Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje...

Erebos - Počítačová hra, která tě sleduje... https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165200/bmid_erebos-pocitacova-hra-ktera-te-sled-vuM-165200.jpg 4 1070 1070

Erebos série

1. díl

Na jedné londýnské škole si mezi sebou žáci začnou předávat podivné balíčky, jeden se nakonec dostane i ke zvědavému Nickovi. V balíčku je DVD s počítačovou hrou. Hrou napínavou, a hlavně velmi inteligentní. Proč o ní ale nikdo nesmí mluvit a hráči musí dodržovat přísná pravidla? Na druhou stranu jim hra dokáže splnit i ta nejtajnější přání. Pokud neposlouchají nebo se znelíbí poslovi se žlutýma očima, čeká je trest. Jak je ale možné, že hra o každém všechno ví a neuděluje hráčům úkoly jen ve hře, ale i v realitě? Co hra vlastně chce? A jak ji může Nick zastavit?... celý text

Literatura světová Thrillery Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Erebos , 2010

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Kniha mi v poličce ležela už hodně dlouho, než jsem se k ní konečně odhodlala... Každopádně mě mile překvapila - bylo to konečně něco jiného, originálního a děj virtuálního světu mě rychle vtáhl do sebe a zbytek knihy jsem četla doslova jedním dechem :o)

Nika Drabinová
11.05.2014 3 z 5

Nějak jsem neplánovala si tuhle knihu přečíst, ale jak vidím vaše kladné komentáře, asi to udělám.

Pitbullka
06.05.2014 5 z 5

Super knížka! Kniha byla jako hra, nemohla jsem se od ní odtrhnout! Na můj vkus byl konec trochu slabší, ale i tak knihu hodnotím maximem hvězdiček.

DaKy2003
15.04.2014 5 z 5

Super

No coment :-)

kristynakris
06.04.2014 4 z 5

Na začátku jsem is myslela, že ji ani nedočtu. Pomalý rozběh, ale jakmile se to rozjede stojí za to to dočíst a nešlo přestat =)

ShikoZuna
29.03.2014 5 z 5

Kniha sa trochu pomalšie rozbieha, ale potom to stojí za to, aj keď som čakala ešte trošku viac - hlavne od konca. Ale dve noci po prečítaní sa mi snívalo, že som v PC hre, takže fakt je to super :D :D

gossipavlina
15.03.2014 5 z 5

Napínavé, čtivé. Zabijácké. Musela jsem pořád a pořád číst.

Canney
12.03.2014 4 z 5

Ze začátku jsem se do knížky nějak nemohla začíst, jenže to se změnilo, když Nick začal hrát. Pohled Sariuse pro mě knížku rozjel. Hrozně se mi líbilo jak autorka propojila reálný a herní svět.

Gity
15.02.2014

Knížka se mně hodně líbila - bylo to čtivé, napínavé, zajímavé a moderní téma.

Posli
02.02.2014 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak mě chytila a už nepustila. Erebos mě pohltil tak, jako bych ho sama hrála. Úžasně popsané prostředí hry mi opravdu dodávalo pocit, jako bych sama byla jednou z postav. Erebos mě mile překvapil a ráda bych se od této autorky přečetla další knihy.

Jia
01.02.2014 5 z 5

Napínavá, hezky se četla, zaujme asi spíš mládež svým námětem i tím, že je vlastně o nich. Vybrala si ji naše mladá, ale já jsem ji přečetla jako první :-) Líbila se nám oběma.

Hanyuu-hime
07.01.2014 5 z 5

V příběhu máme možnost nahlédnout do dvou naprosto odlišných světů - toho reálného a fantastického světa počítačové hry. Oba světy jsou ale čtenáři podány takovým způsobem, že se jim lehko věří jejich reálnost - Studenty v reálném světě se podařilo vykreslit přirozeně, jejich charaktery pravděpodobně nemají žádné větší chyby a svět ve hře umí perfektně vykreslit atmosféru RPG her... až jsem z toho měla chuť si nějakou zase po letech zahrát.

Celkovou čtivost Erebosu navíc podtrhuje fakt, že je to četba cílená především na mladé čtenáře, jejíž styl je často velice jednoduchý, nenáročný a hodí se přesně na čtení v těch chvílích, kdy se nechcete zabývat ničím složitým a máte chuť si u četby odpočinout, ale zároveň se bavit. Stránky jsou navíc napěchované napětím, jednoduše vás chytí a už nebudou chtít pustit...

Vlastně nakonec jediné, co mi pilo krev, bylo skloňování jména Sarius, které je ale chybou našeho překladu, nikoli knihy samotné, takže to na moje hodnocení nemá žádný vliv.

Hémerá
06.01.2014 5 z 5

Bože! Pořád to ten můj malinký mozeček nemůže pobrat. Má osoba, která nemusí videohry to žrala! Vážně, jinak to popsat nejde. Byla jsem na té knize závislá jak Nick na Erebosu. Prostě....ahh.

anibeni
06.01.2014 5 z 5

Kniha, která mě pohltila úplně stejně, jako hrdiny knížky jejich hra... nedokázala jsme prostě vstát a přestat číst, takže jsem včera ráno začala a v noci knížku dočetla... Hodně dobře napsaný příběh, u kterého jsme sice od půlky předvídala konec, ale kupodivu mi to vůbec nevadilo..

Ruxandra
27.11.2013 3 z 5

Od první recenze jsem čekala co se z téhle knihy vyklube. Když jsem dostala knihu do ruky dost mě zklamalo, že není v tvrdé vazbě, ale řekla jsem si, že důležitější je obsah.
Ve své podstatě to není špatná kniha. Dobrý nápad, celkem originální, řekla bych. Ale abych byla upřímná, příběh mě OPRAVDU začal bavit, až zhruba v polovině knihy. Do té doby se jedná o nic moc neříkající popisy hraní adventury jednoho teenagera. Prostě jsem nemohla pochopit posedlost hlavního hrdiny hrou, když už od začátku bylo jasné že je tu něco sakra špatně. Jinak bych celému příběhu nevytkla asi nic, možná jen rychlý konec, ale to tak nějak k tomu všemu patřilo...

Skawin
19.11.2013 4 z 5

Velmi napínavá a do neobvyklého děje vtahující kniha. Aktuální téma - je lepší realita nebo virtuální svět?

Melindaaaa
29.10.2013 4 z 5

Tak tahle knížka je přesně podle mého gusta :) Sympatické a celkem propracované hlavní postavy, parádní námět...nenudila jsem se ani na chvilku. Věřím, že by mě Erebos taky bavil, ale taky věřím, že nejsem tak snadno zmanipulovatelná a snad bych nepodlehla všem těm podivnostem. Ale kdo ví, že? ;)
Navíc NESKUTEČNĚ miluju českou obálku (ne tu červenou, tu druhou)

Aniie
27.10.2013 4 z 5

Zrovna jsem knihu dočetla a musim říct, že jako nadšenec RPG pc her, mě hodně oslovila. Kdyby se mi dostalo do ruky CD EREBOS a hra byla taková, jakou ji chtěl její programátor původně, neváhala bych ani minutu a začala ji hrát. Opravdu povedené téma! Akorát konec mi připadal trochu zvláštní, možná proto, že mi chyběl ten virtuální svět :-D. Jako celek úžasné, čtivé!!

Ella H.
26.09.2013

Velmi originální téma :) Knihu jsem přečetla tak rychle až se mi ani nechtělo věřit, že už jsem na konci.

Jitulisko
10.09.2013 4 z 5

Jako gamesačka jsem měla pocit, že bych si klidně zahrála :D Kniha byla výborná !!!