Enderův stín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vracíme se na výcvikovou orbitální stanici, na které Mezinárodní flotila vychovává z nejnadanějších dětí budoucí velitele do války proti mimozemským agresorům. Země žije pod hrozbou opakovaného útoku termiťanů a ve slumech Rotterdamu živoří v partě nechtěných „spratků“ maličké dítě s geniální schopností přežít – Fazolek. Svou chytrostí změní poměry všech malých dětí v celém městě, a proto není nijak překvapivé, že si jej všimnou vyhledavači talentů z Flotily. Nedlouho poté jej raketoplán odnáší na oběžnou dráhu, kde od prvních chvil naráží na jméno geniálního Andrewa „Endera“ Wiggina. Je jen otázkou času, kdy se obě podivuhodné individuality setkají… Děj románu se odehrává paralelně se slavným románem Enderova hra a přináší nový a v mnohém překvapivý pohled na čtenářům dobře známé události, které by bez Fazolkova přispění probíhaly zcela odlišně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399944/enderuv-stin-1eW-399944.jpg 4.5177
Toto vydání ještě nevyšlo. Má být v prodeji od 19.02.2019
Série:

Stínová série (1.)

Orig. název:

Ender´s Shadow (1999)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Bude vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Enderův stín

Přidat komentář
Tyrkysová
26.11.2018

Osobně si myslím, že, ačkoli to může být překvapivé, Enderův stín je ještě o něco povedenější, než Enderova hra. 14 let odstupu velmi pomohlo - je to znát na autorově projevu, děj je více promyšlený a přesto neskutečně čtivý. Díky znalosti toho největšího rozuzlení, které znáte z konce Enderovy hry, se můžete soustředit na další a další detaily a souvislosti. Rozhodně si zaslouží vaši pozornost.

jaroiva
24.10.2018

Nevěřila jsem, že by mě mohla bavit stejně jako Enderova hra, a bavila mě snad ještě víc. I přesto, že jsem věděla, jak dopadla Enderova hra i epizodky v ní.
Kniha z Fazolkova pohledu mi připadala temnější, depresivnější. Ale narozdíl od Enderovy hry nedostala tolik prostoru politika, což knížce jedině prospělo.
Do dílu z pohledu Petra Wiggina se mi ale už pouštět nechce. Možná zůstanu jen u těchto dvou dílů série.

smazenaryba
07.09.2018

Ak existuje nejaký dokonalý príklad, ako sa dá napísať zmysluplné a kvalitné rozšírenie klasického a viac menej samostatného diela, tak je to práve Enderův stín. Ba čo viac, Enderův stín je tak dobrý, že v mojich očiach sa stal nedeliteľnou súčasťou Enderovej hry. Pravda, v knihe sú pasáže kde autor skĺza k trochu zbytočným opisom Fazulkových myšlienkových pochodov a pár dejových zvratov vyznelo veľmi prvoplánovo, no celkový dojem to príliš nekazí. Je až zarážajúce, že Card po pätnástich rokoch prišiel s dielom, ktoré je s pôvodnou knihou tak precízne prepojené, že nevedomý čitateľ by mohol prisahať, že obe museli vynikať súčasne.

calfa
04.09.2018

Enderův stín je povedená kniha, stejně jako Enderova hra. Ta Fazolkova genialita a necitelnost, zkrátka spratek, je vynikající, hold vyrůstal na ulici plné grázlů. Ten začátek a ty sociální poměry v Rotterdamu, mi hodně připomínal mého oblíbeného Viktora Huga a jeho Bídníky. Hold jak psal v některé ze svých knih Umberto Eco, knihy jsou vzájemně propojeny dějem, postavami atd.

penthyn4419
02.09.2018

Bylo to mnohem lepší, než bych si dokázal představit, číst znova to samé, jen z jiného pohledu. Opravdu to bylo jako bych četl něco úplně jiného, jen ze známého prostředí. Pokud se vám Enderova hra líbila, tohle bude něco pro vás.

radim2087
10.03.2018

Očekávání naplněno! Po cca dvou letech jsem se opět dostal k Cardovi. Paralelně se odehrávající román z pohledu Fazolka rozhodně nenudil. I když je čtenář ochuzen o finální odhalení (viz závěr knihy Enderova hra), tak příběh malého Fazolka plnohodnotně obstojí. Card se opět zaměřuje spíše na psychologické hry, s kterými exceloval již v předchozích knihách.

Knižku má smysl číst, pouze po přečtení prvního dílu, tj. Enderovy hry.

EmanuelBremi
08.02.2018

Výborné čtení. Kniha možná člověka tolik nezasáhne po emoční stránce, ale perfektně doplní spoustu slepých míst v Enderově hře a umožní si na některé postavy přehodnotit názor. Neporovnával bych ji s Enderovou hrou, protože obě knihy mají jiný styl a cíl. Fazolek sám mě zaujal natolik, abych odložil čtení Mluvčího za mrtvé a nejprve dokončil celou Stínovou sérii. Rozhodně knihu doporučuji.

Peskal
09.01.2018

Čítal som Endera a preto ma táto kniha zaujala. Samotnú by som hodnotil asi horšie.

Vadilo mi, ako je kniha ťažko uveritelná. Ako je Fazolka dokonalo mysliaci stroj s jediným cieľom prežiť a následne sa mení na človeka s ušľachtilými cielmi a hlbokymi citmi.

