Eminy slzy

Temperamentní Ema prožívá životní krizi. Její harmonické manželství naruší manželova nevěra. Tento úder přichází v ten nejnevhodnější čas, Ema zrovna slaví padesátku a překračuje tak jakousi pomyslnou čáru středního věku. Cítí se odkopnutá a nepotřebná, její samotu navíc znásobí nemoc její matky. Ema se o ni musí starat a začne se na ni citově upínat. V tomto těžkém období potkává bývalého spolužáka Evžena, čerstvého vdovce. Postupně se sbližují a začne se rodit krásný nový vztah. Ema začne být opět šťastná, ale najednou přijde matčino úmrtí, na pohřbu se objevuje manžel Adam a chce se vrátit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/299152/eminy-slzy-NqR-299152.jpg 3.925
Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, Brána

oolinkaa

Velmi jednoduché čtení, člověk si u toho odpočine a nemusi o ničem přemýšlet. Je to příběh ze ..života.. a proto se mi to velmi líbilo. Jsem ráda, že mi kniha přišla pod ruku

josska

Knižka se mě moc líbila,pěkně se četla,taková ze života,slovenská autorka překvapila

bábuška
01.09.2017

Odpočinkové čtení, s tím úmyslem si knihu i koupila. Problémy opuštěné pomalu stárnoucí ženy, starost s dětmi i stárnoucími nemocnými rodiči, která z čtenářek už něco podobného nezažila. I tak se kniha velice pěkně čte, objevila jsem novou slovenskou autorku.

Ssojka42
15.08.2017

Nenáročné čtení, nic mě nenadchlo, neohromilo, vztah hrdinky Emy k dospělým synům mi přišel jak k pětiletým dětem. Vzorná žena, vzorné chování. Stránky jsem přeskakovala. Myslím, že zítra nebudu vědět, o čem jsem četla.

MakiMel
03.08.2017

Příběh poměrně oddechový, ale teda jestli mě něco vytáčelo, tak ten sloh. Naprosto spisovný, středoškolské úrovně. Osoby mluví tak nepřirozeně spisovně, že mě to při čtení až zastavovalo.

certik003
31.03.2017

Knihu jsem si vzala jako oddychovku, což splnila - četla se hezky. Ale ten konec moje hodnocení dost podstatně srazil směrem dolů. A co mi v poslední době docela vadí a v tého knížce bylo víc než dost, je přehnaně spisovná mluva postav. Chápu to u učitelky, ale u jejích synů? Kdo takhle mluví?

bookcase
07.03.2017

Tak to jsem víceméně přelítla, takových románů je dvanáct do tuctu. Jako oddechovka se to dá.

alnahu
31.10.2016

Velmi čtivě napsaný příběh ze života. Příběh Emy se mi četl velmi dobře i když je smutný. Ema se nejdřív musí vyrovnat s manželovým odchodem k mladší milence, nemocí své matky a nakonec i její smrtí, musí se vypořádat se sourozeneckou rivalitou svých synů-dvojčat. Ema je velmi silná žena, která svému nemocnému muži odpustí a přijme ho zpět i když sama opustí svůj nový život a vzdá se nové lásky. Osud je však k ní krutý a manžel jí náhle zemře. Velmi dojemný příběh této padesátileté ženy ,doporučuji ke čtení ženám středního věku.

zdehan
31.07.2016

Kniha se moc dobře četla je moc pěkná hlavně pro zralé ženy za sebe mužu jen doporučit

zuzana2599
21.07.2016

Kniha se velmi dobře, lehce četla, příběh krásně plynul... Příběh padesátileté ženy, pro kterou osud připravil nejedno překvapení, se mi líbil. Kniha splnila mé očekávání, vhodné čtení zejména pro zralé ženy :-)

Ružena Scherhauferová

Ružena Scherhauferová