Encyklopedie akčního filmu

Encyklopedie akčního filmu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422158/bmid_encyklopedie-akcniho-filmu-MYx-422158.jpg 4 101 28

Větší, hlasitější a lepší. To je klasická trojčlenka hollywoodských trháků. Obzvlášť v akčním žánru ale ne vždy platí, že hity s novějším datem výroby trumfnou ty staré. Proto vznikl průvodce akčními filmy, který představuje to nej napříč dekádami. Poznáte životy největších hvězd, dozvíte se, ve kterém filmu se objevila nejlepší přestřelka nebo nejzábavnější honička, a nahlédnete do zákulisí scén, které i po letech ohromí každého diváka.... celý text

Limonadovyjoe
15.02.2020 4 z 5

I když podle obálky se mi na to moc koukat nechtělo, uvnitř je to velice povedená knížka, natož od českých autorů. Odlehčené představení nejlepších filmů, herců i režisérů. Líbí se mi zpestření s hláškami z filmů ( ty by ale mohly být vždy u odpovídajícího filmu, ale to je jen maličkost)

Corso
06.01.2020 5 z 5

Nahodou, aj ked kazdy priemerny (aj ja) clovek polovicu tychto filmov musi poznat a videl ich, stale je co objavovat. Po precitani mi ostal papier s asi 40 filmami a seriami, ktore som este nevidel a chcem si doplnit vzdelanie. Inspirujuca kniha, potesilo ze autori sa nedrzia suchych komentarov, ale mnohokrat heslo pekne okorenia humorom. Myslim ze aj tak ostalo este vela nespomenutych filmov a mien, mnoho tem by si zasluzilo rozpisat. Materialu na pokracovanie takeho druheho zvazku by sa este urcite naslo.

Prubner
02.01.2020 3 z 5

Celkem fajn, ale netuším, pro koho je kniha určena. Fandové akčních filmů (jako třeba já) v ní nenajdou nic, co už by nevěděli, a ti ostatní si knihu nekoupí.

mot33
01.01.2020 5 z 5

Taková lepší Cinema za mě super koněčně něco včem se dá hledat a inspirovat.

chozeB
08.12.2019 5 z 5

Ty výtky a slabé hodnocení níže moc nechápu. EAF splácí trestuhodný dluh českého knižního trhu, když konečně nabízí u nás ojedinělý a komplexní přehled milovaného i zatracovaného žánru, napsaný s erudicí, nadhledem i fandovskou láskou a pochopením. Fandy potěší, laiky rychle a zábavně zasvětí. Před dvaceti lety bych pro takovou knížku zabíjel, dnes doufám, že se po tomhle prvním výkopu brzo dočkám dalšího, kde se půjde víc do hloubky jako ve stejnojmenné sérii článků na Moviezone. Velké díky tvůrcům za ni i za FB kanál EAF a akční milníky v Aeru.

hanak_v_exilu
03.12.2019 5 z 5

I v době wikipedie a chytrých telefonů mají encyklopedie smysl. Konkurovat internetu objemem informací se ovšem nedá, takže kdo hledá suchý výpis faktů, musí se porozhlédnout jinde. Kdo hledá poctu oblíbenému a někdy trochu opovrhovanému žánru, tak je tu správně.

TomasJansky
01.12.2019 1 z 5

Když čekáš něco podobného jako 300: Bitva u Thermopyl a dostaneš místo toho parodii Tohle je Sparta! Asi není dobré snažit se na akční filmy nahlížet teoreticky, ve výsledku to působí jako degradace celého žánru. Já sám jsem si při čtení připadal jako infantilní děcko, že vůbec sleduju něco tak pokleslého jako akční filmy.

Gambit12
01.12.2019 1 z 5

Encyklopedie akčního filmu v podání ultrapacifistů. Celá kniha je prezentována jako takové malé guilty pleasure. A nejen ve smyslu umělecké kvality samotných akčních filmů, ale (a to je o to smutnější) i jejich obsahem. U Drsného Harryho například nechybí ujištění, že bychom jeho činy v reálném světě odsuzovali, ale ve filmu nám nevadí. A koneckonců k filmu Černý jestřáb sestřelen se sami autoři bohužel vyjádřili i veřejně.

film

Autoři knihy

Petr Cífka
česká, 1983

Kniha Encyklopedie akčního filmu je v