Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165200/bmid_erebos-pocitacova-hra-ktera-te-sled-vuM-165200.jpg 4 1070 1070

Erebos série

1. díl

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Erebos , 2010

bookworm_plants
24.03.2017 4 z 5

Líbila se mi ale, čekala jsem trochu víc...
Nápad byl určitě zajímavý, bylo to čtivé i poutavé ale, občas jsem tam chtěla víc akce a napětí. Hlavně ta realita byla nudná, kdežto se Sairiusem to bylo lepší. Připomínalo mi to jednu hru co, jsem hrála.
Nicka jsem si po pár stránkách i celkem oblíbila, stejně tak Emily, Victora..
Konec mě nějak neohromil, čekala jsem od téhle knížky víc.

Lokina
24.03.2017 5 z 5

No asi takhle bych to popsala, kdyby mi někdo knihu chtěl vzít, tak bych ho asi plácla přes prsty :-D Kniha byla čtivá, poutavá, hlavní hrdina sympaťák. S romantickou linkou jsem nijak neměla problém. Spoiler. Jen mě mrzelo, že Sarius, tak brzo skončil, ten mě hodně bavil.

Percabethka
22.03.2017 5 z 5

Stejně jako byl Nick závislý na počítačové hře EREBOS, já byla závislá na stejnojmenné knize.... ♥♥♥

koki.veru
05.03.2017 5 z 5

Wau,tahle knizka me doslova pohltila. Uzasny,propracovany a napinavy dej,super postavy a originalita. Byla jsem fakt nadsena a nemohla se od knizky odtrhnout.

Allia
01.03.2017 5 z 5

Tak tato kniha mne opravdu bavila. Velice zajímavý nápad na zpracování a hlavně velmi čtivé. Co hráči byli závislí na hře, tak já jsem byla závislá na knize, nedala se odložit, i když ze začátku jsem měla menší problém se začíst. Ale hodnotím plným počtem, opravdu to stojí za to si přečíst :-)

Petka82
09.02.2017 3 z 5

Kniha má velice dobrý nápad, zatím jsem na nic podobného nenarazila. Myslím si, že ale mohla být napsaná poutavěji a vytěžit z námětu mnohem víc. Rozuzlení vzalo nějak rychlý spád.
Našla jsem si ji díky Čtenářské výzvě 2017 a nebyl to ztracený čas.

Janek
01.02.2017 4 z 5

Výborný nápad, dobré zpracování, ale zdá se mi, že kniha má mnohem větší potenciál. Některé pasáže z herního prostředí se mi zdály zbytečně zdlouhavé, zvláště na začátku bych uvítala podrobnější popis událostí (emocí, vztahů) v realitě mimo Erebos.

Vysky
25.01.2017 5 z 5

Velmi, velmi dobré čtení

andreapistkova
13.01.2017 3 z 5

Musím říct, že jsem od knihy čekala asi něco víc, ale dala jsem jí šanci a od poloviny mě mile překvapila. Začalo se to konečně více rozvíjet a moc se mi líbilo rozuzlení, které bylo velmi dobře promyšlené, aspoň tedy podle mého názoru.

aannyy
03.01.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která mě pohltila od prvního písmena a já jsem nedělala nic jiného četla dokud nedočetla.

terkavelcova
20.12.2016 5 z 5

Naprosto geniální ! :) Ursula tady vytvořila naprosto úžasný svět, který vás prostě nepustí :) doporučila bych jako povinnou četbu všem puberťákům, kteří si sále neuvědomili, že počítačové hry dokáží velmi dobře manipulovat s lidmi :)

unavensluncem
18.11.2016 4 z 5

Dobre se cte, namet zajimavy, zapletka docela dobra - ackoliv se z toho asi dalo vytlacit i vic... Trosku pripomina Game..

Ptah25
02.11.2016 3 z 5

No je to takové pubertální čtení, už jsem to chtěl jednu chvíli vzdát, ale nedalo mi to a nakonec se mi zápletka líbila a rozuzlení taky, takže hodnotím tak napůl.

Vltaava
18.10.2016

Šmarja, jsem na straně 20 a nedá se to číst. Proč někde není upozornění, že je to kniha pro děti?

Giný
18.10.2016 5 z 5

Dokonale zpracovaný námět, který upoutá.
Líbí se mi, jak je v knize zobrazen vliv hry, který ovládl mysl nejednoho člověka a i mne jako čtenáři bylo společně s hlavní postavou líto, když Sarius padl a hra tak pro hlavního hrdinu skončila. Bylo velice napínavé sledovat jeho postup a počínání ve hře a připadalo mi, že hra skončila moc brzy.
Nicméně nápad a děj je zajímavý a stojí za to.
Přečteno jedním dechem, jakoby na jistou chvíli čas nehrál žádnou roli a realita se stáhla do pozadí stejně, jako pro hráče Erebosu v knize.

Dzovicek
18.10.2016 3 z 5

Kniha je poutavá, nutila mě přečíst ji v několika málo dnech, ale příběh poměrně předvídatelný a hlavně nepříliš uvěřitelný, i když když se člověk podívá na dnešní puberťáky... Hlavní hrdina sympatický, nezbytná (ale nijak nerušivá) trocha romantiky taky je, za mě takový lepší průměr :)

Aniga
16.10.2016 5 z 5

Přineseš domů knihu = dostaneš balíček
Otevřeš knihu Erebos = spouštíš instalaci DVD
Čteš první kapitoly = rozhoduješ se, zda vstoupíš nebo se vrátíš

Kniha mne naprosto pohltila tím, jak emotivně působí na čtenáře, své hráče.
Upozornění: Měj dostatek času, nelze ji jen tak odložit na potom....
Je to prostě hra, která Tě nutí číst dál a o všem přemýšlet.
Více prozrazovat nebudu, držím se pravidel :o)

bago
16.10.2016 4 z 5

Kniha mě hodně zaujala námětem, který jsem poznal vlastně poprvé. Nejvíc mě bavila část za Sariuse a touha hlavní postavy jít hrou dál (její pocity a zároveň výčitky svědomí, že hraním zanedbává svůj studentský, společenský i rodinný život). Myslím, že knížka může mít i hlubší význam a vzkaz notorickým hráčům. Závěr byl na můj vkus trochu jednodušší, ale přeci jenom je to kniha určena asi hlavně mladším čtenářům. Každopádně jdu na další knihu autorky :)

KatChiss
12.10.2016 5 z 5

Kniha byla napínavá, čtivá. Příběh mě vtáhl do děje a nemohla jsem přestat číst. Musím uznat, že jsem se chvílemi i docela bála. Překvapilo mě, že takový příběh vymyslela žena. Ale je pravda, že ženy se snadno podceňují. Určitě doporučuji přečíst :)

technolog
19.09.2016 5 z 5

Po delší době kniha, která me vtáhla do děje a už nepustila.