Enderova hra

Enderova hra https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30554/enderova-hra-30554.jpg 4 1466 229

Enderova sága série

První kniha Enderovské série. Vědeckofantastický román, který můžeme doporučit všem milovníkům dobré literatury. Román nejen o zápasu pozemské civilizace se smrtelným nebezpečím z kosmu, ale také o přátelství, bratrské lásce a nenávisti. Kniha je napsána strhujícím způsobem a patří k tomu nejlepšímu, co současná americká sci-fi produkce nabízí. Kniha oceněna cenou Nebula 1985 a Hugo 1986.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Ender's Game , 1985

Lexand
25.06.2017 4 z 5

Přiznám se, že jsem příběh "dopochopil" až po shlédnutí filmu. A závěrečný rozhovor generálů u jezera nechápu do teď, poněvadž ve filmu není:) Ale líbilo. Určitě lituji všechny, kdo dřív viděli film než četli knihu.

Avielin
23.05.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila a i když má pokračování, skončilo to pro mě dostatečně, že nemám ani potřebu číst dál, jako u jiných děl.

Shelby14
08.05.2017 5 z 5

Komentáře píšu málokdy, ale u téhle knihy nemůžu jinak, je prostě geniální.

Sawasum
07.05.2017 5 z 5

Jedna z nejsofistikovanjších knih, co jem v životě přečetl. A nebylo jich málo. Nemá smysl vyjmenovávat superlativy. Bylo by to na dlouho. Ba ani knihu nejak filozoficky pitvat - autor to udělá s Vámi a poč mu to oplácet, když zážitek je tak hluboký a stejně na to v porovnání s ním ani náhodou nemáte.

Janadvorackova
01.05.2017 1 z 5

Tak tohle se nepovedlo. Film se mi nelíbil a bohužel jsem jej viděla dřív, než jsem slyšela knihu. A kniha mě bavila tak do půlky. Nic ve zlém, všechna ta strategie a způsob výuky, to beru. Mně nevadil svět, spíš lidé v něm - divné charaktery. Ender mě v jisté chvíli začal příšerně vytáčet - génius, co všechno zmákne. Smrad jeden. Spíš se mi zamlouvaly pasáže s jeho sourozenci.

a.r.nick
24.04.2017 5 z 5

Viděl jsem bohužel film dřív než jsem četl knihu, tak jsem si hlavní hrdiny už nemohl představit po svém ;). Jinak ale knihu hodnotím jako stokrát lepší než film. Propracované postavy, charaktery, všechno do sebe zapadá, všechno je to lehce představitelné (tj. příběh není podle mě překombinovaný) a finále nutí k zamyšlení nad tím, čeho jsme jako lidstvo schopní.

Dave (dejv)
17.04.2017

Kniha mě zaujala daleko víc než film, protože samozřejmě film nedokáže přenést myšlenky. Líbilo se mi rozvinutí dějových linií některých postav a nerušily hlavní Enderův děj. Nečetl jsem sice pokračování, ale základ série je velmi dobrý a lze ho dál rozvíjet

boxas
25.03.2017 5 z 5

Kniha mě překvapila, byla lepší, než jsem čekala. Jednoznačně MNOHEM lepší než film!
Dodatek: K tomuto hodnocení se vracím po několika letech - a hele! Pořád si tu knížku a její děj pamatuji! Což se o mnoha na Databázi vychvalovaných "opusech" říct nedá. Tak soudím, že má asi něco do sebe.

