Encyklopedie léčivých potravin

kniha od:

Encyklopedie léčivých potravin https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44059/encyklopedie-lecivych-potravin-44059.jpg 4.4 5

Autor v této knize přináší mnoho nových informací o nejrůznějších druzích ovoce, zeleniny, obilninách, luštěninách a ořeších. Graficky přehlednou a logicky členěnou formou seznamuje čtenáře s tím, jaké zdraví prospěšné látky se skrývají v mikroskopické struktuře potravin a jak se jich dá využít při léčbě nemocí. Autor se nezaměřuje pouze na onemocnění, která jsou pro moderního člověka čím dál větší hrozbou, na takzvané civilizační choroby, ale zabývá se i tím, jak zvýšit odolnost imunitního systému, jak se vyhnout infekčním chorobám či jak zlepšit psychickou i fyzickou výkonnost. Tuto knihu ocení každý, kdo touží po tom, aby jeho strava byla lékem a lék byl jeho stravou; každý, kdo chce, aby jeho život překypoval energií, zdravím a vitalitou.... celý text

Komentáře (3)

Komentáře 3 Recenze 0

Filomena1961
Filomena1961
14.01.2023 4 z 5

V dnešní době už si snad každý uvědomuje důležitost stravovacích návyků. Co je zdravé, co nám prospívá a čemu bychom se měli vyhnout. Problém je v tom, že někdy dostaneme velkou chuť zrovna na to nezdravé, takže je to i o vůli návyku. V knize jsou zajímavé informace a jednotlivé kapitoly jsou řazeny a orientovány podle nemocí. Věřím tomu, že díky stravě můžeme zlepšit svou kondici a zdraví. Kniha je velice přehledně a hezky udělána.

KissinkaK
KissinkaK
04.08.2018 5 z 5

Naprosto skvělá knížka. Rozřazené kapitoly podle účinků, zajímavé informace, doporučuju i další díl Encyklopedie léčivých rostlin od stejného autora.


Amiran
Amiran
18.06.2015 3 z 5

Líbilo se mi, jak je u každé potraviny napsáno její využití, účinky a složení. :) Musím ale vytknout strohost a "přísnost" této knihy. Hodně informací nám bylo povrchně předáno, ale autor jakoby zavrhoval naprosto některé složky potravy a vlastně nám dával jasně najevo, že za všechny nemoci může jen strava a jak jen stravou můžeme nemoci ovlivnit. Každý by si měl přebrat ty informace, se kterými souhlasí a nejsou tak radikální. :)

Štítky knihy

potraviny

Autorovy další knížky

2005  88%Encyklopedie léčivých potravin
1998  70%Vychutnej život! - Kniha o zdravé výživě
2008  100%Encyklopedie léčivých rostlin
2002  0%Zdravie a sila v potrave
2002  60%S chutí za zdravím

Kniha Encyklopedie léčivých potravin je v

Právě čtených1x
Přečtených8x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce11x
Chystám se číst4x
Chci si koupit3x