Esmeralda

Esmeralda https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48018/bmid_esmeralda-hQo-48018.jpg 3 103 30

V Casa Grande se narodily dvě děti - chlapeček a holčička, která vypadala jako mrtvá. Holčičku Dominga odnese do své chatrče, ale Dominga zjistí, že žije. Rozhodne se tedy, že si ji nechá a nikomu nepoví, že je naživu. Pojmenuje ji Esmeralda... A tak začíná Esmeraldina pouť plná intrik...

Renča42
20.01.2016 2 z 5

Sledovala jsem telenovely, když to bylo v televizi populární, i Esmeraldu. Tak jsem si ji chtěla i přečíst. Když na to koukám zpětně, nechápu, co se mi na tom líbilo. Místo stopadesát tisíc dílů to mohli udělat do dvaceti a já bych byla spokojena.

Gupi
14.01.2015 3 z 5

Jako malá holka jsem ten seriál žrala. Ani v dospělosti nepodléhám davu a nebojím se přiznat, že se mi telenovely líbí. No a zastesklo se mi po Esmeraldě a tak jsem si řekla, že každý čtenář má sem tam nějaký ten literární poklesek.
Na rozdíl od seriálu je kniha svižná a má rychlý spád. Žádné obezličky. Strhávám hvězdičky za to, že obsahuje minimálně jednu hrubku a spoustu vět, která nedávají vůbec smysl. V textu má člověk často problém orientovat se v tom, kdo co říká a ten kýčovitý konec... fuj fuj...

justify
28.04.2014 5 z 5

Svého času se mi tento příběh líbil ale dnes už mi kniha leží na poličce jen jako vzpomínka na slavný seriál. Navíc oproti seriálu byla hodně osekaná a vadilo mi, že některé důležité momenty autorka vynechala a místo toho se tam zbytečně rozepisovala o nepodstatných věcech.

Marčullkas
16.04.2014 2 z 5

hooooooooodně dávno jsem četla :D dnes bych už po této knize nesáhla.

hajdy001
03.02.2014

Knížka se mi vcelku líbila četla se dobře :_)

Kyta
26.12.2013 4 z 5

Byla velmi poutavá a čtivá, a proto jsem ji asi přečetla už dvakrát :)
Esmeralda je i jako telenovela, ale já jsem ji teda nesledovala. Stejně bych nakonec řekla, že kniha je lepší. Knihy bývají často lepší než filmy a tohle asi nebude výjimka. Vše bylo dokonalé: děj, postavy, rozdělené kapitoly... Ano, najdou se tací, kteří na ni mají jiné názory než já a myslí si, že je už stará na to, aby ji četly, ale naopak!! Já musím doporučit :)

BooksLucyKing
07.06.2013 4 z 5

Ach ty vzpomínky :D před x-lety mě to bavilo, dneska bych po něčem takovém nesáhla, sice telenovely sleduju neustále, ale dneska už jsou úplně někde jinde a vzápětí nevychází jako knihy. Tohle je taková stará, dnes už nic neříkající klasika minulého století prostě. Ale najdou se i lidi, kteří to ještě čtou, před nedávnem jsem ji zahlédla v knihovně ve vrácených knihách. Však proč ne?

petrak
19.07.2012 4 z 5

Vzpomínka na pubertu :D

renka
03.07.2012 3 z 5

Také jsem ji kdysi četla. Kniha je lepší než telenovela :-)

Lea
26.01.2012 2 z 5

Esmeraldu jsem kdysi četla. Je to vůbec možné? :))

zfilmováno záměna dětí zfilmováno – TV seriál

Delia Fiallo