Chou
25.02.2017 4 z 5

U mě to bylo nejdřív film a potom kniha. Když srovnám film a knihu tak u mě kniha vyhrává nad filmem. Jako většinou. Kniha mě prostě chytla a už nepustila. Na rozdíl od filmu jsem konečně pochopila postoje některých postav. Ikdyž jsem rámcově věděla co se bude dít, tak jsem stále nacházela nové a nové věci. V některých ohledech může kniha působit jako varování, před tím, čeho všeho je armáda schopná pokud k tomu má volnou ruku.

amaenium
24.02.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila a okamžitě mě vtáhla. Bohužel jsem nedávno četla Armadu od Ernesta Clina a tak mi po chvíli došlo, co může následovat a s přibývajícími stránkami jsem o tom byla jen utvrzována. Ale jelikož se jedná o straší dílo, to první, musím říct, že taková myšlenka, na dobu, v které byla kniha napsána, je velmi zajímavá a originální. Ender mi přišel sympatický a líbilo se mi jeho myšlení a vnímání toho, co se děje kolem. Nemůžu se dočkat, až se pustím na další díly.

Toffee
28.01.2017 3 z 5

Upřímně, čekala jsem víc. Dlouho jsem ji měla na seznamu knížek, které si chci přečíst, těšila jsem se a teď ... slovy klasika: "Když to srovnám s výletem na Kokořín..." Ne, že by nebylo zajímavé sledovat tu manipulaci s dětmi, to natahování jejich rozumových, psychických i fyzických schopností až na samý doraz, stejně tak balancování na hraně toho, kdy jde o hru a kdy o skutečnost. Jenže něco tomu chybělo. Místy to pro mně byl jen opakující se řetězec tréninků, tréninkových strategií atd.

Hellrampage
18.01.2017 5 z 5

Ďakujem, majstre. Za to, že som mohol prežiť detstvo s Enderom a jeho súrodencami Petrom a Valentine. Za to, že ste ma na konci knihy 2x prekvapili tak, že mi skoro spadla kniha z rúk (a to sa nestáva často). Za pútavé a veľmi krásne dielo, ktoré som hltal a vžíval sa do každej udalosti, ktorá Enderom otriasla. A za celého Endera, ktorého ste sám stvoril a vytvoril tak tento skvost, ktorý si právom zaslúžil dve ceny. Ešte raz - ďakujem!

"Ačkoliv po těch letech s létajícími dětmi mi fotbal připadá, jako když se dívam na slimáky, kteří do sebe narážejí."

Welinie
10.01.2017 5 z 5

Parádní čtení. Endera jsem si hned oblíbila, škoda že jsem se ještě nedostala k dalším dílům.

barunka.p
31.12.2016 4 z 5

Úžasná sci-fi kniha. Byla jsem z ní nadšená, a to nejsem velká fanynka sci-fi. Nádherný překvapivý závěr, doporučuji!

iLuciferie
27.12.2016 4 z 5

Nejsem sci-fi nadšenec, ale Enderova hra je opravdu velmi čtivá a zábavná.

orson
16.12.2016 5 z 5

Četl jsem už poněkolikáté a pořád se mi líbí. Film je o hodně slabší.

Bar16
08.12.2016 3 z 5

Knihu jsem četla v rámci výzvy, sama od sebe bych ji asi neotevřela. Hodně jsem se bála tématu, jelikož mě sci-fi nikdy moc nebralo. Nakonec se to nečetlo špatně, mile mě překvapilo, jak je kniha čtivá a příběh zajímavý. Jen jedinou věc jsem si nedokázala pořádně představit a to bitvy...

Martian
26.11.2016 2 z 5

Tohle pro mě bylo zklamání a sám Ender nesympatický.

Skaen
12.10.2016 5 z 5

Nejspíš moje nejoblíbenější sci-fi, inteligentní, zajímavá, čte se jedním dechem.

habs
01.10.2016 5 z 5

Další zajímavá sci-fi série, už se těším na další knížky.
Na Zemi je stále bipolární svět, ale ve vesmíru se společně bojuje proti mimozemské civilizaci. Cizáci jsou totálně odlišní od nás, lidí, což vede k válce kdo z koho.
Velice zajímavé téma, při čtení jsem stále čekal co se bude s Enderem a jeho sourozenci dít dál. Škoda, že Enderův bratr Petr nedostal v druhé půlce knížky více prostoru.