Eskejp: Na útěku z kanceláře

Eskejp: Na útěku z kanceláře https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340430/bmid_eskejp-tIo-340430.jpg 4 174 69

Michal Majer hledá lásku a naplnění, chce žít dechberoucí příběh. Přesto každý den míří do firmy, kde navrhuje reklamní předměty. Společnost mu dělají prokrastinující dredatý grafik Pixel, ovulující recepční Sylva, vlezdoprdelka Patrik, senior account Alfons a další podivuhodné kancelářské bytosti, s necitelným šéfem v zádech. Uvízne tu Majer až do smrti? Co byste dělali vy, kdyby nešlo o peníze? Dřepěli byste osm hodin denně v kanclu a pinkali si e-maily? Bodavě humorná sonda do životů, které jsme si nevybrali, nominovaná na Magnesia blog roku 2017.... celý text

druzickaster
04.07.2019 4 z 5

Začátek je takový vlažnější, ale pak se děj rozjede. Některé zápletky jsou krapet šablonovité a neoriginální, některé přemrštěné, ale jako celek mě kniha bavila. Nebudete se sice válet smíchy po podlaze, ale úsměv rozhodně vykouzlí. Poctivé 4.5*.

Bezkyne9
15.05.2019 4 z 5

Velmi vtipny a lehce cynicky roman, ctivy a snadny. Se zavaznym leitmotivem. Hlubsi myslenky autor rozhodne nebali do pozlatka :) hvezdicku jsem sundala pro misty nastavovany dej, ktery ale na kazde strance rozesmiva (ackoliv obcas lacine), nicemu to nevadi, pokud se tak roman i jeho poselstvi dostane do vetsiho okruhu ctenaru.... :)

Hyaenodon
17.04.2019 5 z 5

Super knížka. Po Jak jsem vyhrál válku, Bohatýrské trilogii a Posledním bourbonu čtvrá, u které jsem dostával hýkavé záchvaty smíchu a bylo mi jedno, že znervózňuji okolí čumící do mobilů. Je fakt, že se jednotlivé postavy ke konci trochu vyprazdňují a možná by knize prospělo i drobné zkrácení, ale: super jazyk, špičková grotesknost a podobné typy znám z práce taky.

Mitsuki
27.03.2019 4 z 5

3,5 hvězdičky jsem zaokrouhlila na 4, protože z knížky ve mě přetrvává hlavně pozitivní pocit. Ačkoliv je v ní s velkou nadsázkou vlastně zobrazeno, jak nás likviduje konzumnost společnosti, tak si ten pocit odnáším - velká plus za to, že se člověk u knížky nahlas směje a že nachází troškou souznění. Bohužel mě knížka místy nudila a konec jsem už tak nějak dolouskala, takže bych některé hluché pasáže a ne moc vtipné scény vystřihla a celé to zkrátila, aby celková tragikomičnost více vynikla :-)

Majah68
27.03.2019 4 z 5

Tenhle humor mi sedí, bavila jsem se královsky :)).
Autor na svých stand-upech tvrdí, že smích je archaické vyjádření strachu, v tom případě jsem obří chodící pytel strachu, protože jsem se smála často a hodně :).
Gagy z openoffice jemně protkané moudry alá Jarda Dušek, která všichni známe a málokdo je žijeme.
Díky, bylo to veselé :).

"... snažil jsem se nedrobit zuhelnatělým tričkem,"

bararich8
11.02.2019 5 z 5

Pecka! Něco takového jsem ještě nečetla. Kniha má grády, je napsaná lehce a tak samozřejmě vtipná-autor to má prostě v hlavě a v ruce. Četla jsem hlavně ve vlaku a MHD a spolucestující si určitě myslela, že jsem mimo, jak jsem se u toho nasmála. :)

Janinnka
11.02.2019 3 z 5

Možná půjdu komentářem proti proudu ostatních, ale mě tahle knížka přišla prostě smutná....Ano, bohužel takový je pracovní život většiny z nás,tedy když si odmyslíme určitý druh nadsázky, díky které kniha byla svým způsobem vtipná.Hořká pachuť ale zůstává...

Ewiczka_areebah
13.01.2019 4 z 5

z tehle knizky mam dost rozporuplne pocity..na jednu stranu vtipna a s nadhledem psana knizka s par vtipne prehnanymi pohledy na ruzne situace..a chvilemi mi to prislo jako..z donuceni nastavene..ale vlastne me mile prekvapila:)

hermína14
12.01.2019 4 z 5

Smála jsem se dost až ke kalendářům na rok 2021... pak to zřídlo, ale na hlasitosti neubralo, což se cení. Možná proto má slam tak krátkou stopáž:), Rimmere. Bridget Jonesová křížená s Guru Duškem, Ajťáky a Martou a Věrou. Ta 4. hvězda je za soudce Ooku...

Erys
04.01.2019 4 z 5

Jirkovy standupy a "motivační" videa na YT mám velmi ráda, zbožňuji jeho inteligentní, někdy až absurdní humor, proto jsem volila tuto knihu. Čekala jsem sice o něco víc, ale i tak se Eskejp umístil na škálu nejrychleji přečtených knih. Občas mi vadil nadbytečný přisprostlý humor některých hrdinů, ale na druhou stranu, byly všechny osoby v knize skvěle promyšlené a každého z nich jsem měla od prvních kapitol živě před sebou. Doporučuji pro mladší ročníky a diváky Červeného trpaslíka. 4*

vanchovi
16.10.2018 5 z 5

"Vítejte ve spárech korporace! To, že jste tady, znamená, že jste nejlepší z těch, kteří nejsou v ničem natolik dobří, aby to mohli dělat na vlastní triko. Proto se budete v následujícich letech den co den hrbit nad klávesnicí, ničit si zrak a páteř a odevzdávat to jediné, co máte: svůj čas na tomto světe. Výměnou za virtuální číslička, která už dávno nic neznamenají a mají hodnotu jen proto, že věříme, že ji budou mít i zítra. Pak umřete. Tady máte stravenky."