Zazdila to jedna z posledných scénok, keď sa Fazolka vrhá do náruče prakticky neznámej osoby...

No nič, prečítam i hegemona, snaď sa to trochu zlepší.

B4LU
13.12.2017

Podobně jako před nedávnem Ender ve vyhnanství mě i tento díl zcela pohltil, a to i přesto, že děj samotný mě už vesměs neměl čím překvapit. Poutavé, čtivé, emotivní. Své někdejší podcenění 'Stínů' hodlám v nejbližší době napravit.

welcomeboredom
18.09.2017

dost možná ještě lepší a čtivější kniha než samotná Enderova hra

boxas
25.03.2017

Zajímavý nápad napsat o tomtéž, ale očima jiné postavy. A přitom nenudit.

Ivan F
05.12.2016

Úplne zbytočná kniha. Spojiť ju dohromady s Enderovou hrou, ubrať cca polovicu strán z oboch a bolo by to ono. Takto je to len nadstavená už raz prevarená voda.

Rawen616
10.07.2016

Kupodivu mě to bavilo o kapku víc než Enderova hra. Pozor, budou spoilery! Respektive mi to umožnilo na Enderovu hru nahlížet v trochu jiném světle a nepatrně jí to v mých očích vylepšilo. Fazolek je navíc sympatičtější postava než Ender. Hlavně tím, že od začátku víte, že je až ten druhý a není považován skoro za poloboha.
Začátek mezi dětskými gangy byl dost působivý a závěr zase oproti Enderovo hře vyznívá naléhavěji.
U Enderovo hry mi konečný útok přišel trochu úsměvný, když se celou dobu hledá super-stratég aby nakonec jen zmáčkl tlačítko a vypustil "bombu" na domovskou planetu nepřátel. Aspoň tak to na mě tenkrát zapůsobilo. Tady to bylo podané lepším způsobem,

thezelda
27.02.2016

Enderova hra mě bavila více, přesto dát méně než 5 hvězdiček by nebylo fér, zvlášť, když autor dosáhl toho, že převyprávěl stejný příběh znovu, aniž by nudil.
Scénka s Achillem ve větrací šachtě nemá chybu :)

dadako
14.05.2015

Pěkné doplnění Enderovy ságy, ale nějak je to celé méně uvěřitelné než původní série. 70% knížky jsem se prokousával a trápil abych zbytek dorazil jako mávnutím proutku...

makovec.h
11.05.2015

Je stejně skvělá jako Enderova hra a všechny ostatní knihy, které jsem z té série četla. Obdivuhodné, že se dá znovu vyprávět úplně stejný příběh a přesto nebýt nudný. Klobouk dolů :)

zimela
13.02.2015

Teď vidím, že Enderova hra byla čekajícím dílkem puzzle. Takhle kompletní je ještě lepší. čistých 5*****

aivi
22.12.2013

Úžasné doplnění Enderovy hry. Téměř jsem začal mít Fazolka raději než Endera :)

Josetto
09.12.2013

Dobrá paralela k Enderovej hre, páči sa mi to, že tam opisujú vedľajšie postavy, vysvetľujú niektoré nejasnosti a pekne zakomponoval politickú vyvinutú zo súčasnej doby. Trošku mi vadila jedna vec a to že všetci všetko vedia, hoci je Fazolek génius, všetci ostatní majú podobné múdre reči, od detí, po dospelých... kvôli tomu dávam o * dole :)

Djkoma
30.10.2013

Pro začátek: Enderova hra je pro mě skvělou knihou (4*), která má obrovský vnitřní potenciál, jenž nebyl využit ihned, ale z větší části až v přímých pokračování a teď i v paralelní sérii. Enderův stín je pro knihou přímo výjimečnou, protože mě svým konceptem paralelního vyprávění "o jednom malém chlapci z původního příběhu" donutila sedět přikovaný ke dvoum knihám. K otevřeném Enderově stínu a Enderově hře, v které jsem dohledával přímo konkrétní "průniky" obou knih a sledoval stejný příběh z dvou odlišných úhlů pohledu. A zde musím říct, že jsem se dostal do stavu, který jsem nikdy od knih neočekával, naprosté pohlcení, pocit spisovatelova ovládání "všeho v obou knihách" a můj údiv nad tím, že se odhodlal k takovému experimentu. Tak Fazolku, teď nás čeká svět po válce, co s ním uděláš...

Stexer
12.09.2013

Druha kniha z enderversu ktora nebola pokazena. Dakujem autorovi, ze dokazal napisat ten isty pribeh z ineho uhla.

Helianthus
23.08.2013

Enderova hra mě asi bavila o něco víc, i když myslím, že to bylo spíše tím, že jsem knihy četla hned po sobě a spoustu věcí se ke konci překrývalo. Ale musím uznat, že je to další skvělá kniha.

Atuin
24.10.2012

Já bych snad i řekla že Enderův stín je o maličko lepší než sama Enderova hra, autoropět rozbrnkal ty správné notičky.

LuciRoo
17.02.2012

Je neuvěřitelné, jak tato kniha souvisí s Enderovou hrou. Podle mě, pokud si přečtete Enderovu hru, je téměř nutnost přečíst si vzápětí Enderův stín, protože tím se všechno doplní a občas i vyjasní. Další ze skvělé série o Enderovi.