Encyklopedie léčivých potravin

Autor v této knize přináší mnoho nových informací o nejrůznějších druzích ovoce, zeleniny, obilninách, luštěninách a ořeších. Graficky přehlednou a logicky členěnou formou seznamuje čtenáře s tím, jaké zdraví prospěšné látky se skrývají v mikroskopické struktuře potravin a jak se jich dá využít při léčbě nemocí. Autor se nezaměřuje pouze na onemocnění, která jsou pro moderního člověka čím dál větší hrozbou, na takzvané civilizační choroby, ale zabývá se i tím, jak zvýšit odolnost imunitního systému, jak se vyhnout infekčním chorobám či jak zlepšit psychickou i fyzickou výkonnost. Tuto knihu ocení každý, kdo touží po tom, aby jeho strava byla lékem a lék byl jeho stravou; každý, kdo chce, aby jeho život překypoval energií, zdravím a vitalitou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44059/encyklopedie-lecivych-potravin-44059.jpg 4.54

Kniha Encyklopedie léčivých potravin

KissinkaK
04.08.2018

Naprosto skvělá knížka. Rozřazené kapitoly podle účinků, zajímavé informace, doporučuju i další díl Encyklopedie léčivých rostlin od stejného autora.

Amiran
18.06.2015

Líbilo se mi, jak je u každé potraviny napsáno její využití, účinky a složení. :) Musím ale vytknout strohost a "přísnost" této knihy. Hodně informací nám bylo povrchně předáno, ale autor jakoby zavrhoval naprosto některé složky potravy a vlastně nám dával jasně najevo, že za všechny nemoci může jen strava a jak jen stravou můžeme nemoci ovlivnit. Každý by si měl přebrat ty informace, se kterými souhlasí a nejsou tak radikální. :)

Proč spíme
Proč spíme