Pan_Skala
29.09.2018 5 z 5

Chvíli jsem přemýšlel jestli 4 nebo 5 hvězd kvůli slabšímu středu. Jenže ono to je jedno, protože tahle kniha mě zase po dlouhé době dostala. Přečetl jsem ji na své poměry velmi rychle a hlavně se u ní každou chvíli řechtal smíchy jak kůň. Bylo to prostě něco nevšedního a dlouho nečteného a s velkou radostí ji budu doporučovat všem lidem co v mém okolí čtou.

Bediczek
01.08.2018 4 z 5

Je trochu paradox, že autor tolik brojí proti reklamě, přitom jeho kniha měla celkem velkou reklamní kampaň, ze které on má profit, ale to nechme stranou. Zezačátku jsou vtipy příliš nahuštěné a nemají prostor dýchat a situace často až příliš absurdní. Někdy v půlce se to začíná lámat a příběh je trochu smutnější/vážnější a provokuje k zamyšlení. Sám pracuji v koprorátu a dovedu se s mnoha situacemi ztotožnit, což je důvod proč dávám knize 4 namísto 3 hvězd.

lukas7253
30.07.2018 5 z 5

Eskejp pro mě nejvtipnější kniha od českého autora co jsem kdy četl. Tato kniha má všechno je to fakt sranda a přitom je v ní tolik upřímnost, i a pravdivosti, až moudrosti což se opravdu vidí málokdy tato kniha jedním slovem fantazie.

Lucie380
18.07.2018 5 z 5

Varování!
Pokud jste zabydleni ve svém šedém stereotypu a chcete zůstat pěkně v klidu, tak až někdy půjdete do knihkupectví, zeptejte se, kde mají Eskejp, takovou tu zeleno modrou a pak obejděte její regál  dostatečně velkým obloukem. Ideálně si zavřete oči, aby vás to nesvádělo. Ani ji neotvírejte...Jestli ji otevřete, tak si za to můžete sami! Budete na prahu svý tajný  komnaty a ještě k tomu dostanete klíče a otevřete si tam dveře a postupně okna a budete se moci za hlasitého smíchu normálně nadechnout. A to v takové intenzitě, že se vám třeba nebude chtít jít na nákup, protože by to bylo na úkor těch chvil radosti nad další a další řádkou...Představa rodiny třeba jen jeden den bez teplé večere a matky smějící se nad knihou - hrůza! No varovala jsem vás. Zavřít oči a neotvírat! :)

Lora.Greenova
04.07.2018 5 z 5

Knizka napechovana humorem, neskutecne typy postav, ze zacatku velmi vtipne, postupne ziskava smutnejsi ton, ackoliv je to porad vtipne. Nekdy jsem se nemohla rozhodnout, jestli je to vic vtipne, nebo naopak vic smutne. Zvlastni horkosladka kombinace vsednodennich problemu, vsednodennich zivotu, obycejnych lidi. Clovek v hlavni postave najde velke ztotozneni, a diky tomuhle nejde hodnotit knihu jinak nez pozitivne. Autorovi drzim palce na dalsi ceste sve kariery. Aneta..

fierte
06.06.2018

Asi po dvaceti letech jsem se nahlas smála v tramvaji, u doktora, na poště, v práci, doma,... všude, kde jsem Eskejp četla. Opravdu skvělá knížka, místy i mile a překvapivě oduševnělá. S tolika odkazy na mé oblíbené filmy, seriály, knihy, herce, spisovatele, osobnosti obecně. Každou větu jsem si užila (občas mám tendenci v knihách přeskakovat, jsem dost netrpělivá, tady by to ale byla velká škoda - co věta, to perla). Díky za ten požitek!

čtenářka301
27.05.2018

Kniha je oddychové počtení, obzvláště pro brouky z openspaců. NIcméně pokud občas zvednete hlavu od klávesnice až za horizont kelímku ze starbucks, podobné filozofické myšlenky máte taky, takže nic nového. Vtipnost začne být předvídatelná a křečovitá, zkrátka se Jirka moc snaží. Většinu věcí, narážek, stížností a trablů všichni dost známe a zažíváme, a nemám pocit, že bych se tady o nich dozvěděla něco extra nového. Doufám, že tímhle ze sebe autor dostal životní frustraci a vrhne se na skutečnou beletrii, má na to. Hodnotit nebudu, protože nechci kazit průměr.

Kaci_N
12.05.2018 5 z 5

Úžasná kniha, člověk se směje nahlas od začátku do konce. Při čtení v tramvaji jsem se začetla tak, že jsem přejela svoji zastávku. Doporučuji všem, pokud milujete humor!

Prey
28.04.2018 4 z 5

Chvílema humor za každou cenu, ale stejně je to vtipná knížka a v pár kapitolách i smutně moudrá. Parádní ilustrace.

humor 21. století hledání smyslu života humoristické romány blogy stereotypy kancelář

Jiří Charvát
česká, 1984